האם לסגור את העסק?

סגירת עסק
האם לסגור את העסק?

אז האם לסגור את העסק? כל מה שחשוב לדעת

את השאלה הזאת שואלים עשרות אלפי עסקים לפני פני המגפה וגם היום שהיא עדיין בשיאה. הרבה מאד עסקים נקשרים אמוציונאלית לעסק שלהם, הם עד כדי כך נקשרים לעסק שהם לא מוכנים בכלל להביא את השאלה הזאת בפני יועצים עסקיים כאשר אלה יוכלו לתת להם מבט מהצד אם כדאי להם לסגור, או יש עדיין אפשרות חישוב מסלול מחדש, או הכנסת משקיע, שותפות סינרגיה עם עסק אחר המשלימים זה את זה או כל בחינה אפשרית על מנת לא למצוא את העסק בפני סגירה עם כל מה שכרוך בכך.

האם לסגור את העסק

מכנסים את האנשים הרלוונטים לדון

למה אנשים בעלי עסקים מפחדים לנסות?

נכון שכרגע מתחלף דור בעולם העסקים, עסק שנתן פתרון ללקוח, היום כבר יש עסק אחר אשר נותן פתרון יותר טוב, גם בנים או בנות ממשיכים יכולים לתרום לכל המהלך הזה של השארת העסק ומציאת הפתרונות להשארתו חי ונושם (כמובן אם יבשילו התנאים לך) אך בכל זאת עדיין בעלי עסקים שקיימים רבות בשנים חלקם עייפים וחשים שמיצו וחלקם באמת נאבקים על שמירת העסק AS-IS עד שיתפגר (וזאת טעות)  אני מסוגל להבין את בעלי העסקים אשר עברו בעשורים האחרונים תהפוכות על תהפוכות בעולם העסקי, המזרח, השפע, השמיים הפתוחים, אתרי האינטרנט, והערבוב בין תחומים שפעם היו מקוטלגים כקטגוריה, אותו דבר בעסקים היצרניים כל מוצר שייצרו כאן ניתן היה לרכוש אותו בבית החרושת הגדול בעולם (המזרח) בשליש מחיר, ולכן כל נושא המסחר התרסק.

בעל עסק שעבר את העשורים האחרונים כבר איבד את כוחו להתמודד מול היצרנים בעולם ואת אלה המיוחדים המצליחים למכור את מרכולתם במחירים שליצרן או ספק אחר מחיר המכירה של ההוא הוא המחיר הגולמי של זה.

קראו עוד עסקים במשבר

אז לפני שמבקשים לסגור את העסק בו נבחן מספר דברים:

  1. שוכרים יועץ עסקי. ללא יועץ עסקי המהלך לעולם לא יכול להצליח.
  2. אוספים את ניירת החשבונאית ומרכזים אצל היועץ העסקי
  3. היועץ העסקי וצוותו אוספים את הנתונים ומביאים אותו לידי מסקנות, מה ניתן לעשות במיידי בתחום העסק.
  4. לאחר שהעביר את המלצותיו לבעלי העסק או החברה הצוות הוותיק והצוות הרענן מתאימים בכל מחיר את ההכנסות להוצאות.
  5. כאשר רואים שפעולה זאת עצרה את ההתדרדרות מתחילים "לחשוב" איך משמרים את העסק ולשמר את העסק יש הרבה פתרונות חלק קשות יותר וחלק קלות.
  6. כאשר מגיעים לרגיעה בזמן ההישרדות העסקית מתחילים לפתח ולפתוח את נושא השיווק והכנסת כסף לעסק ממכירות ולא מהלוואות
  7. את החלק של ההלוואות נמצא בשלב קודם כאשר נחפש להם מקום בתזרים המזומנים.
  8. מכאן האפשרויות הם רבות איך מכניסים לעסק יותר כסף ממכירות קימות או חדשות, כאשר עלות הבאת הלקוח היא תוך כדי שימוש בכלים מניבים.
  9. עדיין לא הזכרתי כאן מכירה של העסק, הכנסת שותף/משקיע לעסק, שותפות עם אחר שמוצריו או שירותיו סינרגטיים לעסק.

אז מה הפתרון או ההחלטה

עולם הפתרונות להשארת עסק על פני המים

כפי שאמרנו זה לא כל כך פשוט לסגור עסק, וגם לא פשוט התוצאות של סגירת עסק, אך מהצד השני אסור בתכלית האיסור להחזיק עסק שהוא מפסיד מדי חודש בחודשו, כזה מצב גורר את העסק לבור עמוק מאד המסכן את בעל העסק ומשפחתו. במידה וחלק א שינהל היועץ העסקי יביא למסקנה שאין שום אפשרות תזרימית לקיים את העסק ולהביא אותו לאיזון בין הוצאה להכנסה, ואני לא אמליץ לקחת הלוואות חדשות אם לא אראה את האיזון הזה קורה. אזי באמת אין טעם להחזיק את העסק.

מה זה עסק?

עסק הוא לא מוסד וולנטרי . לעסק יש מטרה ברורה אחת. עסק משמעו מקום להרוויח בו כסף ולא למחייה אלא למותרות, אם העסק שלכם לא כזה והוא  חיי ממנת הלוואה אחת למשנה השיקולים לסגור אותה בצורה מסודרת, גוברת.

הרבה עסקים נסגרו "סתם" מבלי שבחנו קודם, פשוט קל יותר מבחינת כוח נפשי ופיזי לסגור ולהגיד שלום מאשר לחפור פנימה לתוככי העסק ולבחון איך הוא כן יכול לשרוד ולא רק בהלוואות. "הלוואות הם סרטן בליבו של עסק" רוב העסקים בישראל ממונפים בהלוואות אבל אלה שמתפרנסים מההלוואות סגירת העסק היא חובה.

בעשורים האחרונים שוק ההלוואות נפתח ללא היכר, ועל המדוכה הזאת ישבו אלה שקבעו את הרפורמה במשרד המשפטים כאשר הם הזכירו כי פתיחת שוק ההלוואות מכל דיכפין רק גרם להרס של עסקים ולא לבנייתם והתעצמותם. בעלי עסקים מאמינים שהלוואות בבנק נועדו להיות למטרת תפעול העסק ולא פתוח העסק, ולכן ברוב בתי העסקים ההלוואות משמשות הכנסה כספית במקום מכירות. לא זאת המטרה של הלוואות בעסקים, יותר מזה הרבה כאלה שרוצים להיות בעלי עסקים או לפתוח עסקים מבקשים לעשות זאת עם מימון מהבנק וזאת טעות עוד יותר גדולה.

אני תקווה שכמו שעסקים נפתחים מהר לא יסגרו באותה מהירות ויתחילו לפעול בשיקול דעת ובשום שכל.

הטמיעו את האמור בליבכם

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

הלוואות
הבנק ואנחנו

עסקים היזהרו שלא עובדים עליכם

ככל שעולם העסקים תופח וגודל ומהצד השני מתרסק ככה קמים עלינו נוכלים שאת כספינו רוצים לשדוד חד וחלק הזברו קבלו סיפור

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן