האם לקחת הלוואה בערבות מדינה

הלוואות בערבות מדינה כדאי לא כדאי.

ממעוף הציפור אם נסתכל על כוונת הממשלות בישראל לתמוך את העסקים הקטנים והבינוניים בדרך של מתן הלוואות בערבות מדינה נבין שזו באמת הדרך הנכונה לתמוך את המעסיק הגדול ביותר במשק (עסקים פרטיים) בצורה נכונה. למעשה, מטרת ההלוואות בערבות מדינה באה לעזור לעסקים הקטנים להתפתח, להגדיל את עסקיהם, לעזור בתזרים המזומנים כמו לקיחת הלוואה בריבית נמוכה ובתנאי החזר נוחים על מנת להקל על בית העסק. באמת שהלוואות אלה הם חיוניות ומבורכות.

בכדי לעמוד בקריטריונים לקבלת ההלוואה יש לעמוד בסטנדרטים מוקפדים תוך כדי מילוי תוכנית עסקית כיצד יראה העסק לאחר הזרמת הכסף.

בישראל כמו בישראל רבים הם התולים תקווה בהלוואה בערבות מדינה קרש הצלה להישרדות העסק שלהם ומכאן מתחילה הבעיה של לקיחת עוד הלוואה המכבידה לאין שיעור על העסק שגם כך נמצא במצוקה תזרימית " מצוקה התואמת לאקלים העסקי בו אנו נמצאים (2014-2015).

מה זה הון עצמי

עסקים אשר נוטלים הלוואות כאשר הייעוד שלהם לא למטרה שהזכרתי בפתיח המאמר פותחות לעצמם פער התחייבויות יותר גדול שיוכל להביא אותם להתרסקות. שהרי הלוואה צריך להחזיר וכאשר מעמיסים את ההלוואות הקימות, ביחד עם ההלוואה בערבות מדינה ונוסיף לזה הפסד חשבונאי או רווח חשבונאי קטן אשר לא יכול להחזיק את התשלומים התזרימיים הנה לכם עסק שקורס. לכן לקיחת הלוואה בערבות מדינה כקרש הצלה הינו סם רע מאד לעסק.

ישנם דרכים לגשר בין המצב שתיארתי לבין לקיחת הלוואה בערבות מדינה וזאת אם יוצרים תוכנית ישרה ונכונה כלפי העסק ולא תוכנית כמצגת לקרן אשר בא נייפה כול פרט רק בכדי לקבל את הכסף מהקרן. (אנו חייבים להפנים כי הקרן בערבות מדינה היא לא זאת שנותנת את הכסף) הכסף ניתן לנו מהבנקים העשירים שמאד מאד רוצים למכור הלוואות (ראו את רווחי בנק הפועלים לשנת 2014 העומד על 2.7 מיליארד שקל) ולכן מי שיכול להיכנס כאן למלכודת ההלוואה זה הלקוח דהיינו בעל העסק. ולפיכך דרושה כאן חשיבה יצירתית אבל אפשרית.

הלוואה בערבות מדינה אכן ברוכה אבל לדעתי ומהניסיון האדיר שצברתי עם עסקים בכול המגזרים הלוואה שנלקחת ללא ליווי עסקי מקצועי תהווה עוד נטל על הלווה ועל עסקו.

אנו נוהגים לעשות דברים בחופזה, בפרט שמדובר בעוד הלוואה לעסק, בואו נעצור, נחשוב, לא נחתום כול כך מהר כפי שהמתווכים" "המאכרים" רוצים ועוזרים לנו לקבל את ההלוואה כאילו אין מחר…

חשבו על כך.

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן