האם קניות בחו"ל טוב לעסקים שלנו

כאשר דואר ישראל מפרסם כי כמות החבילות הנכנסות מחו"ל עלתה בצורה דרמטית ברבעונים האחרונים אני כבר יודע כי המסחר בעסקים בישראל במצב של ירידה, ובכלל אם אני מוסיף את הנסיעות לחו"ל בחודשי הקיץ, המעבר בחנויות הפטורות ממכס בנמלי התעופה, והשופינג שבני ישראל אוהבים לעשות בחו"ל אני כבר מבין ש לעסקים בישראל "לא טוב" מחזור המכירות שלהם יורד.

רק עכשיו התבשרנו כי רשת גולף הפסידה ברבעונים האחרונים סכומים לא מבוטלים, אבל עיקר דאגתי היא לא לרשתות אופנה וכ"ד אלה לעסקים המנהלים מסחר בתחומים הנוגעים למשקי הבית ואשר הרכישות בעסקם הולך ויורד.

השוק הגלובלי זה שנמצא באתרי האינטרנט, זה שמכניס לארץ מוצרים מחו"ל ומהמזרח והנתון של כמות החבילות העולה וגודלת ברשות הדואר זה עוד מבלי שהזכרנו את שאר חברות המשגור הפועלות בארץ וגם אצלם כמות החבילות רק הולכת וגודלת מעמידה בשאלה קשה את מה שיכול לקרות עם ספקים ועסקים בישראל אשר מייבאים מוצרים ולמעשה נהפכים לאולם תצוגה של המוצרים כאשר בפועל הקונה הישראלי רוכש את אותו מוצר באחד ממאות האתרים המוכרים את אותו מוצר בדיוק כפי שראו בחנות.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי ועבר את כל מדורי ההתפתחות העסקית והמסחרית בעשורים האחרונים אני רואה שואה גדולה מאד בעוד עשר שנים בכל תחום הקמעונאות במדינת ישראל, זה נכון שאנשים כחלק מבילוי אוהבים להסתובב בקניונים ובחנויות אבל למעשה את הקניות שלהם בפועל הם בכלל לא מבצעים בשוק המקומי אלה מייבאים עד הבית מחו"ל.

קראו האם קורסים אינסטנט באמת יכולים לתרום לעסק שלנו

הרחיקה לכת מאד אחת מתחנות הטלוויזיה בארץ אשר חברה יחד עם חברה במזרח וחברת כרטיסי אשראי בישראל ומעמידה לכל רוכש באתר המשווק בסין הלוואה של אלפי שקלים בכדי לרכוש את המוצרים.

אם נסתכל בנתוני הייצור בישראל נראה עד כמה קטגוריה שלמה של יצרנים בישראל נמחקים כשלא היו.

לצערי כל נושא הגלובליזציה של המסחר יכול להיות שמתאים למדינות אחרות אבל בהחלט לא מתאים למדינת ישראל אשר חצי מתקציבה הולך למערכת הביטחון, למדינה אין גבולות סחר יבשתיים כמו בארצות אחרות וסוחריה "תקועים" עם אותה אוכלוסייה קטנה שלא מכירה עדיין את נושא ייבוא המוצרים מחו"ל, דבר אשר ילך ויקטן.

אז מה עושים?

איך יוצרים ללקוח הישראלי חווית קניה ורצון לרכוש את מוצריו כאן בישראל? והאם בכלל נוכל לעצור את המגמה הדרמטית של רכישות מוצרים באתרי אינטרנט בחו"ל ובתי מסחר בחו"ל? האמת שאני לא יודע, אני רק יכול לנסות לפתח ביחד עם כל עסק ועסק איך מקטינים את התופעה בכלים פרסומיים שיווקיים, בהצעות מעודדות קניה, כל זאת על מנת לשכנע את הלקוח הישראלי לרכוש את מוצריו בארץ (אני רוצה להדגיש במאמר מוסגר שהתופעה היא לא קטנה זה לא שרוכשים רק מנורה, מכנס, חולצה, בגד ים, כלי מטבח. זה רכישות של חומרי בניין לבניית בתים ובתי מלון, זה ריהוט מ-א ועד ת לדירות ולמוסדות, זה כל דבר שרק ניתן לחשוב עליו) כך שממדי הבעיה לסוחרים ובעלי העסקים בישראל היא הרבה יותר גבוהה.

אני מאמין שניתן להקטין את התופעה.

אני מאמין שבתקיפת גרילה של אזורים אזורים אפשר יהיה להקטין את התופעה ולנווט אותה לרכישת המוצרים כאן בישראל.

אני גם יודע שאם עסקים לא יתעשתו ויתנו מחשבה לתופעה עסקם יכול להיעלם.

אם מצאתם טעות במאמר אנא כתבו לנו

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן