האם עובד טוב הוא נכס לעסק

האם עובד טוב הוא נכס לעסק

כיועץ עסקי רב שנים, וכמעסיק אלפי עובדים במהלך השנים, אני יכול להצהיר כי עובד הוא הדבר החשוב ביותר במערכות עסקיות , בארגונים ובכול מקום המעסיק עובדים, השכירים הם  החלק בעם המשלם את מיסיו בצורה שוטפת  ללא משוא פנים. זכותם של העובדים מוגן בעשרות חוקים קלים ונוקשים כאחד, עובדים מאוגדים באיגודים מקצועיים, מחוזקים בהסכמים קיבוציים כאלה ואחרים ובסך הכול ההגנה על העובד במדינת ישראל שווה ערך להגנה על עובדים בכלכלות המפותחות של העולם. אפילו בתי המשפט לעבודה  נוטים תמיד לטובת העובד כאשר תיקים מובאים לפניהם…אבל בכול זאת מדוע אני מעלה את הכתבה הזאת לטובת לקוחותי בעלי העסקים והחברות שהרי את אלה אני מייצג ומייעץ…לצערי אין גורם שווה ערך מבחינת חוק, או הגנה על מעסיקים או בעלי חברות אשר נתקלים עם בעיות או טענות כנגד עובד…לדוגמא: העובד והמעביד שניהם עובדים בחברה, משלמים יחד מיסים וביטוח לאומי, במידה והחברה פשטה רגל (דבר שהוא לחם חוק היום במציאות העסקית) העובד מקבל את כול זכויותיו, פיצויים, דמי אבטלה, וכ"ד ואילו המעביד למרות שהיה שכיר בחברה או בעסק לא זכאי לכלום….אותו דבר בדיונים בבתי המשפט לעבודה אתה מגלה שלמעשה בית המשפט תמיד נוטה לכוונו של העובד (אם תקראו לזה צדק הרי שיש בנינו ויכוח) לא כמגמה גורפת אבל יש עובדים במערכות שיודעים יפה לנצל את מצוקת המעסיקים ולפעמים פועלים ועושים כול דבר על פי החוק ובשיטה של השביתות האטלקיות (ניתן לראות זאת בארגונים הגדולים בו העובדים למעשה מחזיקים את ההנהלה ב???) יש בישראל איגודים שתומכים את המעסיקים אך ארגונים אלה חלשים ואין להם את הכוח דיו לשפר גם את תנאי המעסיקים שהם למעשה עובדים ביחד עם העובד בעסק…היום שהשוק כול כך קשה, שהתחרות כול כך קשה, שהריבוי שוחק כול רווח אזי המעסיקים נמצאים במצב אבסורדי בו הם מחוייבים על פי חוק להעסיק את העובדים בעלויות הגבוהות ובתנאים הסוציאלים הגבוהים ומצד שני לגרוע מרווחיות העסק שזה מצב טוב..כי המצב הנתון במרבית העסקים  נמצא בתקופה של הישרדות והפסדים…..חשבו על זה?

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי

אתה בטוח שאתה יועץ עסקי?

הרבה שואלים אותי "איך נהיית יועץ עסקי" בכלל סמכא לתת לי ולחברה שלי ייעוץ עסקי שהרי לא שמעתי שיש תואר כזה של ייעוץ עסקי, יש תואר בניהול, תואר בכלכלה, חשבונאות, תעשיה וניהול ורק לא שמעתי על תואר ביועץ עסקי.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן