האם יועץ עסקי חייב להבין בכל קטגוריה עסקית

לשם הדגמה נלך אל עולם המספרים. למעשה הפעולות הבסיסיות של פלוס מינוס חיבור חיסור הם היסודות של התחשיבים המסובכים של גיליון האקסל שמביא לנו תוצאות במספרים או בגרפים ויש אנשים שהם רק מסתכלים על האופציות הגלומות בגליון הם מתבלבלים. אבל הבסיס הוא אותם פעולות שהזכרתי קודם שבעל מכולת עושה אותם על פנקסון קטן.

ייעוץ עסקי הוא לא מדע מדויק, הוא לא מקצוע שניתן ללמוד אותו באקדמיה, יותר נכון האקדמיה מלמדת צד אחד בתחום הייעוץ והליווי העסקי במסגרת לימודים לתואר כלכלה וניהול והוא הצד הפיננסי, חשבונאות, סטטיסטיקה, ממוצאים, חישובים, ומסקנות חשבונאיות הניזונות מהפעילות שעושה העסק והיכולת לנתח את העתיד על סמך הנתונים שבוצעו (אבל היום גם ניתוח העתיד לא יכול להחזיק מים בגלל שהכלכלה לא יציבה (ראו את טבע האגדתית שידיעה אחת על תביעה כנגדה מרסקת את המניה) ועסק או חברה צריכה "חייבת" להתגמש ע"פ צרכי השוק או האקלים העסקי.

קראו: אין עסקים לא מצליחים יש ניהול לא נכון

ייעוץ עסקי הוא בראש ובראשונה "ניסיון" והרבה מאד ניסיון, לא רק בתחום הפיננסים, הליווי הבנקאי, גיוס הכסף, וכתיבת התכנית העסקית אלא הרבה יותר חשוב הניסיון שלו בניהול עסקים, בניווט עסקים, ביצירת עסקים, בהבנת קטגוריות עסקיות ומסחריות בהרבה תחומים, בהבנת הנפשות הפועלות בתוך העסק (מה שפעם פסיכולוגים היו נשכרים ע"י חברות על מנת לאמוד את הנפשות הפועלות בעסק או בחברה) בהסתכלות חיצונית אל תוך העסק ועמידה על נקודות אקוטיות שהעובדים בעסק לא יכולים לראות אותם כי הם כבר פועלים ע"פ טייס אוטומטי עם קונספציות קבועות ושגורות בא בזמן שהעולם החיצוני העסקי כבר עשה מספר סיבובים דרמטיים.

יותר מזה, יועץ עסקי טוב הוא כזה שהוא בעצמו ניהל חברות, הקים חברות, סגר חברות, התמודד מול קשיים ומול הצלחות הצליח לצלוח ולהתקדם בארבעים שנה האחרונות בו התפרץ העולם הטכנולוגי אל חיינו כאשר קטגוריות שלמות עברו מהעולם, קטגוריות חדשות נכנסו לתוך העולם העסקי ולדעת לצאת בשלום מהאנדרלמוסיה העסקית שקרתה בארץ ובעולם. (ראו את מקרה IDB שהפליגה לאן שהפליגה אבל האקלים העסקי שלה השתבש מרגולציות, משינויי קטגוריות, ממהפכים ממשלתיים בבורסה ומשגיאות אנושיות אשר התקופה והאווירה הובילה אליהם) לעומתם ראו את משפחת רקאנטי אשר כנראה ידעה לקרוא את המפה ולמכור את החברה כאשר כאן מדובר על אנשי עסקים עם ניסיון עוד מהמאה הקודמת ולפניה.

אנשים באמת לא מבינים מה תפקידו של יועץ ולפעמים אני נתקל בשאלות שמבחינתי הם נשמעות טריוויאליות אבל הלקוח לא מבין מה יכול לעזור לו יועץ שכזה. הוא אומר לעצמו בוא ניקח יועץ עסקי שיגייס לנו כסף לדוגמה או בוא ניקח יועץ עסקי שיגדיל לנו את המכירות אבל הוא לא מפנים כי לפני כל זה תפקידו של היועץ להצביע על הרבה מאד גורמים ולתקן אותם בלוגיסטיקה, בכוח האדם, בשינוי האסטרטגיה, בחלופה לטקטיקה הנהוגה בחברה ולא רק להיות כדור אקמול בכדי להביא כסף או עוד מכירות לחברה שיעלם תוך שנה ויוסיף חוב לחברה במקום הכנסה.

על מנת לקדם את העסק/חברה שלכם על תהיו אם אגו מנופח, תזמינו יועץ עסקי מלווה לחברה שלכם בדיוק כמו שאתם מעסיקים רואה חשבון חיצוני ובכך תבטיחו את הניהול הנכון שיכניס לכם כסף למטרות האישיות שהצבתם לעצמכם כי המונח עסק משמע כסף.

הכותב הוא יועץ מקצועי ומומחה בשלמות חברות עסקיות

האם יועץ עסקי חייב להבין בכל קטגוריה עסקית

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן