האם לקחת הלוואה בערבות מדינה

הלוואות בערבות מדינה כדאי לא כדאי.

ממעוף הציפור אם נסתכל על כוונת הממשלות בישראל לתמוך את העסקים הקטנים והבינוניים בדרך של מתן הלוואות בערבות מדינה נבין שזו באמת הדרך הנכונה לתמוך את המעסיק הגדול ביותר במשק (עסקים פרטיים) בצורה נכונה. למעשה, מטרת ההלוואות בערבות מדינה באה לעזור לעסקים הקטנים להתפתח, להגדיל את עסקיהם, לעזור בתזרים המזומנים כמו לקיחת הלוואה בריבית נמוכה ובתנאי החזר נוחים על מנת להקל על בית העסק. באמת שהלוואות אלה הם חיוניות ומבורכות.

בכדי לעמוד בקריטריונים לקבלת ההלוואה יש לעמוד בסטנדרטים מוקפדים תוך כדי מילוי תוכנית עסקית כיצד יראה העסק לאחר הזרמת הכסף.

בישראל כמו בישראל רבים הם התולים תקווה בהלוואה בערבות מדינה קרש הצלה להישרדות העסק שלהם ומכאן מתחילה הבעיה של לקיחת עוד הלוואה המכבידה לאין שיעור על העסק שגם כך נמצא במצוקה תזרימית " מצוקה התואמת לאקלים העסקי בו אנו נמצאים (2014-2015).

מה זה הון עצמי

עסקים אשר נוטלים הלוואות כאשר הייעוד שלהם לא למטרה שהזכרתי בפתיח המאמר פותחות לעצמם פער התחייבויות יותר גדול שיוכל להביא אותם להתרסקות. שהרי הלוואה צריך להחזיר וכאשר מעמיסים את ההלוואות הקימות, ביחד עם ההלוואה בערבות מדינה ונוסיף לזה הפסד חשבונאי או רווח חשבונאי קטן אשר לא יכול להחזיק את התשלומים התזרימיים הנה לכם עסק שקורס. לכן לקיחת הלוואה בערבות מדינה כקרש הצלה הינו סם רע מאד לעסק.

ישנם דרכים לגשר בין המצב שתיארתי לבין לקיחת הלוואה בערבות מדינה וזאת אם יוצרים תוכנית ישרה ונכונה כלפי העסק ולא תוכנית כמצגת לקרן אשר בא נייפה כול פרט רק בכדי לקבל את הכסף מהקרן. (אנו חייבים להפנים כי הקרן בערבות מדינה היא לא זאת שנותנת את הכסף) הכסף ניתן לנו מהבנקים העשירים שמאד מאד רוצים למכור הלוואות (ראו את רווחי בנק הפועלים לשנת 2014 העומד על 2.7 מיליארד שקל) ולכן מי שיכול להיכנס כאן למלכודת ההלוואה זה הלקוח דהיינו בעל העסק. ולפיכך דרושה כאן חשיבה יצירתית אבל אפשרית.

הלוואה בערבות מדינה אכן ברוכה אבל לדעתי ומהניסיון האדיר שצברתי עם עסקים בכול המגזרים הלוואה שנלקחת ללא ליווי עסקי מקצועי תהווה עוד נטל על הלווה ועל עסקו.

אנו נוהגים לעשות דברים בחופזה, בפרט שמדובר בעוד הלוואה לעסק, בואו נעצור, נחשוב, לא נחתום כול כך מהר כפי שהמתווכים" "המאכרים" רוצים ועוזרים לנו לקבל את ההלוואה כאילו אין מחר…

חשבו על כך.

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן