האם כדאי למחזר הלוואה

האם כדאי למחזר הלוואה

מה יהיה עם מחזור ההלוואות בשוק העסקי?

 מאיין ימחזרו עסקים קטנים את הלוואותיהם כאשר המחנק באשראי במשק כול כך בולט

 האם הבנקים שחוששים בגדול מקבוצות הלווים הגדולים במשק שרבות מהן מצויות בקשיים למחזר חוב דרך שוק ההון. מתחילת השנה השילה מניית בנק הפועלים 17%, מניית לאומי ירדה ב-20% ומניית דיסקונט צנחה ב-30%.

 בוא לא נשכח את הנפילות החדות שפקדו את מניות הסלולר סלקום ופרטנר, שצנחו ביותר מ-60% מתחילת השנה. וזאת בעקבות פתיחת השוק למתחרים חדשים. החלטות ועדת הריכוזיות על פירוק חברות האחזקה שגרמו לקבוצת דלק לאבד 28% ולקבוצת עזריאלי 9%. בעקבות המחאה החברתית ומסקנות ועדת קדמי, שאמורות לעודד את התחרות בשוק המזון, נפלה מניית שטראוס ב-25% ואסם ירדה ב-13%.

 "כל העולם מתמודד עם משבר שאותו לא ראו שנים. הריבית שנמצאת בשפל היסטורי לא הצליחה לתמרץ את השווקים. קיים מחנק אשראי עולמי שהגיע לישראל. אנשי העסקים נדרשים מדי יום לעמוד בדרישות חדשות מהרגולטור, שפוגעות בוודאות ומבריחות את המשקיעים הזרים מהשקעה בישראל. כל זאת לצד החשש הביטחוני שהולך ומתעצם מיום ליום", רק מוסיפים ל"היסטריה" של הבנקים הלווים הגדולים ואלה שמחזיקים את כול המשק בכיסם.

נכון אם לא היו הלווים הגדולים, הרי שלא היו השקעות במשק הישראלי, לא היה משק יצרני, לא היו מקומות עבודה, לא היו יצואניות גדולות, והמשק היה דומה למדינת עולם שלישי. העניין הוא שאם היו מפזרים יותר את האשראי ליותר יצרנים ועסקים קטנים כך היה גם פיזור הסיכון של הבנקים והצורך בלמנוע תספורות במיליארדים או לתת הנחות מפליגות לחברות מרוויחות במסגרת "הרווחים הכלואים" אבל כמו שנאמר החוכמה לא תמיד מצויה במה שנעשה אלה בתוצאות. והתוצאות היום בעולם ואצלנו הם עגומות מאד.

 כ-יועץ עסקי הייתי מאד רוצה לראות עסקים קטנים פורחים, וכאלה אפילו שתורמים ליצוא הלאומי, אך במציאות של היום עם עסק לא מקבל תמיכה מקצועית לוחצת לא נראה לי שיצליח לנווט.

 דורון עמית – יועץ עסקי

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן