האם כדאי למחזר הלוואה

האם כדאי למחזר הלוואה

מה יהיה עם מחזור ההלוואות בשוק העסקי?

 מאיין ימחזרו עסקים קטנים את הלוואותיהם כאשר המחנק באשראי במשק כול כך בולט

 האם הבנקים שחוששים בגדול מקבוצות הלווים הגדולים במשק שרבות מהן מצויות בקשיים למחזר חוב דרך שוק ההון. מתחילת השנה השילה מניית בנק הפועלים 17%, מניית לאומי ירדה ב-20% ומניית דיסקונט צנחה ב-30%.

 בוא לא נשכח את הנפילות החדות שפקדו את מניות הסלולר סלקום ופרטנר, שצנחו ביותר מ-60% מתחילת השנה. וזאת בעקבות פתיחת השוק למתחרים חדשים. החלטות ועדת הריכוזיות על פירוק חברות האחזקה שגרמו לקבוצת דלק לאבד 28% ולקבוצת עזריאלי 9%. בעקבות המחאה החברתית ומסקנות ועדת קדמי, שאמורות לעודד את התחרות בשוק המזון, נפלה מניית שטראוס ב-25% ואסם ירדה ב-13%.

 "כל העולם מתמודד עם משבר שאותו לא ראו שנים. הריבית שנמצאת בשפל היסטורי לא הצליחה לתמרץ את השווקים. קיים מחנק אשראי עולמי שהגיע לישראל. אנשי העסקים נדרשים מדי יום לעמוד בדרישות חדשות מהרגולטור, שפוגעות בוודאות ומבריחות את המשקיעים הזרים מהשקעה בישראל. כל זאת לצד החשש הביטחוני שהולך ומתעצם מיום ליום", רק מוסיפים ל"היסטריה" של הבנקים הלווים הגדולים ואלה שמחזיקים את כול המשק בכיסם.

נכון אם לא היו הלווים הגדולים, הרי שלא היו השקעות במשק הישראלי, לא היה משק יצרני, לא היו מקומות עבודה, לא היו יצואניות גדולות, והמשק היה דומה למדינת עולם שלישי. העניין הוא שאם היו מפזרים יותר את האשראי ליותר יצרנים ועסקים קטנים כך היה גם פיזור הסיכון של הבנקים והצורך בלמנוע תספורות במיליארדים או לתת הנחות מפליגות לחברות מרוויחות במסגרת "הרווחים הכלואים" אבל כמו שנאמר החוכמה לא תמיד מצויה במה שנעשה אלה בתוצאות. והתוצאות היום בעולם ואצלנו הם עגומות מאד.

 כ-יועץ עסקי הייתי מאד רוצה לראות עסקים קטנים פורחים, וכאלה אפילו שתורמים ליצוא הלאומי, אך במציאות של היום עם עסק לא מקבל תמיכה מקצועית לוחצת לא נראה לי שיצליח לנווט.

 דורון עמית – יועץ עסקי

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן