האם כדאי לעמיד הלוואה יקרה מול פיקדון לא מניב

האשליה בעסקים.

כבעלי עסקים אנו מחפשים כול הזמן בטחון כלכלי שעליו נוכל לאחז במהלך עבודתנו.

אין עוררין כי מרבית העסקים נמצאים בקשיי תזרים, מימון מנוצל עד תום, גבייה מתעכבת וכ"ד.

לעומת זאת יש עסקים המחזיקים פיקדונות נזילים או נכסים המשועבדים רובם ככולם לטובת ההלוואות הבנקאיות והחוץ בנקאיות, פיקדונות אלא משמשים את העסקים כבטחון לאותם הלוואות או מסגרות חח"ד בחשבון העסקי.

מבחינת הבנק הרי שזה מצוין כי המודל העסקי של הבנק הוא מקסימום בטחונות לקווי האשראי על מנת לצמצם את החשיפה של הבנק (SOLO ) בטוחות כמו פק"ם או ניירות ערך וכ"ד. יותר מזה, הבנק מאפשר בטוחה מלאה רק במסגרת הפקדה לפק"ם (אשר אין בהם תשואה של אגורה אחת אלא אם מפקידים את הפק"ם לתקופה ארוכה אזי יש תשואה מזערית) ואילו על השקעות בנירות ערך או בקרנות נאמנות הוא קבע מדרוג " באיזה אחוז שווה הפיקדון לביטחון.

הבעיה המרכזית עם בעלי העסקים כי מחשבתם אומרת להם "אנו רוצים להשאיר את הפיקדונות כבטחון "ואולי" פעם! הם יהיו שלי!!! ומכאן הטעות הגדולה.

בתשואות ובריביות דה היום כאשר ריבית בנקאית יכולה להגיע עד ל-10% שנתי, וריבית על הלוואות בכרטיסי אשראי מגיעה אף ליותר שלא לדבר על ההלוואות מחוץ למערכת הבנקאית שם הלוואות ניתנות בריבית נשך לעומת תשואות הפיקדונות אותם הבנק מחייב כבטחון מגיעות לאפס מאופס וכנראה שעוד מעט נצטרך אנחנו לשלם לבנק על אחזקת הפיקדונות האלה, ההתניה של פיקדון מול אשראי הופכת להיות ללא כדאית ויעשה טוב בעל העסק אם יגבר על האמוציות והדמיון שלו כי "יש לו כסף בצד" יפרע את הפיקדונות ויקטין את ה-אובליגו (מסגרת) בבנק.

מכירות זה במקום הלוואות

גם אם חושב בעל העסק שהוא סוגר לו את השער לבנק הרי שהוא טועה טעות מרה מאחר ככול שאתה מקטין את אובליגו של העסק כך מתפנה יותר מקום לבקשה של הגדלת אשראי כזאת או אחרת זאת ועוד שעסק שחיי על מחזור אשראי כדאי שיעשה בדק ביית רציני ויבחן את כדאיות העסק או איך לשפר אותו.

בעלי עסקים וחברות מחויבים לשקול ברצינות מלאה את התנהלותם הכספית מהיסוד ועד הטפחות.

הכותב הוא דורון עמית יועץ ניהול עסקי.

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן