האם קניות בחו"ל טוב לעסקים שלנו

כאשר דואר ישראל מפרסם כי כמות החבילות הנכנסות מחו"ל עלתה בצורה דרמטית ברבעונים האחרונים אני כבר יודע כי המסחר בעסקים בישראל במצב של ירידה, ובכלל אם אני מוסיף את הנסיעות לחו"ל בחודשי הקיץ, המעבר בחנויות הפטורות ממכס בנמלי התעופה, והשופינג שבני ישראל אוהבים לעשות בחו"ל אני כבר מבין ש לעסקים בישראל "לא טוב" מחזור המכירות שלהם יורד.

רק עכשיו התבשרנו כי רשת גולף הפסידה ברבעונים האחרונים סכומים לא מבוטלים, אבל עיקר דאגתי היא לא לרשתות אופנה וכ"ד אלה לעסקים המנהלים מסחר בתחומים הנוגעים למשקי הבית ואשר הרכישות בעסקם הולך ויורד.

השוק הגלובלי זה שנמצא באתרי האינטרנט, זה שמכניס לארץ מוצרים מחו"ל ומהמזרח והנתון של כמות החבילות העולה וגודלת ברשות הדואר זה עוד מבלי שהזכרנו את שאר חברות המשגור הפועלות בארץ וגם אצלם כמות החבילות רק הולכת וגודלת מעמידה בשאלה קשה את מה שיכול לקרות עם ספקים ועסקים בישראל אשר מייבאים מוצרים ולמעשה נהפכים לאולם תצוגה של המוצרים כאשר בפועל הקונה הישראלי רוכש את אותו מוצר באחד ממאות האתרים המוכרים את אותו מוצר בדיוק כפי שראו בחנות.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי ועבר את כל מדורי ההתפתחות העסקית והמסחרית בעשורים האחרונים אני רואה שואה גדולה מאד בעוד עשר שנים בכל תחום הקמעונאות במדינת ישראל, זה נכון שאנשים כחלק מבילוי אוהבים להסתובב בקניונים ובחנויות אבל למעשה את הקניות שלהם בפועל הם בכלל לא מבצעים בשוק המקומי אלה מייבאים עד הבית מחו"ל.

קראו האם קורסים אינסטנט באמת יכולים לתרום לעסק שלנו

הרחיקה לכת מאד אחת מתחנות הטלוויזיה בארץ אשר חברה יחד עם חברה במזרח וחברת כרטיסי אשראי בישראל ומעמידה לכל רוכש באתר המשווק בסין הלוואה של אלפי שקלים בכדי לרכוש את המוצרים.

אם נסתכל בנתוני הייצור בישראל נראה עד כמה קטגוריה שלמה של יצרנים בישראל נמחקים כשלא היו.

לצערי כל נושא הגלובליזציה של המסחר יכול להיות שמתאים למדינות אחרות אבל בהחלט לא מתאים למדינת ישראל אשר חצי מתקציבה הולך למערכת הביטחון, למדינה אין גבולות סחר יבשתיים כמו בארצות אחרות וסוחריה "תקועים" עם אותה אוכלוסייה קטנה שלא מכירה עדיין את נושא ייבוא המוצרים מחו"ל, דבר אשר ילך ויקטן.

אז מה עושים?

איך יוצרים ללקוח הישראלי חווית קניה ורצון לרכוש את מוצריו כאן בישראל? והאם בכלל נוכל לעצור את המגמה הדרמטית של רכישות מוצרים באתרי אינטרנט בחו"ל ובתי מסחר בחו"ל? האמת שאני לא יודע, אני רק יכול לנסות לפתח ביחד עם כל עסק ועסק איך מקטינים את התופעה בכלים פרסומיים שיווקיים, בהצעות מעודדות קניה, כל זאת על מנת לשכנע את הלקוח הישראלי לרכוש את מוצריו בארץ (אני רוצה להדגיש במאמר מוסגר שהתופעה היא לא קטנה זה לא שרוכשים רק מנורה, מכנס, חולצה, בגד ים, כלי מטבח. זה רכישות של חומרי בניין לבניית בתים ובתי מלון, זה ריהוט מ-א ועד ת לדירות ולמוסדות, זה כל דבר שרק ניתן לחשוב עליו) כך שממדי הבעיה לסוחרים ובעלי העסקים בישראל היא הרבה יותר גבוהה.

אני מאמין שניתן להקטין את התופעה.

אני מאמין שבתקיפת גרילה של אזורים אזורים אפשר יהיה להקטין את התופעה ולנווט אותה לרכישת המוצרים כאן בישראל.

אני גם יודע שאם עסקים לא יתעשתו ויתנו מחשבה לתופעה עסקם יכול להיעלם.

אם מצאתם טעות במאמר אנא כתבו לנו

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן