האם יש ייתרון בעבודה מהביית

האם יש ייתרון בעבודה מהביית

כאשר מנכ"לית "יאהו" דרשה מעובדיה להפסיק לעבוד מהבית העולם געש וסער

שוד ושבר, איזו דרישה מוגזמת, איזו חוסר התחשבות צעקו כולם בפה אחד!

כול העולם העסקי שצף וגעש, איך העיזה אותה מנכ"לית למנוע עבודה מהבית?

החלטתי לבדוק את העניין ולברר מאיזה מניעים החליטה מאריסה מאייר מנכ"לית "יאהו" להורות לעובדי החברה שלא לעבוד מהבית. ולמה עשתה כן מאחר ויש בזה כול כך הרבה יתרונות לטובת החברה וכמובן לטובת העובד. 

אז החלטתי לחלק זאת למספר גורמים.

האחד. עובדים המועסקים בחברה, המגיעים לחברה יום יום, מתיישבים במשרדם ומבצעים עבודה…לאלה באמת הייתי נותן הוראה "זרקו את המחשב שאתם בבית" יש גם חיים מעבר לעבודה, ואם אתם מתוגמלים על שעות העבודה שלכם במשרד, בבית תהיו אתם, תעסקו בפנאי ואם אתם כול כך משתוקקים לעבודה עשו משהו, והיו FREELANCE בתחומים שאתם חושבים שאתם טוב בזה.   

השני, הם אותם עובדים אשר עובדים כ-FRELANCE ואז באמת גזרה כזאת לא טובה עליהם, כי למעשה הם יכולים לעבוד מכול תחנה ובעיקר בבית, ההפך, במקרה הזה הייתי מעודד לעבוד מהבית כי אז בן הזוג השני יכול לצאת לעבודתו מבלי חשש מי ייקח את הילד לגן או לבית ספר ומי יחזיר ויאכיל אותו. 

השלישי, זה השילוב של העבודה מהבית ביחד עם שילוב של עבודה במשרד. ניקח לדוגמא עובד שעובד מהמשרד, ניתן לו יום בשבוע שיוכל לעבוד מהבית, בצורה הזאת אנו מקלים על מאד על העובד, לא מותחים את שעות העבודה שלו, גורמים לו להישאר מקושר עם העבודה יד בבד אם המשך עיסוקו מהבית.. לאכול ארוחת בוקר עם משפחתו או להחזיר את הילדים מהגן או בית הספר ולאכול איתם את ארוחת הצהריים, מה גדול הוא ההזדמנות לתת לעובד את האתנחתא הקלה גם לעבוד מהבית וגם ליהנות מהאווירה המשפחתית פעם בשבוע שהאבא או האימא העובדים יקבלו את פני הילדים. יש בזה משהו מין הרגוע, השלוו. אתם תראוה שהילדים יתאוו בזה. 

למעשה הפחד של המעסיקים ואולי בכללותו גם מנכ"לית יאהו היא שהעובדים לא יעשו את העבודה כנדרש מהם, וזה שטויות במיץ עגבניות, מי שיודע להיות מנהיג ומנהיג פירושו  "בוס" טוב שמבין את הצרכים הנפשיים של העובדים, שמבין כמה החופש שניתן הוא גם הגורם המלכד (אני לא מדבר על רוב משרדי הממשלה או העיריות שם העובדים עובדים עבור עצמם ולא עבור מי שהם אמורים לשרת) מנהיג שהוא מנהל עסק בשיטה מנהיגותית והולך עקב בצד אגודל עם עובדיו. 

עידן כרטיס העבודה המוחתם. תם ונשלם, היום יותר מתמיד חייב לקבל העובד תנאים חופשיים יותר, תנאים מקלים יותר, מחיקת המעמד של מנהלים ועובדים, סיסמת כולנו ביחד וכולנו שווים זה תופעת הארגון הברוכה היום לעסקים. 

אך. כמה שהייתי רוצה להדריך מנהלים או בעלי עסקים כיצד לנהוג עם עובדיהם ולהבטיח להם מפעל או חברה פורחת ומאוד גרת על ידי עובדיה… בשיטה הקיימת זה לא יקרה וחבל…

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן