האם ניתן לייצא לרוסיה

את המאמר הזה אני כותב לכול החברות הסוחרות עם רוסיה בעיקר בתחום הייצוא.

אי אפשר להתעלם מרוסיה כמדינת יעד לייצוא ישראלי. הייצוא המשמעותי למדינה הינו הייצוא החקלאי,

אנו יודעים כי הייצוא החקלאי היה ועוד קיים יעד מאד מרכזי לחקלאות הישראלית וניתן להגדיר כי סך הייצוא החקלאי מישראל לרוסיה מגיע ל-60% מהתוצרת.

בשנים האחרונות נפגעו הרבה מאד חקלאים המייצאים לרוסיה כתוצאה מתחרות אדירה של חלק ממדינות אירופה המזרח התיכון והמערב בכלל תחרות אשר הורידה את התמורות לחקלאי באופן משמעותי ביותר עד כדי ייבוש אדמות חקלאיות או חכירתם של שטחים חקלאים לעיבוד ע"י חקלאים עם מינוף כספי נכון.

לאור האמברגו שהטיל נשיא רוסיה ולדימיר פוטין על ייבוא תוצרת חקלאית או מזון בכלל ממדינות המערב נולדה תקווה חדשה בקרב החקלאים בישראל כי הנה הם הולכים לייצא יותר תוצרת לרוסיה עם תקבול ותמורה נאה.

אני יכול לספר כי חקלאים רבים וחברות ספנות רבות התארגנו לגידול הייצוא לרוסיה ואף הושקעו כספים רבים מאד בכדי לפתח את הפוטנציאל של שיווק חקלאי לרוסיה.

שמחה זאת התבדתה בחודשים האחרונים וכאילו הפכה את כול התחזיות של חקלאי ואלה המייצאים לרוסיה.

המדינה, כתוצאה ממדיניות "מוזרה" קראה תגר על כול חשיבה כלכלית נכונה והביא למצב של פיחות במטבע של עשרות אחוזים, הגבלות על מטבע חוץ, דבר שמייקר מאד את המחייה ברוסיה ולא מאפשר ייבוא מוצרים ותוצרת במחיר מכירה נורמאלי. למעשה רוסיה מצעידה את עצמה לקטסטרופה כלכלית דבר אשר יפחית משמעותית את היכולת של יצרנים וחקלאים ישראלים להמשיך ולסחור עם המדינה, ועדיין לא כתבתי על הסיכון הרב שבמשלוח סחורות לרוסיה.

כפי שניתן להבין מהחדשות הפורצות אלינו מדי יום הרי פיחות של 14% ביום ואינפלציה של 10% תוך ריקון יתרות מטבע החוץ ולו רק בגלל אי ייצוא הנפט של המדינה למערב דבר אשר הכניס מטבע זר למדינה כול זאת ואינטרסים אחרים הולכים ומעיקים על הכלכלה הרוסית מבלי שניתן לראות פעולה רצינית ודרמטית של המנהיג הרוסי לשבירת המצב הקיים.

כ יועץ עסקי אני ממליץ כי היצואנים יעשו טוב כאשר ישקלו  כיצד הם ממשיכים לייצא את תוצרתם

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן