האם לקחת הלוואה בערבות מדינה

הלוואות בערבות מדינה כדאי לא כדאי.

ממעוף הציפור אם נסתכל על כוונת הממשלות בישראל לתמוך את העסקים הקטנים והבינוניים בדרך של מתן הלוואות בערבות מדינה נבין שזו באמת הדרך הנכונה לתמוך את המעסיק הגדול ביותר במשק (עסקים פרטיים) בצורה נכונה. למעשה, מטרת ההלוואות בערבות מדינה באה לעזור לעסקים הקטנים להתפתח, להגדיל את עסקיהם, לעזור בתזרים המזומנים כמו לקיחת הלוואה בריבית נמוכה ובתנאי החזר נוחים על מנת להקל על בית העסק. באמת שהלוואות אלה הם חיוניות ומבורכות.

בכדי לעמוד בקריטריונים לקבלת ההלוואה יש לעמוד בסטנדרטים מוקפדים תוך כדי מילוי תוכנית עסקית כיצד יראה העסק לאחר הזרמת הכסף.

בישראל כמו בישראל רבים הם התולים תקווה בהלוואה בערבות מדינה קרש הצלה להישרדות העסק שלהם ומכאן מתחילה הבעיה של לקיחת עוד הלוואה המכבידה לאין שיעור על העסק שגם כך נמצא במצוקה תזרימית " מצוקה התואמת לאקלים העסקי בו אנו נמצאים (2014-2015).

מה זה הון עצמי

עסקים אשר נוטלים הלוואות כאשר הייעוד שלהם לא למטרה שהזכרתי בפתיח המאמר פותחות לעצמם פער התחייבויות יותר גדול שיוכל להביא אותם להתרסקות. שהרי הלוואה צריך להחזיר וכאשר מעמיסים את ההלוואות הקימות, ביחד עם ההלוואה בערבות מדינה ונוסיף לזה הפסד חשבונאי או רווח חשבונאי קטן אשר לא יכול להחזיק את התשלומים התזרימיים הנה לכם עסק שקורס. לכן לקיחת הלוואה בערבות מדינה כקרש הצלה הינו סם רע מאד לעסק.

ישנם דרכים לגשר בין המצב שתיארתי לבין לקיחת הלוואה בערבות מדינה וזאת אם יוצרים תוכנית ישרה ונכונה כלפי העסק ולא תוכנית כמצגת לקרן אשר בא נייפה כול פרט רק בכדי לקבל את הכסף מהקרן. (אנו חייבים להפנים כי הקרן בערבות מדינה היא לא זאת שנותנת את הכסף) הכסף ניתן לנו מהבנקים העשירים שמאד מאד רוצים למכור הלוואות (ראו את רווחי בנק הפועלים לשנת 2014 העומד על 2.7 מיליארד שקל) ולכן מי שיכול להיכנס כאן למלכודת ההלוואה זה הלקוח דהיינו בעל העסק. ולפיכך דרושה כאן חשיבה יצירתית אבל אפשרית.

הלוואה בערבות מדינה אכן ברוכה אבל לדעתי ומהניסיון האדיר שצברתי עם עסקים בכול המגזרים הלוואה שנלקחת ללא ליווי עסקי מקצועי תהווה עוד נטל על הלווה ועל עסקו.

אנו נוהגים לעשות דברים בחופזה, בפרט שמדובר בעוד הלוואה לעסק, בואו נעצור, נחשוב, לא נחתום כול כך מהר כפי שהמתווכים" "המאכרים" רוצים ועוזרים לנו לקבל את ההלוואה כאילו אין מחר…

חשבו על כך.

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן