האם מודלים כלכליים מיושנים עדיין בתוקף

האם מודלים כלכליים מיושנים עדיין בתוקף

מודלים כלכליים

האם מודלים כלכליים מחזיקים מים

האם ניתן לבסס עמדה על מודלים כלכליים שנכתבו ע"י מומחי הכלכלה בארץ ובעולם. 

כן, לא ניתן לזלזל בכול אותם מודלים כלכליים שהובילו חברות ואף מדינות בתחום הכלכלי.

אי אפשר לציין שמודלים אלה לא היוו את היסודות לתכנון וקביעת אסטרטגיות כלכליות במהלך כול השנים.

מודלים כלכליים אלה הם ורק הם היוו את עמוד התווך של הכלכלה הישראלית והעולמית וכמו כן הובילו חברות פיננסים ותעשיה לביסוס מעמדם. 

שארו בנפשכם שעוד היינו היום מנוהלים במשטר סוציאליסטי ולא היינו מתקדמים לעבר הכלכלה הקפיטליסטית שאולי תכנונה היה נכון אך לדעתי קצב גידול האוכלוסייה והטמעת השיטה בשאר מדינות העולם כמו מזרח אירופה, אסיה, ודרום אמריקה הפכו את השיטה לקריסה כלכלית אחת גדולה. 

עדיין העולם (מלבד ארצות הברית וקנדה) מבעבעים בין הגישה והשיטה הקפיטליסטית לבין השיטה הסוציאליסטית, לא עבר מספיק זמן בכדי לאחד שתי מערכות אלה. לא שאני חושב שאפשר לאחד משטר של קפיטליזם עם משטר סוציאליסטי אבל צריך להתאים את שני הדרכים למהלך אחד שאחרת השיטה תפגע בעצמה. 

לדוגמא: במשטר קפיטליסטי לא יכולים להיות חוקים סוציאליסטים לטובת העובדים תחת המודל הקפיטליסטי, התנגשות בין ענקי העולם הוא החיבור בין שני השיטות, התנגשות שיוצרת עיוות מושלם להמשך השיטה. זה לא שכול הכלכלנים בעולם מסכימים כי השיטה הקפיטליסטית היא זו השיטה הנכונה למשילות ולחיים אבל כולם של אלה כבר לא יכול להישמע כאשר האנושות כולה נכנסה אל עולם הקפיטליזם. 

אנו נוהגים לקרוא לכלכלנים שפיתחו מודלים או שיטות כיחידי סגולה אך המציאות מראה לנו ביום יום כי כול תכנון מוקדם בתחום הכלכלי כמוהו כזריקת כדור הבאולינג במטרה לעשות את הסטרייק. 

למעשה מה שעובר על העולם בתחום הכלכלי בשלושה עשורים האחרונים זה תהפוכה אחת גדולה ההולכת ומתנפחת לממדים שאולי בבוא הזמן לא נוכל לשלוט עליה ואז לא תהיה ברירה למנהיגי העולם לדחוף מלחמות קדימה. כן, עד כמה שזה נשמע אכזרי התפוצצות האוכלוסין מתקרבת לשיאה. אנחנו במדינות המערב לא מרגישים זאת אך אם נפליג לאפריקה, להודו, לסין, ואפילו כאן באזורנו נגלה תחילתו של מלחמת הישרדות על המזון והמים והחיים בכלל. 

אנו מכירים את האומות המאוחדות כבעל תפקיד בתחום שלום העולם ויציבותו הביטחונית והכלכלית, ואני בטוח כי יש אנשים הנותנים את הדעת לגבי עתיד כדור הארץ ותושביו, אך כפי שאנו מכירים את הנפשות הפועלות והאינטרסים המניעים אותם לא הייתי שם את ידי בבטחה שאכן יש מי שדואג להימנעות קטסטרופות אזוריות. 

דורון עמית-יועץ עסקי

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

עסקים עם איחוד האמירויות

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן