האם יש ייתרון בעבודה מהביית

האם יש ייתרון בעבודה מהביית

כאשר מנכ"לית "יאהו" דרשה מעובדיה להפסיק לעבוד מהבית העולם געש וסער

שוד ושבר, איזו דרישה מוגזמת, איזו חוסר התחשבות צעקו כולם בפה אחד!

כול העולם העסקי שצף וגעש, איך העיזה אותה מנכ"לית למנוע עבודה מהבית?

החלטתי לבדוק את העניין ולברר מאיזה מניעים החליטה מאריסה מאייר מנכ"לית "יאהו" להורות לעובדי החברה שלא לעבוד מהבית. ולמה עשתה כן מאחר ויש בזה כול כך הרבה יתרונות לטובת החברה וכמובן לטובת העובד. 

אז החלטתי לחלק זאת למספר גורמים.

האחד. עובדים המועסקים בחברה, המגיעים לחברה יום יום, מתיישבים במשרדם ומבצעים עבודה…לאלה באמת הייתי נותן הוראה "זרקו את המחשב שאתם בבית" יש גם חיים מעבר לעבודה, ואם אתם מתוגמלים על שעות העבודה שלכם במשרד, בבית תהיו אתם, תעסקו בפנאי ואם אתם כול כך משתוקקים לעבודה עשו משהו, והיו FREELANCE בתחומים שאתם חושבים שאתם טוב בזה.   

השני, הם אותם עובדים אשר עובדים כ-FRELANCE ואז באמת גזרה כזאת לא טובה עליהם, כי למעשה הם יכולים לעבוד מכול תחנה ובעיקר בבית, ההפך, במקרה הזה הייתי מעודד לעבוד מהבית כי אז בן הזוג השני יכול לצאת לעבודתו מבלי חשש מי ייקח את הילד לגן או לבית ספר ומי יחזיר ויאכיל אותו. 

השלישי, זה השילוב של העבודה מהבית ביחד עם שילוב של עבודה במשרד. ניקח לדוגמא עובד שעובד מהמשרד, ניתן לו יום בשבוע שיוכל לעבוד מהבית, בצורה הזאת אנו מקלים על מאד על העובד, לא מותחים את שעות העבודה שלו, גורמים לו להישאר מקושר עם העבודה יד בבד אם המשך עיסוקו מהבית.. לאכול ארוחת בוקר עם משפחתו או להחזיר את הילדים מהגן או בית הספר ולאכול איתם את ארוחת הצהריים, מה גדול הוא ההזדמנות לתת לעובד את האתנחתא הקלה גם לעבוד מהבית וגם ליהנות מהאווירה המשפחתית פעם בשבוע שהאבא או האימא העובדים יקבלו את פני הילדים. יש בזה משהו מין הרגוע, השלוו. אתם תראוה שהילדים יתאוו בזה. 

למעשה הפחד של המעסיקים ואולי בכללותו גם מנכ"לית יאהו היא שהעובדים לא יעשו את העבודה כנדרש מהם, וזה שטויות במיץ עגבניות, מי שיודע להיות מנהיג ומנהיג פירושו  "בוס" טוב שמבין את הצרכים הנפשיים של העובדים, שמבין כמה החופש שניתן הוא גם הגורם המלכד (אני לא מדבר על רוב משרדי הממשלה או העיריות שם העובדים עובדים עבור עצמם ולא עבור מי שהם אמורים לשרת) מנהיג שהוא מנהל עסק בשיטה מנהיגותית והולך עקב בצד אגודל עם עובדיו. 

עידן כרטיס העבודה המוחתם. תם ונשלם, היום יותר מתמיד חייב לקבל העובד תנאים חופשיים יותר, תנאים מקלים יותר, מחיקת המעמד של מנהלים ועובדים, סיסמת כולנו ביחד וכולנו שווים זה תופעת הארגון הברוכה היום לעסקים. 

אך. כמה שהייתי רוצה להדריך מנהלים או בעלי עסקים כיצד לנהוג עם עובדיהם ולהבטיח להם מפעל או חברה פורחת ומאוד גרת על ידי עובדיה… בשיטה הקיימת זה לא יקרה וחבל…

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן