האם מסוכן לפתוח עסק

האם פתיחת עסק מסוכנת בתקופה זאת.

כן, פתיחת עסקים בתקופה זאת אכן מסוכנת ודורשת מקצועיות רבה בהקמת העסק ובניהולו השוטף.

אם לתאר את השוק העסקי בישראל בהנחה שבתי האב בישראל מונים 2.5 מיליון בתי אב ואילו השוק העסקי "עסקים, חנויות, רשתות, בעלי מקצוע חופשי," הוא עצום ביחס לכוח הקנייה זאת בנוסף שהמכירות דרך אתרי האינטרנט בחו"ל ונסיעות הישראלים לעולם הגדול מגדיל את ההיצע הרי שפתיחת עסקים חדשים דורשים תשומת לב מרבית בכל מה שקשור לתכנון, לעיסוק, לבידול, להקמת העסק והכי חשוב לניהולו.

ניהול עסקים וחברות שלא כתמול שלשום לא עומד על קביעת המוצר השירות, קביעת אסטרטגיה, תכנית עסקית סדורה מראש וטקטיקת מכירות. כל זה היה נכון למגזר העסקי לפני עשורים.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי הקמת עסק היום דורשת גמישות מקסימלית במהלך חייו של העסק. לא בכדי נסגרים למעלה מ 50 אלף עסקים כל שנה בישראל וזאת בגלל חוסר ההתאמה ובניית העסק לפי פרמטרים שהזכרתי קודם מבלי לקחת בחשבון כי בעולם העסקים הנוכחי עסקים חייבים להיות גמישים ואפילו להחליף את עיסוקם או את מהות העסק במהלך חייהם.

לא פעם מוצאים את עצמם עסקים כ"לא רלוונטיים יותר" המוצרים או השירותים שמכרו כבר לא נצרכים וזאת בגלל פטנטים חדשים, סטרטאפים, התפתחות טכנולוגית, ועד שהעסקים מבינים זאת הם ממשיכים לפעול כרגיל, משקיעים בפרסום מתוך מטרה לשמר את שירותיהם או מוצרם והעסק הולך מתדרדר והופך להיות חדל פירעון

ההמלצה לפתוח עסק היום היא בראש ובראשונה להסתכל ולחשוב עליו בראייה רחוקה ואיך הוא יוכל לשנות פנים או צורה במהלך חייו. ההמלצה לפתיחת עסק היא בהשקעה נמוכה, מהון עצמי בחלקו (חלק עקרי) והשלמה של הון בנקאי או אחר לבניית העסק. בשום אופן אסור בתכלית האיסור לפתוח או להקים עסקים ללא הון עצמי. רבים הרוצים לפתוח עסקים מסתמכים על הלוואות בערבות מדינה או בנקאיות ומכאן מתחיל הסיכון של העסק.

בנוסף עסקים הנפתחים חייבים שתהיה להם נשימה לשנה לכל הפחות בו לא ירוויחו אך יהיו מסוגלים לקיים את העסק הן מהון עצמי או חלק קטן מהלוואות.

זכרו. פתיחת עסק הוא דבר מסוכן וכמו שלא הולכים על חבל דק בלי מוט לשיווי משקל כך בעסק לא הולכים בלי ליווי או הכוונה בתחום העסקי וזאת בעיקר לאותם עסקים שמקצועם הוא תחום העסק שפתחו.

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן