האם ניתן לייצא לרוסיה

את המאמר הזה אני כותב לכול החברות הסוחרות עם רוסיה בעיקר בתחום הייצוא.

אי אפשר להתעלם מרוסיה כמדינת יעד לייצוא ישראלי. הייצוא המשמעותי למדינה הינו הייצוא החקלאי,

אנו יודעים כי הייצוא החקלאי היה ועוד קיים יעד מאד מרכזי לחקלאות הישראלית וניתן להגדיר כי סך הייצוא החקלאי מישראל לרוסיה מגיע ל-60% מהתוצרת.

בשנים האחרונות נפגעו הרבה מאד חקלאים המייצאים לרוסיה כתוצאה מתחרות אדירה של חלק ממדינות אירופה המזרח התיכון והמערב בכלל תחרות אשר הורידה את התמורות לחקלאי באופן משמעותי ביותר עד כדי ייבוש אדמות חקלאיות או חכירתם של שטחים חקלאים לעיבוד ע"י חקלאים עם מינוף כספי נכון.

לאור האמברגו שהטיל נשיא רוסיה ולדימיר פוטין על ייבוא תוצרת חקלאית או מזון בכלל ממדינות המערב נולדה תקווה חדשה בקרב החקלאים בישראל כי הנה הם הולכים לייצא יותר תוצרת לרוסיה עם תקבול ותמורה נאה.

אני יכול לספר כי חקלאים רבים וחברות ספנות רבות התארגנו לגידול הייצוא לרוסיה ואף הושקעו כספים רבים מאד בכדי לפתח את הפוטנציאל של שיווק חקלאי לרוסיה.

שמחה זאת התבדתה בחודשים האחרונים וכאילו הפכה את כול התחזיות של חקלאי ואלה המייצאים לרוסיה.

המדינה, כתוצאה ממדיניות "מוזרה" קראה תגר על כול חשיבה כלכלית נכונה והביא למצב של פיחות במטבע של עשרות אחוזים, הגבלות על מטבע חוץ, דבר שמייקר מאד את המחייה ברוסיה ולא מאפשר ייבוא מוצרים ותוצרת במחיר מכירה נורמאלי. למעשה רוסיה מצעידה את עצמה לקטסטרופה כלכלית דבר אשר יפחית משמעותית את היכולת של יצרנים וחקלאים ישראלים להמשיך ולסחור עם המדינה, ועדיין לא כתבתי על הסיכון הרב שבמשלוח סחורות לרוסיה.

כפי שניתן להבין מהחדשות הפורצות אלינו מדי יום הרי פיחות של 14% ביום ואינפלציה של 10% תוך ריקון יתרות מטבע החוץ ולו רק בגלל אי ייצוא הנפט של המדינה למערב דבר אשר הכניס מטבע זר למדינה כול זאת ואינטרסים אחרים הולכים ומעיקים על הכלכלה הרוסית מבלי שניתן לראות פעולה רצינית ודרמטית של המנהיג הרוסי לשבירת המצב הקיים.

כ יועץ עסקי אני ממליץ כי היצואנים יעשו טוב כאשר ישקלו  כיצד הם ממשיכים לייצא את תוצרתם

 

אם גיליתם טעות בכתיבה אנה חזרו אלינו