האם יועץ עסקי חייב ניסיון עשיר ?

למה אנחנו פונים למומחים?

מדוע ההיגיון הבריא שלנו  אומר לנו כי בעל ניסיון הוא זה שיכול לתת לנו את המענה הטוב ביותר עבורנו!

 מדוע אנו משלמים הון עתק על מנת לקחת את הרופא הטוב ביותר, את העורך דין הטוב ביותר, את הרואה חשבון עם הניסיון הטוב ביותר שגם עבד במס הכנסה והוא.. הוא זה שיוכל להושיע אותנו במקרה ו?

 לא! אנחנו לא טועים! התת מודע שלנו תמיד רוצה להגן עלינו והוא זה שמבין כי מישהו עם ניסיון ובכוונה אני כותב "ניסיון" ולא יידע, לו יש את הכלים להתמודד עם המקרים הקורים לנו. קחו לדוגמא את החוקים הכתובים בספר החוקים, כולם קיימים, לכולם יש הגיון, רובם אינם מקפחים אבל אם תשימו לב והייתה לכם ההזדמנות להיות אחד מהצדדים התובעים או הנתבעים בבית המשפט רוב כתבי התביעה או כתבי ההגנה מבוססים על "פסיקות" ולא על החוקים היבשים. עורכי דין צעירים יידעו לצטט לכם את החוקים ככתבם וכלשונם אך עורכי דין מנוסים יוכלו לאחז בפסקי דין הלכה למעשה. והרי כמה קלה מלאכתו של השופט כאשר שופט אחר פירש עבורו את החוק וקבע אותו בפסק דינו.

ייעוץ עסקי זה עניין למומחים

 ניסיון ופרקטיקה בחיים יש בהם הרבה יותר חוזק מלימוד או מהערכות כאלה ואחרות, לניסיון ולוותק יש כוח המקצר מהלכים, מבין כי בחיים יש פיתולי דרכים ומעקפים כאלה ואחרים שבסך הכול מביאים את הפתרון לנעזר בהם במהירות יותר גבוהה עם עלות תועלת הרבה יותר מוחשית.

 זכור לי מקרה של לקוח אשר חיפש נואשות עו"ד שיענה לו על סוגיה מסוימת, הוא התקשר עם עו"ד צעיר אשר ביקש ממנו לתת לו ללמוד ולחקור את הנושא לא לפני שישים לו "חבילה" של כסף בכדי שיוכל להתעמק, ללמוד את הנושא ואז להביא חוות געת כזאת או אחרת לשולחן. לעומת זאת באותו מסדרון של משרד עורך הדין הזה שכן לו גם עורך דין מבוגר, מנוסה, אשר לו לקח לו יותר מחצי יום לתת חוות דעת עניינית ומקיפה מבלי להזדקק ללכת לספרות המסובכות (לא שאני מצביע כי עורכי דין יודעים את ספר החוקים בע"פ אבל לניסיון יש כוח שהוא לא כתוב בשום ספר)

 מכאן אני חוזר לכוחו של ניסיון, ניסיון חיים, פרקטיקה, יכולות לעקוף דברים, לקצר מהלכים, ולתת חוות דעת מתאימה בטח לרוח התקופה.

 מאמרי מכוון גם לתחום הייעוץ העסקי אשר כאן אין אקדמיה המלמדת את התחום אלה כול מיני אנשים כוכבי ראליטי למיניהם אשר החליטו לעשות עסק מהופעתם בטלוויזיה ולהכשיר מאמנים עסקיים או נותני ייעוץ עסקי אשר הניסיון והפרקטיקה הוא חסרונם היחידי. דבר בטוח הוא שמאחר והאקדמיה והשוק המציאותי לא צועדים ביחד אזי הניסיון והוותק הם אלה שקובעים את מקצועיותו והאפקט שניתן להפיק בבעל מקצוע עם ניסיון וחכמת חיים.

אם גיליתם טעות בכתיבה אנה חזרו אלינו