האם יש יועצים עסקיים שרלטנים

האם יש יועצים עסקיים שרלטנים

 היכן נמצאת השרלטנות בתחום הייעוץ העסקי.

במאמר זה נשקף את השרלטנות הנמצאת בתחום הייעוץ העסקי בישראל.

גילוי לב! כן, אני יועץ עסקי, אני יועץ עסקי לא לפני שעברתי את כול המדורים בתחום הייעוץ העסקי לא כיועץ עסקי אלה כ- איש עסקים מגיל 0 שהגיח לעולם העסקים מדור קודם והתקדם אל עולם העסקים בדור הנוכחי עם ראייה לדורות הבאים. אני יועץ לא לפני שיזמתי, הקמתי, ניהלתי, חוויתי, התרסקתי, קמתי, המשכתי ליזום, ורק לאחר 47 שנות ניסיון בתחום היזמות, הניהול, העשייה, השיווק, הפרסום, הלמידה החלטתי להיות לעזר לעסקים קיימים וחדשים בתקופה כול כך קשה בה אנו נמצאים היום.

מתוך כול זה בא אני אל עולם הייעוץ.

יועץ ומלווה בתחום העסקי בישראל יכול להיות רק מי שחווה עסקים לטוב ולרע על בשרו.

יועץ הוא לא פסיכולוג, רופא, עו"ד, כלכלן, רואה חשבון שלצורך עיסוקו חייב ללמוד ולהיות בעל תארים כאלה ואחרים. אלה המקצועות אשר עיסוקם ופעולתם מוגדרים ונלמדים מראש. עסקים זה עולם משתנה ובלתי צפוי, ואף אקדמיה או אוניברסיטה יכולה להכשיר הן בהכשרה ארוכה והן בהכשרת "אינסטנט" (כפי שקורא היום בתחום זה) להדרכה עקבית ונכונה בתחום.

שהרי עם תחום הכלכלה, או העסקים היו פרי מכחולם של רואי החשבון, האנליטיים, הכלכלנים הגדולים שבעולם. אזי לא היינו מגיעים להתרסקות כלכלית כפי שמאיימת היום על מדינות שלמות.(שלא לדבר על חברות, בנקים ועסקים רבים)

בוא נשאל שאלה פשוטה כאשר נבין כי גם השאלה פשוטה:

האם תוכנית ראליטי אחת בטלוויזיה (שלכול הדעות היא תוכנית מבוימת בכדי לצבור רייטינג גבוהה) יכולה להוביל לתעשיית אינסטנט של מקצוע אחד? האם העולם דומה לביום של סצנות בטלוויזיה? יכול להיות שכן שהרי הטלוויזיה מטרתה לשקף את המציאות של חלק מאתנו ואכן תוכניות מבוימות אלה אכן משקפות את המציאות (בהערת אגב הוסיף ואומר שאנו כבני אדם מזדהים עם השיקוף של עצמנו) ולכן מפיקי התוכניות והפסיכולוגים המעורבים בהפקת התוכניות יודעים לפעול יפה על רגשותינו בכדי להשיג את הרייטינג הקיים.

האם הציבור יכול להאמין לאותם "שרלטנים" המוכרים קורסים בשיטת 8 הדרכים, 7 הסולמות, 12 הקלטות, חודשיים וחצי של אימון, היום גמרתי קורס של חודשיים בקורס מזורז ומחר אני יכול להיות היועץ העסקי של העסק שלך. האם באמת זאת האחריות והמקצועיות המגיעה לעסקים שהגיעו למשבר ומנסים לאחז, ובצדק, ביועץ עסקי מקצועי ורב ניסיון להציל את עסקם או במקביל לגרום לעסקם לשרוד ואפילו להתקדם.

מה שונה העבודה ביעוץ העסקי הכוללת ניהול תזרים, ניתוח תזרים מזומנים, ניתוח הוצאות והכנסות למען קביעת רווח או הפסד, קידום השיווק, מהלכי מכירות, לאותם אלה שלמדו שנים כולל עוד מספר שנים "סטא'ג". לאלה היועצים שבאינסטנט קורס של חודשיים וחצי יכולים כבר לצאת לשטח ולטפל בלב ליבו של העסקים בישראל,

נכון, יועץ עסקי לא צריך לבוא רק מהאקדמיה, הוא יותר נכון צריך לבוא מהעשייה והשטח, יועץ עסקי צריך לפתור בעיות בשטח. ולכן בתחום זה הניסיון והיכולת היא זאת הקובעת את הצלחתו כלפי העסק ולא שום דבר אחר.

האחריות המונחת על כתפו של היועץ בזה שהעסק מקיים את הוראותיו ומקבל את המלצותיו הוא הרבה יותר גבוהה מבעל מקצוע אשר מאחוריו עומדת התעודה, התואר כבטחון לכול מה שיעשה לטוב או לרע. ליועץ עסקי אין את הפריבילגיה הזאת ולכן השרלטנות בענף היא גדולה וגבוהה.

אין חוקים יש בלגן.

התקשרו לדורון עמית והקשיבו  לדבריו בתחום היעוץ העסקי והשיווקי

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

ולפיכך, מתוך אחריות, יעשה לו בעל העסק חשבון נפש בבחירה שלו ליועץ לעסקו.

כי בזה תלוי הישרדותו והצלחתו של העסק.שלו.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן