האם להוריד מחיר

האם מחיר מנצח

האם הורדת מחירים אכן יכולה לנצח!!! לנצח הווה אומר ניצחון של המוכר!

נכון, אם מסתכלים היום על קופיקס, ייתכן ובאזורים מסוימים בהם יש לקופיקס סניפים ארומה מוכרת פחות קפה טו גו, אבל האם יש לזה השפעה משמעותית בתחום הקפה, או בכלל האם לקוחות ירוצו לחפש את סניף קופיקס לעמוד בתור חצי שעה בשביל קפה ב-6 שקלים או אלכוהול ב 5 שקלים.

 כ ספין תקשורתי האמת זו הצלחה

המכירה של הקפה ב-5 שקל למרות שהיא מתרכזת במרכז תל אביב היכן ששותים הרבה קפה עדיין לא ניתן להכתיר את המיזם כהצלחה כלכלית, מישהו יודע את המספרים, מישהו מכיר את העלויות, מישהו ראה מאזני בוחן, ובכלל האם בתקופה כול כך קצרה אפשר ללמוד על הצלחת העסק. לדעתי כ יועץ עסקי השמחה עוד מוקדמת, יותר מזה לדעתי היציאה לתקשורת מוקדמת מאחר והבזז התקשורתי יכול היה למלא רק 3 סניפים, או שאולי הבזז התקשורתי היה בכדי להביא זכיינים ולמדוד את ההצלחה על גבם.

 לעולם לא נדע!

 התרכזתי בנושא של קופיקס מאחר והנושא הזה לא יורד מסדר היום התקשורתי והכי נוח לתת כדוגמא את המיזם הזה. אבל בכלל, האם מחיר הוא דבר מנצח, האם אנו לא מעריכים מוצר זול כמוצר עם איכות ירודה. אני באופן אישי חסיד המבצעים, חסיד המבצעים של קנה אחד קבל את השני ב-X  כמו שרשת סופרפארם מעלה שבוע אחרי שבוע (והאמת שזו הסיבה להצלחת הרשת והתוצאות העסקיות שלה) מבצעים שונים על מגוון מוצרים אזי כאן אני רואה מקום להורדה של מחיר ביחס למחיר מלא מלווה. שהרי עם נפרוט את מבצעי הבשמים של החגים ברשתות הפרפומריה השונות כולם בסופו של דבר מעניקים את אותם מחירים האחד בקנה אחד קבל שלושה והשני מחיר מיוחד על האריזה בסך הכול הכללי המחיר נשאר אותו מחיר ולפעמים גם כול השנה מעבר לחגים.

קרא עוד על שיטות מכירה

 בהסתכלות כללית מלחמה על מחיר לא יכולה להחזיק עסקים חיים ולא רק בעולם הקמעונאות אלה בכלל, ספק נותן הצעה במחיר X אשר ספק אחר לא קונה את עלות הסחורה באותו מחיר שההוא מוכר, איך? למה? כיצד זה יכול להיות? לדעתי לא דין ולא דיין יש אלמנטים אחרים של ספקים רק להתגלגל, למכור במחיר הקניה הגולמית מבלי להתחשב על עלויות התקורה וזה רק בכדי לגלגל ולהתגלגל. זה בדיוק כמו בסוף יום השוק הירקנים מתחילים להוזיל את מחיר הסחורה ומה שנשאר נזרק לפח ממתין לבוא האוספים בחינם.

 תחרות על מחיר היא תחרות שאין לה מדרגה תחתונה, תחרות על מחיר יכולה לדרדר את העסק עד לקריסה, תחרות על מחיר אין לה אחיזה במציאות ומי שנהנה ממנו זה הצרכן המחפש את הזול. לזול יש מחיר גם לצרכן וגם לספק ובסופו של יום הם ישלמו את המחיר, לעומת זאת למבצע יש ערך והערך הזה משאיר את הספק עם רווח תפעולי ואת הלקוח עם קנייה מנצחת.

 בואו למדו איך לא מורידים מחירים ומתחרים

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

פתיחת עסק

רוצים לפתוח עסק בארצות הברית?

חושבים לפתוח עסק בארצות הברית, רוצים לקבל וחזה E-2 שזאת ויזת עסקים, בואו ניקח קצת חופש מהקורונה, ונראה איך אנחנו מגדילים את עסקינו, אומנם עכשיו נפתח לנו צוהר חדש במדינות המפרץ והאמירויות, אבל עד שדברים יהיו מסודרים ויסוכמו הסכמי הסחר ייקח עוד זמן רב , וכאשר זה יהיה רלוונטי תוכלו להתייעץ איתנו גם בפתיחת עסקים שם.

מגזין עסקי

לעבוד מהבית נכון או לא?

תקופת הקורונה קרבה בין העובד לביתו, מה שעשינו עד היום במשרד חלק מהעובדים עושים את עבודתם מהבית: יש חברות שנותנות שירותים לקהל גדול של לקוחות (שירות לקוחות) במשרדי ממשלה, חברות פרטיות, עסקים קטנים, מכל דכפין נוכל למצוא את אלה אשר עברו לעבוד מהבית.

שיווק באינטרנט

כולם רצים "לגמבו" סליחה לאינטרנט!

אינטרנט, שיווק באינטרנט, קניות באינטרנט, שמתם לב כמה פטריות צצו במהרה בתוך נגיף הקורונה, קצת על המכשולים שבדרך ועוד במאמר הבא

מכירות

האם הלקוח משיג אתכם

בארבעה עשורים אחרונים נהנינו מהטכנולוגיה שסיפקה לנו אפשרויות נרחבות כמעט בכל סקטור עסקי על מנת לייעל את העבודה, להחליף כוח אדם במכשור, ולעשות כל מה שאפשר טכנולוגית ליעל ולקצר תהליכים ומהלכים.

הבנק ואנחנו

האם אנו צריכים את הבנק?

עסק טוב הוא עסק מרויח, עסק טוב הוא עסק שלא צורך אשראי, אם אין לכם עסק כזה תעשו בדק ביית יכול להיות שאתם צריכים לסגור את העסק שלכם. עסק שרוצה מינוף ומציג בטוחות יכול לעשות SHPING אצל כל החברות החוץ בנקאיות המסודרות בארץ

פרסום בדיגיטל
קורונה ועסקים

האינטרנט בשרות העסקים

זהו! הבנו! המגפה שנחתה עלינו לא רק שפגעה באנושות ובאנשים היא גם הביאה עסקים בכל רחבי העולם או לקריסה או לצורך "להמציא" את עצמם מחדש.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן