האם כדאי לפתוח חברת ארנק

האם כדאי לפתוח חברת ארנק

חברות ארנק
חברות ארנק זה לא משהו חדש בעולם העסקים הבינלאומי, המשמעות של חברות הארנק היא שאנשים פותחים חברה בע"מ כאשר המיסוי על רווחיה של החברה הוא 24% נכון ל-2017 במקום לעבוד כשכיר ולשלם סכומי מס הכנסה עד לתקרה הגבוה (המקסימלית) 50%, וביטוח לאומי גם כן עד התקרה המקסימלית המשתנה משנה לשנה.( בתוספת של מס בריאות תשלום הקשור בהכנסה)

למעשה אנשים אשר עובדים כשכירים במקום אחד או במספר מקומות והכנסתם גבוהה מהממוצע מצאו את הפתרון הנפלא הזה בו הם מקימים חברה בע"מ ומתנהלים מול הארגונים שהם עובדים בהם באמצעות חשבוניות מס אשר יוצרות את ההכנסה לחברה של עצמם ויכולים להוציא משכורות נמוכות לעצמם (כך שישלמו מס הכנסה וביטוח לאומי נמוך בהתאם לדיווח החודשי שלהם ואילו בסוף שנה יחליטו אם הם רוצים למשוך את הרווחים (ולשלם 24% מס הכנסה) ובאם ירצו גם למשוך את הכסף אליהם ישלמו מס דיווידנד של עוד 25%.

כך היה עד שמס הכנסה התנגד למעקף זה וההתייחסות היום לחברות ארנק השתנתה ואומרת שמי שעובד מול מעסיק או נותן עבודה אחד לא יכול לפעול במסגרת של חברה וגם אם פעל כך הרי שמס ההכנסה יחייב אותו בשומה של יחסי עובד ומעביד, אך אם מדובר במתן שירותים למספר חברות ומעסיקים אזי אז חברת הארנק שהיא למעשה "חברה בע"מ" וזה לגיטימי כי נותן השירותים יתנהל תחת מסגרת של חברה בע"מ על כל ההטבות הקימות במסגרת זאת.

מדוע כתבתי הקדמה זאת אבהיר בהמשך.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי אני יכול להבהיר שעולם העסקים והתעסוקה עובר ויעבור בשנים הקרובות טרנספורמציה אדירה, יותר ויותר חברות יעבדו אם בעלי מקצוע או אנשים בשיטה של מיקור החוץ (כפי שהזכרתי במאמר הקודם שלי כאן באתר) חברות וארגונים כבר היום עובדים במיקור חוץ, השפע שמציע העולם הטכנולוגי מאפשר למעסיקים לעבוד עם חברות מיקור חוץ בכל העולם ובחסכון עצום וזאת בכדי לחסוך את ההוצאות העקיפות של העובד השכיר מיסוי, תנאים סוציאליים, חופשות, עלות חודשית קבועה, רכב והוצאות קשורות אחרות. נכון, לא כל מקצוע או תפקיד יכול לבוא כמיקור חוץ אבל ככל שהעולם מתקדם מבחינה טכנולוגית והמעצמות החדשות במזרח ישתכללו כך גם הכדאיות והתקשורת עם מיקור החוץ תתפתח ותתקדם.

קראו: מה גורם ללקוח לקנות מאיתנו 

כן, זה אסון סוציאלי, זה "חורבן בית המקדש" זה ישאיר הרבה מאד חללים במדינות כולל ישראל אשר לא יוכלו למצוא עבודה בהרבה מאד תחומים וזה דבר שחייבים להתייחס אליו "ראו את ההכרזות של טראמפ למלחמה על החזרת העבודה לארצות הברית ואת אמריקה לאמריקאים, וזאת לא סיסמא בעלמה זאת סיסמא שהביאה לו את הניצחון בבחירות.

ועכשיו אבהיר את מטרת המאמר

קשה עד בלתי אפשרי להחזיר את הגלגל הענק הזה חזרה למציאות שתגן על עובדים שכירים ולכן עובד שכיר או כאלה שרוצים לפתוח עסקים חדשים מחויבים לחשוב על העתיד בזה שמעובדים שכירים יהפכו לעובדים עצמאים על מנת להבטיח את עתידם ופרנסתם לאורך זמן, כאשר אתה עצמאי אתה לא כבול ויכול להתפתח במקצוע שלך לדברים חדשים ולשמירה על הפרנסה שלך, כאשר אתה עובד שכיר אתה שם את גורלך כולו אצל מעביד כזה או אחר אשר גם הוא נתון להשפעות של העולם העסקי הגלובלי. והעולם הזה רץ קדימה בדיוק כמו הדחפור הסיני שחופר את מנהרת הרכבת התחתית בתל אביב, הוא דוהר קדימה מבלי להסתכל מה הוא זורק הצידה.

אסור לפחד להיות עצמאי, אסור לפחד להקים חברה, זו לא בושה להציע למעביד שלך ולאחרים לתת לו שירותים בתחום ההתמחות שלך, ההפך זה יכול לפתוח אותך לעולמות חדשים ולהכנסה יותר גבוהה, אתם לא חייבים לתת את השירותים רק בארץ אתם בהחלט יכולים לנהוג בגישה של להיפתח אל תוך העולם הגלובלי.

וכמובן, על תעשו מהלכים דרמטיים לבד, התייעצו!

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן