האם יועץ עסקי חייב ניסיון עשיר ?

למה אנחנו פונים למומחים?

מדוע ההיגיון הבריא שלנו  אומר לנו כי בעל ניסיון הוא זה שיכול לתת לנו את המענה הטוב ביותר עבורנו!

 מדוע אנו משלמים הון עתק על מנת לקחת את הרופא הטוב ביותר, את העורך דין הטוב ביותר, את הרואה חשבון עם הניסיון הטוב ביותר שגם עבד במס הכנסה והוא.. הוא זה שיוכל להושיע אותנו במקרה ו?

 לא! אנחנו לא טועים! התת מודע שלנו תמיד רוצה להגן עלינו והוא זה שמבין כי מישהו עם ניסיון ובכוונה אני כותב "ניסיון" ולא יידע, לו יש את הכלים להתמודד עם המקרים הקורים לנו. קחו לדוגמא את החוקים הכתובים בספר החוקים, כולם קיימים, לכולם יש הגיון, רובם אינם מקפחים אבל אם תשימו לב והייתה לכם ההזדמנות להיות אחד מהצדדים התובעים או הנתבעים בבית המשפט רוב כתבי התביעה או כתבי ההגנה מבוססים על "פסיקות" ולא על החוקים היבשים. עורכי דין צעירים יידעו לצטט לכם את החוקים ככתבם וכלשונם אך עורכי דין מנוסים יוכלו לאחז בפסקי דין הלכה למעשה. והרי כמה קלה מלאכתו של השופט כאשר שופט אחר פירש עבורו את החוק וקבע אותו בפסק דינו.

ייעוץ עסקי זה עניין למומחים

 ניסיון ופרקטיקה בחיים יש בהם הרבה יותר חוזק מלימוד או מהערכות כאלה ואחרות, לניסיון ולוותק יש כוח המקצר מהלכים, מבין כי בחיים יש פיתולי דרכים ומעקפים כאלה ואחרים שבסך הכול מביאים את הפתרון לנעזר בהם במהירות יותר גבוהה עם עלות תועלת הרבה יותר מוחשית.

 זכור לי מקרה של לקוח אשר חיפש נואשות עו"ד שיענה לו על סוגיה מסוימת, הוא התקשר עם עו"ד צעיר אשר ביקש ממנו לתת לו ללמוד ולחקור את הנושא לא לפני שישים לו "חבילה" של כסף בכדי שיוכל להתעמק, ללמוד את הנושא ואז להביא חוות געת כזאת או אחרת לשולחן. לעומת זאת באותו מסדרון של משרד עורך הדין הזה שכן לו גם עורך דין מבוגר, מנוסה, אשר לו לקח לו יותר מחצי יום לתת חוות דעת עניינית ומקיפה מבלי להזדקק ללכת לספרות המסובכות (לא שאני מצביע כי עורכי דין יודעים את ספר החוקים בע"פ אבל לניסיון יש כוח שהוא לא כתוב בשום ספר)

 מכאן אני חוזר לכוחו של ניסיון, ניסיון חיים, פרקטיקה, יכולות לעקוף דברים, לקצר מהלכים, ולתת חוות דעת מתאימה בטח לרוח התקופה.

 מאמרי מכוון גם לתחום הייעוץ העסקי אשר כאן אין אקדמיה המלמדת את התחום אלה כול מיני אנשים כוכבי ראליטי למיניהם אשר החליטו לעשות עסק מהופעתם בטלוויזיה ולהכשיר מאמנים עסקיים או נותני ייעוץ עסקי אשר הניסיון והפרקטיקה הוא חסרונם היחידי. דבר בטוח הוא שמאחר והאקדמיה והשוק המציאותי לא צועדים ביחד אזי הניסיון והוותק הם אלה שקובעים את מקצועיותו והאפקט שניתן להפיק בבעל מקצוע עם ניסיון וחכמת חיים.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן