האם מנהלים עסקים כמו שניהלו מכולת בעבר

האם מנהלים עסקים כמו שניהלו מכולת בעבר

עסקים וחשבון מכולת

אני מאמין כי המאמר הזה יקומם עלי את כול עולם הכלכלנים או רואי החשבון.

בכדי שדברי יובנו אני חוזר למכולת של מר אלמוני מלפני עשרות בשנים שהיה רושם את הקניות באשראי שלנו בפנקס, או שהיה עושה את חשבון הקניות שלנו על גבי פתקים לבנים, או במקסימום הייתה לו מכונת חישוב חשמלית אליה היה מכניס את עלות המוצרים שרכשנו…המכולת עבדה, החישובים בוצעו, חובות הלקוחות היו נרשמים בפנקס וכך התקיימו להם מכולות שנים על גבי שנים. 

כך גם היה בחישובי הרווח וההפסד של בעל המכולת. הוא ידע כמה עולה לו המוצרים, הוא הבין שהרווח שלו נוצר כתוצאה מההפרש בין מחיר הקניה למכיר המכירה+ ההוצאות המועטות שהיו לו על שכר דירה, אריזה, וזהו…כך, בחשבון המכולת ידע בעל המכולת כמה הוא מרוויח. (אני בטוח שהדיוק שם לא היה מרבי אבל בהחלט החזיק עסקים לאורך שנים.   

ואילו היום, בעסקים של היום, עת הטכנולוגיה לקחה מיליון צעדים קדימה, אנו משתמשים רובנו ככולנו בדף הפלאי שנקרא דוח EXCEL   אותו גיליון אלקטרוני אשר החישובים והמצגות שלו מפארים כול חברה קטנה כגדולה, ומושקעים בה נתונים, ותחשיבים, וחלקי מספרים, ואחוזים מדויקים, ואפשר לחתוך אותה בצורה כזאת ובצורה אחרת לחודשים לשבועות לימים ולשעות. ועוד לא הזכרתי את הצבעים, הדוחות המחולקים, החישובים המסובכים והשעות הארוכות בו אנו מסתכלים, מתבוננים, חוקרים, ומגיעים למסקנות מרחיקות לכת בעקבות דו"ח ה-EXCEL הפלאי…   

יש לי שאלה…אפשר לשאול תלמיד שאלה: אם רכבת יצאה מתחנת חיפה ב-10 בבוקר והגיע לתחנת ל-תחנת תל אביב ב-11 בבוקר. כמה זמן לקח לרכבת להגיע מחיפה לתל אביב….אבל אפשר לשאול את השאלה בדרך פשוטה יותר 11 פחות 10 כמה זה? 

וכאן אני מגיע לנקודה המרכזית של המאמר…איך שלא נסובב ואיך שלא נצבע. חשבון המכולת קיים ושריר גם עכשיו…בכדי להגיע לתוצאות בעולם העסקים לא חייבים דוחות מסובכים, אנשי עסקים וסוחרים טובים לא צריכים דוחות EXCEL הם פשוט יודעים לעשות חשבון מכולת פשוט. כי בתורת המספרים הפשוטים 1 ועוד 1 זה 2 ובתורת ה-EXCEL 1 ועוד אחד מייצר עוד עשרות פירושים. אבל בפועל ביום יום בשוק העסקי התוצאה הפשוטה היא זאת שקובעת. 

יוצא לי לשבת בהנהלות של חברות קטנות וגדולות כאחד ובסופו של כול מצגת לוקחים את הנייר והעט ועושים חישוב המגיע בדיוק לתוצאת ה-EXCEL. יותר מזה פרשנויות, והסתברויות, וכלים פיננסים, ומודלים כאלה ואחרים הנכנסים ל-EXCEL בסופו של תהליך מתגלים כנכונים על הגיליון בלבד ולא בפועל. 

לא שלא תבינו לא נכון, אני לא שולל את השימות ב-EXCEL אני רק טוען שאנשי עסקים וסוחרים אמיתיים משתמשים בעת ונייר.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן