האם כדאי לפתוח חברת ארנק

האם כדאי לפתוח חברת ארנק

חברות ארנק
חברות ארנק זה לא משהו חדש בעולם העסקים הבינלאומי, המשמעות של חברות הארנק היא שאנשים פותחים חברה בע"מ כאשר המיסוי על רווחיה של החברה הוא 24% נכון ל-2017 במקום לעבוד כשכיר ולשלם סכומי מס הכנסה עד לתקרה הגבוה (המקסימלית) 50%, וביטוח לאומי גם כן עד התקרה המקסימלית המשתנה משנה לשנה.( בתוספת של מס בריאות תשלום הקשור בהכנסה)

למעשה אנשים אשר עובדים כשכירים במקום אחד או במספר מקומות והכנסתם גבוהה מהממוצע מצאו את הפתרון הנפלא הזה בו הם מקימים חברה בע"מ ומתנהלים מול הארגונים שהם עובדים בהם באמצעות חשבוניות מס אשר יוצרות את ההכנסה לחברה של עצמם ויכולים להוציא משכורות נמוכות לעצמם (כך שישלמו מס הכנסה וביטוח לאומי נמוך בהתאם לדיווח החודשי שלהם ואילו בסוף שנה יחליטו אם הם רוצים למשוך את הרווחים (ולשלם 24% מס הכנסה) ובאם ירצו גם למשוך את הכסף אליהם ישלמו מס דיווידנד של עוד 25%.

כך היה עד שמס הכנסה התנגד למעקף זה וההתייחסות היום לחברות ארנק השתנתה ואומרת שמי שעובד מול מעסיק או נותן עבודה אחד לא יכול לפעול במסגרת של חברה וגם אם פעל כך הרי שמס ההכנסה יחייב אותו בשומה של יחסי עובד ומעביד, אך אם מדובר במתן שירותים למספר חברות ומעסיקים אזי אז חברת הארנק שהיא למעשה "חברה בע"מ" וזה לגיטימי כי נותן השירותים יתנהל תחת מסגרת של חברה בע"מ על כל ההטבות הקימות במסגרת זאת.

מדוע כתבתי הקדמה זאת אבהיר בהמשך.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי אני יכול להבהיר שעולם העסקים והתעסוקה עובר ויעבור בשנים הקרובות טרנספורמציה אדירה, יותר ויותר חברות יעבדו אם בעלי מקצוע או אנשים בשיטה של מיקור החוץ (כפי שהזכרתי במאמר הקודם שלי כאן באתר) חברות וארגונים כבר היום עובדים במיקור חוץ, השפע שמציע העולם הטכנולוגי מאפשר למעסיקים לעבוד עם חברות מיקור חוץ בכל העולם ובחסכון עצום וזאת בכדי לחסוך את ההוצאות העקיפות של העובד השכיר מיסוי, תנאים סוציאליים, חופשות, עלות חודשית קבועה, רכב והוצאות קשורות אחרות. נכון, לא כל מקצוע או תפקיד יכול לבוא כמיקור חוץ אבל ככל שהעולם מתקדם מבחינה טכנולוגית והמעצמות החדשות במזרח ישתכללו כך גם הכדאיות והתקשורת עם מיקור החוץ תתפתח ותתקדם.

קראו: מה גורם ללקוח לקנות מאיתנו 

כן, זה אסון סוציאלי, זה "חורבן בית המקדש" זה ישאיר הרבה מאד חללים במדינות כולל ישראל אשר לא יוכלו למצוא עבודה בהרבה מאד תחומים וזה דבר שחייבים להתייחס אליו "ראו את ההכרזות של טראמפ למלחמה על החזרת העבודה לארצות הברית ואת אמריקה לאמריקאים, וזאת לא סיסמא בעלמה זאת סיסמא שהביאה לו את הניצחון בבחירות.

ועכשיו אבהיר את מטרת המאמר

קשה עד בלתי אפשרי להחזיר את הגלגל הענק הזה חזרה למציאות שתגן על עובדים שכירים ולכן עובד שכיר או כאלה שרוצים לפתוח עסקים חדשים מחויבים לחשוב על העתיד בזה שמעובדים שכירים יהפכו לעובדים עצמאים על מנת להבטיח את עתידם ופרנסתם לאורך זמן, כאשר אתה עצמאי אתה לא כבול ויכול להתפתח במקצוע שלך לדברים חדשים ולשמירה על הפרנסה שלך, כאשר אתה עובד שכיר אתה שם את גורלך כולו אצל מעביד כזה או אחר אשר גם הוא נתון להשפעות של העולם העסקי הגלובלי. והעולם הזה רץ קדימה בדיוק כמו הדחפור הסיני שחופר את מנהרת הרכבת התחתית בתל אביב, הוא דוהר קדימה מבלי להסתכל מה הוא זורק הצידה.

אסור לפחד להיות עצמאי, אסור לפחד להקים חברה, זו לא בושה להציע למעביד שלך ולאחרים לתת לו שירותים בתחום ההתמחות שלך, ההפך זה יכול לפתוח אותך לעולמות חדשים ולהכנסה יותר גבוהה, אתם לא חייבים לתת את השירותים רק בארץ אתם בהחלט יכולים לנהוג בגישה של להיפתח אל תוך העולם הגלובלי.

וכמובן, על תעשו מהלכים דרמטיים לבד, התייעצו!

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן