האם צריך לשלם ליועץ עסקי

נדהמתי לראות ביום ה-7 לחודש דצמבר בתוכנית של גיא לרר הצינור איך "קאוצר" סלב מפורסם מנהל מערכת גבייה בטלוויזיה, בפריים טיים, תוך ניצול היותו מקורב לתקשורת ותוך התחזות ל "נציג" של העסקים בישראל מלחמת גבייה מול לקוח שהסלב נתן לו שירות.

נכון, אני יועץ עסקי, הסלב המדובר אמור להיות "קולגה שלי" אבל הגישה לנצל את התקשורת ל-אולי "סכסוך" אם הלקוח על גבי המרקע לעניות דעתי זה לעבור את גבול הסביר והמקובל. אם היו לעסקים בישראל יכולת לגבות את חובות לקוחותיהם בטלוויזיה אזי לא היו חובות בישראל.

עד כאן על החוצפה "לדעתי" של תכנית הטלוויזיה וגם של הסלייב "אחלה גבייה" "אחלה יחסי ציבור" ואין בי קנאות.

יועצים עסקיים הם הראשונים שיודעים כי עסקים זה פעם ככה ופעם ככה הווה אומר אתה יכול להיות למטה ואתה יכול להיות למעלה, קורה שלקוח נכנס למצוקה תזרימית, תפקידו של היועץ הוא לתמוך את הלקוח וגם הוא יכול לתרום באשראי יותר ארוך, בצורת תשלום אחרת, בהסכמה כזאת או אחרת למען הלקוח, שהרי מי אם לא הוא שיתמוך את העסק.

קראו" למה אתם יכולים לסמוך עלינו 

אנשים, או יותר נכון בעלי עסקים מתלהבים מאנשים שהם "סלב" ומאד מתאים לעסקים וחברות להזמין להרצאות או לייעוץ עסקי אנשים מוכרים מתוכניות הראליטי או הסלב א) כי הם מבינים שאנשים אלה הם הטופ במקצוע שלהם ב) זה מאד מאדיר את בעל העסק שסלב כזה מוכר הוא היועץ העסקי שלו אבל הם לא לוקחים בחשבון 1) כי אם לא ישלמו או יכנסו לסכסוך הדבר ייוודע ברבים (ראה המקרה המתואר למעלה שהוא די מכעיס)  2) סלבים בדרך כלל מאדירים את שמם זה התפקיד שלהם וזה מה שמקדם אותם למעלה בגלל זה הם יותר נותנים הרצאות על מנת לגרוף מהרבה אנשים בהרצאה אחת ולמיטב ידיעתי פחות מלווים עסקים שזקוקים לליווי צמוד ולא תפאורה לעסק (כמובן שלא בדקתי מי הם הלקוחות של הסלב)

אני יכול לספר לכם שאני נתקל בהרבה מאד לקוחות אשר לא מסוגלים או יותר נכון לא מודעים איך להעריך יועץ, האם הזול ביותר הוא הנכון, האם זה שגובה עבור פגישה עבודה ראשונה ללא פגישת היכרות מיותרת הוא הנכון, האם יועץ המועסק ע"י המדינה הוא היועץ הנכון, האם זה שהיה מנכ"ל בחברה ציבורית כשכיר הוא הנכון או אולי הכלכלן שגמר מנהל עסקים הוא היועץ הנכון ללקוח.

וכאן באה תשובה חותכת, ברורה, שאין עליה ערעור כלל וכלל: יועץ עסקי חייב להיות אדם שניהל בעצמו עסקים מכספיו, מסיכון כספו, כזה שלקח הזדמנויות עסקיות ופיתח אותם, כזה שיש בו את חוש היזמות ויזם דברים בעצמו, כזה שידע מפלות וידע נסיקות וכל חייו היה מעורה בעולם העסקים ולא חי ופעל על חשבון של מישהו אחר. (לדוגמא: היועץ הצבאי של ראש הממשלה היה קצין, היועץ תקשורת היה איש תקשורת, וכך הלאה והלאה יורד בהיררכיה לשרים חברי כנסת עסקים גדולים) מי שיש לו ניסיון מוחשי "רק הוא היועץ שאת/ה צריכים לבחור"

כל מה שנכתב במאמר זה, נכון שהוא מקדם אותי כיועץ עסקי אולטימטיבי ואני חלילה לא מתבייש בזה ההפך, אני לא מתבייש במקצועי שבחרתי בשנים האחרונות אחרי 40 שנה של תעשיין, יזם, מנהל, מחבק תחומים רבים בעולם העסקים והמגוון שבו.

כך לפני שאתם בוחרים ייעוץ עסקי עשו חושבים אם עצמכם בפרט באקלים עסקי הקיים היום.

אין במאמר זה לפגוע בסלב כזה או ביועץ עסקי או מי שמעניק ייעוץ עסקי

האם צריך לשלם ליועץ עסקי

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן