האם מסוכן לפתוח עסק

האם פתיחת עסק מסוכנת בתקופה זאת.

כן, פתיחת עסקים בתקופה זאת אכן מסוכנת ודורשת מקצועיות רבה בהקמת העסק ובניהולו השוטף.

אם לתאר את השוק העסקי בישראל בהנחה שבתי האב בישראל מונים 2.5 מיליון בתי אב ואילו השוק העסקי "עסקים, חנויות, רשתות, בעלי מקצוע חופשי," הוא עצום ביחס לכוח הקנייה זאת בנוסף שהמכירות דרך אתרי האינטרנט בחו"ל ונסיעות הישראלים לעולם הגדול מגדיל את ההיצע הרי שפתיחת עסקים חדשים דורשים תשומת לב מרבית בכל מה שקשור לתכנון, לעיסוק, לבידול, להקמת העסק והכי חשוב לניהולו.

ניהול עסקים וחברות שלא כתמול שלשום לא עומד על קביעת המוצר השירות, קביעת אסטרטגיה, תכנית עסקית סדורה מראש וטקטיקת מכירות. כל זה היה נכון למגזר העסקי לפני עשורים.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי הקמת עסק היום דורשת גמישות מקסימלית במהלך חייו של העסק. לא בכדי נסגרים למעלה מ 50 אלף עסקים כל שנה בישראל וזאת בגלל חוסר ההתאמה ובניית העסק לפי פרמטרים שהזכרתי קודם מבלי לקחת בחשבון כי בעולם העסקים הנוכחי עסקים חייבים להיות גמישים ואפילו להחליף את עיסוקם או את מהות העסק במהלך חייהם.

לא פעם מוצאים את עצמם עסקים כ"לא רלוונטיים יותר" המוצרים או השירותים שמכרו כבר לא נצרכים וזאת בגלל פטנטים חדשים, סטרטאפים, התפתחות טכנולוגית, ועד שהעסקים מבינים זאת הם ממשיכים לפעול כרגיל, משקיעים בפרסום מתוך מטרה לשמר את שירותיהם או מוצרם והעסק הולך מתדרדר והופך להיות חדל פירעון

ההמלצה לפתוח עסק היום היא בראש ובראשונה להסתכל ולחשוב עליו בראייה רחוקה ואיך הוא יוכל לשנות פנים או צורה במהלך חייו. ההמלצה לפתיחת עסק היא בהשקעה נמוכה, מהון עצמי בחלקו (חלק עקרי) והשלמה של הון בנקאי או אחר לבניית העסק. בשום אופן אסור בתכלית האיסור לפתוח או להקים עסקים ללא הון עצמי. רבים הרוצים לפתוח עסקים מסתמכים על הלוואות בערבות מדינה או בנקאיות ומכאן מתחיל הסיכון של העסק.

בנוסף עסקים הנפתחים חייבים שתהיה להם נשימה לשנה לכל הפחות בו לא ירוויחו אך יהיו מסוגלים לקיים את העסק הן מהון עצמי או חלק קטן מהלוואות.

זכרו. פתיחת עסק הוא דבר מסוכן וכמו שלא הולכים על חבל דק בלי מוט לשיווי משקל כך בעסק לא הולכים בלי ליווי או הכוונה בתחום העסקי וזאת בעיקר לאותם עסקים שמקצועם הוא תחום העסק שפתחו.

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן