האם יועץ עסקי חייב ניסיון עשיר ?

למה אנחנו פונים למומחים?

מדוע ההיגיון הבריא שלנו  אומר לנו כי בעל ניסיון הוא זה שיכול לתת לנו את המענה הטוב ביותר עבורנו!

 מדוע אנו משלמים הון עתק על מנת לקחת את הרופא הטוב ביותר, את העורך דין הטוב ביותר, את הרואה חשבון עם הניסיון הטוב ביותר שגם עבד במס הכנסה והוא.. הוא זה שיוכל להושיע אותנו במקרה ו?

 לא! אנחנו לא טועים! התת מודע שלנו תמיד רוצה להגן עלינו והוא זה שמבין כי מישהו עם ניסיון ובכוונה אני כותב "ניסיון" ולא יידע, לו יש את הכלים להתמודד עם המקרים הקורים לנו. קחו לדוגמא את החוקים הכתובים בספר החוקים, כולם קיימים, לכולם יש הגיון, רובם אינם מקפחים אבל אם תשימו לב והייתה לכם ההזדמנות להיות אחד מהצדדים התובעים או הנתבעים בבית המשפט רוב כתבי התביעה או כתבי ההגנה מבוססים על "פסיקות" ולא על החוקים היבשים. עורכי דין צעירים יידעו לצטט לכם את החוקים ככתבם וכלשונם אך עורכי דין מנוסים יוכלו לאחז בפסקי דין הלכה למעשה. והרי כמה קלה מלאכתו של השופט כאשר שופט אחר פירש עבורו את החוק וקבע אותו בפסק דינו.

ייעוץ עסקי זה עניין למומחים

 ניסיון ופרקטיקה בחיים יש בהם הרבה יותר חוזק מלימוד או מהערכות כאלה ואחרות, לניסיון ולוותק יש כוח המקצר מהלכים, מבין כי בחיים יש פיתולי דרכים ומעקפים כאלה ואחרים שבסך הכול מביאים את הפתרון לנעזר בהם במהירות יותר גבוהה עם עלות תועלת הרבה יותר מוחשית.

 זכור לי מקרה של לקוח אשר חיפש נואשות עו"ד שיענה לו על סוגיה מסוימת, הוא התקשר עם עו"ד צעיר אשר ביקש ממנו לתת לו ללמוד ולחקור את הנושא לא לפני שישים לו "חבילה" של כסף בכדי שיוכל להתעמק, ללמוד את הנושא ואז להביא חוות געת כזאת או אחרת לשולחן. לעומת זאת באותו מסדרון של משרד עורך הדין הזה שכן לו גם עורך דין מבוגר, מנוסה, אשר לו לקח לו יותר מחצי יום לתת חוות דעת עניינית ומקיפה מבלי להזדקק ללכת לספרות המסובכות (לא שאני מצביע כי עורכי דין יודעים את ספר החוקים בע"פ אבל לניסיון יש כוח שהוא לא כתוב בשום ספר)

 מכאן אני חוזר לכוחו של ניסיון, ניסיון חיים, פרקטיקה, יכולות לעקוף דברים, לקצר מהלכים, ולתת חוות דעת מתאימה בטח לרוח התקופה.

 מאמרי מכוון גם לתחום הייעוץ העסקי אשר כאן אין אקדמיה המלמדת את התחום אלה כול מיני אנשים כוכבי ראליטי למיניהם אשר החליטו לעשות עסק מהופעתם בטלוויזיה ולהכשיר מאמנים עסקיים או נותני ייעוץ עסקי אשר הניסיון והפרקטיקה הוא חסרונם היחידי. דבר בטוח הוא שמאחר והאקדמיה והשוק המציאותי לא צועדים ביחד אזי הניסיון והוותק הם אלה שקובעים את מקצועיותו והאפקט שניתן להפיק בבעל מקצוע עם ניסיון וחכמת חיים.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ניהול עסקים

עסקים צריכים להרוויח

אם יש לך עסק/חברה ואתה לא מרוויח, משהו בעסק שלך לא מתנהל כשורה.
עסק המטרה שלו להביא כסף, לגרום לבעליו לשפר את רמת החיים שלו ושל משפחתו ולהעניק לו חיים טובים יותר.

פתיחת עסק

רוצים לפתוח עסק בארצות הברית?

חושבים לפתוח עסק בארצות הברית, רוצים לקבל וחזה E-2 שזאת ויזת עסקים, בואו ניקח קצת חופש מהקורונה, ונראה איך אנחנו מגדילים את עסקינו, אומנם עכשיו נפתח לנו צוהר חדש במדינות המפרץ והאמירויות, אבל עד שדברים יהיו מסודרים ויסוכמו הסכמי הסחר ייקח עוד זמן רב , וכאשר זה יהיה רלוונטי תוכלו להתייעץ איתנו גם בפתיחת עסקים שם.

מגזין עסקי

לעבוד מהבית נכון או לא?

תקופת הקורונה קרבה בין העובד לביתו, מה שעשינו עד היום במשרד חלק מהעובדים עושים את עבודתם מהבית: יש חברות שנותנות שירותים לקהל גדול של לקוחות (שירות לקוחות) במשרדי ממשלה, חברות פרטיות, עסקים קטנים, מכל דכפין נוכל למצוא את אלה אשר עברו לעבוד מהבית.

שיווק באינטרנט

כולם רצים "לגמבו" סליחה לאינטרנט!

אינטרנט, שיווק באינטרנט, קניות באינטרנט, שמתם לב כמה פטריות צצו במהרה בתוך נגיף הקורונה, קצת על המכשולים שבדרך ועוד במאמר הבא

מכירות

האם הלקוח משיג אתכם

בארבעה עשורים אחרונים נהנינו מהטכנולוגיה שסיפקה לנו אפשרויות נרחבות כמעט בכל סקטור עסקי על מנת לייעל את העבודה, להחליף כוח אדם במכשור, ולעשות כל מה שאפשר טכנולוגית ליעל ולקצר תהליכים ומהלכים.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן