האם יש יועצים עסקיים שרלטנים

האם יש יועצים עסקיים שרלטנים

 היכן נמצאת השרלטנות בתחום הייעוץ העסקי.

במאמר זה נשקף את השרלטנות הנמצאת בתחום הייעוץ העסקי בישראל.

גילוי לב! כן, אני יועץ עסקי, אני יועץ עסקי לא לפני שעברתי את כול המדורים בתחום הייעוץ העסקי לא כיועץ עסקי אלה כ- איש עסקים מגיל 0 שהגיח לעולם העסקים מדור קודם והתקדם אל עולם העסקים בדור הנוכחי עם ראייה לדורות הבאים. אני יועץ לא לפני שיזמתי, הקמתי, ניהלתי, חוויתי, התרסקתי, קמתי, המשכתי ליזום, ורק לאחר 47 שנות ניסיון בתחום היזמות, הניהול, העשייה, השיווק, הפרסום, הלמידה החלטתי להיות לעזר לעסקים קיימים וחדשים בתקופה כול כך קשה בה אנו נמצאים היום.

מתוך כול זה בא אני אל עולם הייעוץ.

יועץ ומלווה בתחום העסקי בישראל יכול להיות רק מי שחווה עסקים לטוב ולרע על בשרו.

יועץ הוא לא פסיכולוג, רופא, עו"ד, כלכלן, רואה חשבון שלצורך עיסוקו חייב ללמוד ולהיות בעל תארים כאלה ואחרים. אלה המקצועות אשר עיסוקם ופעולתם מוגדרים ונלמדים מראש. עסקים זה עולם משתנה ובלתי צפוי, ואף אקדמיה או אוניברסיטה יכולה להכשיר הן בהכשרה ארוכה והן בהכשרת "אינסטנט" (כפי שקורא היום בתחום זה) להדרכה עקבית ונכונה בתחום.

שהרי עם תחום הכלכלה, או העסקים היו פרי מכחולם של רואי החשבון, האנליטיים, הכלכלנים הגדולים שבעולם. אזי לא היינו מגיעים להתרסקות כלכלית כפי שמאיימת היום על מדינות שלמות.(שלא לדבר על חברות, בנקים ועסקים רבים)

בוא נשאל שאלה פשוטה כאשר נבין כי גם השאלה פשוטה:

האם תוכנית ראליטי אחת בטלוויזיה (שלכול הדעות היא תוכנית מבוימת בכדי לצבור רייטינג גבוהה) יכולה להוביל לתעשיית אינסטנט של מקצוע אחד? האם העולם דומה לביום של סצנות בטלוויזיה? יכול להיות שכן שהרי הטלוויזיה מטרתה לשקף את המציאות של חלק מאתנו ואכן תוכניות מבוימות אלה אכן משקפות את המציאות (בהערת אגב הוסיף ואומר שאנו כבני אדם מזדהים עם השיקוף של עצמנו) ולכן מפיקי התוכניות והפסיכולוגים המעורבים בהפקת התוכניות יודעים לפעול יפה על רגשותינו בכדי להשיג את הרייטינג הקיים.

האם הציבור יכול להאמין לאותם "שרלטנים" המוכרים קורסים בשיטת 8 הדרכים, 7 הסולמות, 12 הקלטות, חודשיים וחצי של אימון, היום גמרתי קורס של חודשיים בקורס מזורז ומחר אני יכול להיות היועץ העסקי של העסק שלך. האם באמת זאת האחריות והמקצועיות המגיעה לעסקים שהגיעו למשבר ומנסים לאחז, ובצדק, ביועץ עסקי מקצועי ורב ניסיון להציל את עסקם או במקביל לגרום לעסקם לשרוד ואפילו להתקדם.

מה שונה העבודה ביעוץ העסקי הכוללת ניהול תזרים, ניתוח תזרים מזומנים, ניתוח הוצאות והכנסות למען קביעת רווח או הפסד, קידום השיווק, מהלכי מכירות, לאותם אלה שלמדו שנים כולל עוד מספר שנים "סטא'ג". לאלה היועצים שבאינסטנט קורס של חודשיים וחצי יכולים כבר לצאת לשטח ולטפל בלב ליבו של העסקים בישראל,

נכון, יועץ עסקי לא צריך לבוא רק מהאקדמיה, הוא יותר נכון צריך לבוא מהעשייה והשטח, יועץ עסקי צריך לפתור בעיות בשטח. ולכן בתחום זה הניסיון והיכולת היא זאת הקובעת את הצלחתו כלפי העסק ולא שום דבר אחר.

האחריות המונחת על כתפו של היועץ בזה שהעסק מקיים את הוראותיו ומקבל את המלצותיו הוא הרבה יותר גבוהה מבעל מקצוע אשר מאחוריו עומדת התעודה, התואר כבטחון לכול מה שיעשה לטוב או לרע. ליועץ עסקי אין את הפריבילגיה הזאת ולכן השרלטנות בענף היא גדולה וגבוהה.

אין חוקים יש בלגן.

התקשרו לדורון עמית והקשיבו  לדבריו בתחום היעוץ העסקי והשיווקי

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

ולפיכך, מתוך אחריות, יעשה לו בעל העסק חשבון נפש בבחירה שלו ליועץ לעסקו.

כי בזה תלוי הישרדותו והצלחתו של העסק.שלו.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן