האם צריך לשלם ליועץ עסקי

נדהמתי לראות ביום ה-7 לחודש דצמבר בתוכנית של גיא לרר הצינור איך "קאוצר" סלב מפורסם מנהל מערכת גבייה בטלוויזיה, בפריים טיים, תוך ניצול היותו מקורב לתקשורת ותוך התחזות ל "נציג" של העסקים בישראל מלחמת גבייה מול לקוח שהסלב נתן לו שירות.

נכון, אני יועץ עסקי, הסלב המדובר אמור להיות "קולגה שלי" אבל הגישה לנצל את התקשורת ל-אולי "סכסוך" אם הלקוח על גבי המרקע לעניות דעתי זה לעבור את גבול הסביר והמקובל. אם היו לעסקים בישראל יכולת לגבות את חובות לקוחותיהם בטלוויזיה אזי לא היו חובות בישראל.

עד כאן על החוצפה "לדעתי" של תכנית הטלוויזיה וגם של הסלייב "אחלה גבייה" "אחלה יחסי ציבור" ואין בי קנאות.

יועצים עסקיים הם הראשונים שיודעים כי עסקים זה פעם ככה ופעם ככה הווה אומר אתה יכול להיות למטה ואתה יכול להיות למעלה, קורה שלקוח נכנס למצוקה תזרימית, תפקידו של היועץ הוא לתמוך את הלקוח וגם הוא יכול לתרום באשראי יותר ארוך, בצורת תשלום אחרת, בהסכמה כזאת או אחרת למען הלקוח, שהרי מי אם לא הוא שיתמוך את העסק.

קראו" למה אתם יכולים לסמוך עלינו 

אנשים, או יותר נכון בעלי עסקים מתלהבים מאנשים שהם "סלב" ומאד מתאים לעסקים וחברות להזמין להרצאות או לייעוץ עסקי אנשים מוכרים מתוכניות הראליטי או הסלב א) כי הם מבינים שאנשים אלה הם הטופ במקצוע שלהם ב) זה מאד מאדיר את בעל העסק שסלב כזה מוכר הוא היועץ העסקי שלו אבל הם לא לוקחים בחשבון 1) כי אם לא ישלמו או יכנסו לסכסוך הדבר ייוודע ברבים (ראה המקרה המתואר למעלה שהוא די מכעיס)  2) סלבים בדרך כלל מאדירים את שמם זה התפקיד שלהם וזה מה שמקדם אותם למעלה בגלל זה הם יותר נותנים הרצאות על מנת לגרוף מהרבה אנשים בהרצאה אחת ולמיטב ידיעתי פחות מלווים עסקים שזקוקים לליווי צמוד ולא תפאורה לעסק (כמובן שלא בדקתי מי הם הלקוחות של הסלב)

אני יכול לספר לכם שאני נתקל בהרבה מאד לקוחות אשר לא מסוגלים או יותר נכון לא מודעים איך להעריך יועץ, האם הזול ביותר הוא הנכון, האם זה שגובה עבור פגישה עבודה ראשונה ללא פגישת היכרות מיותרת הוא הנכון, האם יועץ המועסק ע"י המדינה הוא היועץ הנכון, האם זה שהיה מנכ"ל בחברה ציבורית כשכיר הוא הנכון או אולי הכלכלן שגמר מנהל עסקים הוא היועץ הנכון ללקוח.

וכאן באה תשובה חותכת, ברורה, שאין עליה ערעור כלל וכלל: יועץ עסקי חייב להיות אדם שניהל בעצמו עסקים מכספיו, מסיכון כספו, כזה שלקח הזדמנויות עסקיות ופיתח אותם, כזה שיש בו את חוש היזמות ויזם דברים בעצמו, כזה שידע מפלות וידע נסיקות וכל חייו היה מעורה בעולם העסקים ולא חי ופעל על חשבון של מישהו אחר. (לדוגמא: היועץ הצבאי של ראש הממשלה היה קצין, היועץ תקשורת היה איש תקשורת, וכך הלאה והלאה יורד בהיררכיה לשרים חברי כנסת עסקים גדולים) מי שיש לו ניסיון מוחשי "רק הוא היועץ שאת/ה צריכים לבחור"

כל מה שנכתב במאמר זה, נכון שהוא מקדם אותי כיועץ עסקי אולטימטיבי ואני חלילה לא מתבייש בזה ההפך, אני לא מתבייש במקצועי שבחרתי בשנים האחרונות אחרי 40 שנה של תעשיין, יזם, מנהל, מחבק תחומים רבים בעולם העסקים והמגוון שבו.

כך לפני שאתם בוחרים ייעוץ עסקי עשו חושבים אם עצמכם בפרט באקלים עסקי הקיים היום.

אין במאמר זה לפגוע בסלב כזה או ביועץ עסקי או מי שמעניק ייעוץ עסקי

האם צריך לשלם ליועץ עסקי

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן