האם כדאי למחזר הלוואה

האם כדאי למחזר הלוואה

מה יהיה עם מחזור ההלוואות בשוק העסקי?

 מאיין ימחזרו עסקים קטנים את הלוואותיהם כאשר המחנק באשראי במשק כול כך בולט

 האם הבנקים שחוששים בגדול מקבוצות הלווים הגדולים במשק שרבות מהן מצויות בקשיים למחזר חוב דרך שוק ההון. מתחילת השנה השילה מניית בנק הפועלים 17%, מניית לאומי ירדה ב-20% ומניית דיסקונט צנחה ב-30%.

 בוא לא נשכח את הנפילות החדות שפקדו את מניות הסלולר סלקום ופרטנר, שצנחו ביותר מ-60% מתחילת השנה. וזאת בעקבות פתיחת השוק למתחרים חדשים. החלטות ועדת הריכוזיות על פירוק חברות האחזקה שגרמו לקבוצת דלק לאבד 28% ולקבוצת עזריאלי 9%. בעקבות המחאה החברתית ומסקנות ועדת קדמי, שאמורות לעודד את התחרות בשוק המזון, נפלה מניית שטראוס ב-25% ואסם ירדה ב-13%.

 "כל העולם מתמודד עם משבר שאותו לא ראו שנים. הריבית שנמצאת בשפל היסטורי לא הצליחה לתמרץ את השווקים. קיים מחנק אשראי עולמי שהגיע לישראל. אנשי העסקים נדרשים מדי יום לעמוד בדרישות חדשות מהרגולטור, שפוגעות בוודאות ומבריחות את המשקיעים הזרים מהשקעה בישראל. כל זאת לצד החשש הביטחוני שהולך ומתעצם מיום ליום", רק מוסיפים ל"היסטריה" של הבנקים הלווים הגדולים ואלה שמחזיקים את כול המשק בכיסם.

נכון אם לא היו הלווים הגדולים, הרי שלא היו השקעות במשק הישראלי, לא היה משק יצרני, לא היו מקומות עבודה, לא היו יצואניות גדולות, והמשק היה דומה למדינת עולם שלישי. העניין הוא שאם היו מפזרים יותר את האשראי ליותר יצרנים ועסקים קטנים כך היה גם פיזור הסיכון של הבנקים והצורך בלמנוע תספורות במיליארדים או לתת הנחות מפליגות לחברות מרוויחות במסגרת "הרווחים הכלואים" אבל כמו שנאמר החוכמה לא תמיד מצויה במה שנעשה אלה בתוצאות. והתוצאות היום בעולם ואצלנו הם עגומות מאד.

 כ-יועץ עסקי הייתי מאד רוצה לראות עסקים קטנים פורחים, וכאלה אפילו שתורמים ליצוא הלאומי, אך במציאות של היום עם עסק לא מקבל תמיכה מקצועית לוחצת לא נראה לי שיצליח לנווט.

 דורון עמית – יועץ עסקי

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

עסקים עם איחוד האמירויות

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן