האם מציאותי לקחת הלוואה בכול מחיר

האם מציאותי לקחת הלוואה בכול מחיר

הבנתי, הלוואות זה חלק מניהול של עסק.

הלוואות לפעמים נלקחות במידי (כול עוד הבנק נותן).

שאלת השאלות היא נושא הריבית.

ברוב המקרים כאשר עסקים נזקקים להלוואה, בבנק בחברת כרטיסי האשראי בהלוואות חוץ בנקאיות, הריבית פחות משחקת תפקיד, הווה אומר עלות הריבית כבר לא משנה לבעל העסק שלוקח את ההלוואה שהרי ללא ההלוואה הוא יכול לסגור את העסק, או לתת לשיקים לחזור, ובסך הכול הכללי עם ישלם X   ריבית או Y ריבית זה לא בדיוק ישנה, ומכאן הטעות האיומה שעושים בעלי עסקים.

 שהתזרים בוכה מה עושים

מדי יום ביומו אני שומע בעלי עסקים מתחננים לפקיד/ת הבנק לאשר לו חריגה או עוד הלוואה קטנה, אני לא שומע כי בעל העסק מתווכח על הריבית, זה נראה כאילו נתון זה בכלל לא מעניין אותו, ואני יכול להבין את זה כי מה עדיף כסף בריבית נשך או כריתת הראש בגיליוטינה, ברור כסף!

 כ יועץ עסקי אני יכול להעיד כי נותני הכספים, הבנקים, חברות כרטיסי האשראי, אשראי חוץ בנקאי ואפילו שוק אפור "חוגגים" בהמעטה, על הלקוחות ה"עטים" על טיפת ההלוואות האלה, למה הדבר דומה לשני אנשים אשר מקיימים עסקים וצד אחד יודע כי לא משנה מה הוא יגיד או איזה מחיר הוא ינקוב הצד שכנגד יסכים לכול תנאי ומילה, וזה בדיוק מה שקורה בסוג ההלוואות האלה, נותן ההלוואה עם היד על העליונה, יכול לקבוע את מחיר/העלות של ההלוואה ואילו הלקוח ישלם! ישלם בריבית דריבית.

 בעלי עסקים הצמאים להלוואה מהבנקים ובמידה והבנק הסכים להעמיד הלוואה כנראה לא יודעים כי בריבית הנשך שהם משלמים הבנק מחשב את הרווח שלו וכמובן לוקח אחוזים עבור עלות הסיכון שלו.

 שימו לב בדף ההלוואות שלכם, במידה ואתם לווים מהבנק, יש שם סעיף של עלות הריבית, אם יש לכם מספר הלוואות אזי תוכלו לראות בסיכום של דף חשבון ההלוואות עלויות שונות להלוואות. ההלוואה הראשונה או החחד המאושר שלכם בריבית נורמלית ואילו שאר ההלוואות ככול שהם הולכות וגדולות עלות הריבית היא הרבה יותר גבוהה.

 הפריים הבנקאי היום (הריבית הבסיסית עומדת בקירוב ל-2.5% יש כאלה שמקבלים הלוואות בעלות של 6% ויש כאלה שמקבלים הלוואות בעלות של למעלה מ-12% (בבנק) הלוואות חוץ בנקאיות או הלוואות בשוק אפור עלותם גבוהה פי כמה ממה שהזכרתי כאן.

 חובה עלינו בעלי העסקים להפחית את עלות המימון שלנו, אני צריכים לזכור כי עלות המימון גורעת מהרווח החשבונאי שלנו ובטח מתזרים המזומנים שלנו, וכול נגיסה מהרווח החשבונאי מקשה יותר על החזר ההלוואה מבחינה תזרימית.

 אנא שימו לב לפרמטרים האלה 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן