האם חייבים להחזיק בעסק בכול מחיר

מתי מערכת יחסים בין לקוח ליועץ עסקי חייבת להסתיים.

מתי מערכת יחסים בין יועץ ללקוח לא צריכה להתחיל כלל ועיקר.

 רבים חושבים שמערכת בין יועץ ללקוח חייבת להתקיים בכול מחיר. שהרי בפרנסה אנו מדברים וברור כי נותן שירות ירצה להתכבד בלקוח אשר מכניס לו שכר נאה.

 כאשר נגשים לעבודה עם לקוח בתחום המדובר חייבים לבחון ראשית, מי הנפשות הפועלות, מי עומד מאחורי הנפשות הפועלות, מאיזה אינטרסים או שיקולים הלקוח מונע, האם המצב בו הוא נמצא יש בו אפשרות תיקון או פעולה אשר כתוצאה ממנה נבעה הפנייה, והכי חשוב עם הלקוח מודע למצבו, יודע לתאר נכון את מצב עסקו  וכמובן ואת סיבת הפנייה ומה המטרה . אלה הפרמטרים החשובים שצריכים לבחון טרם התקשרות עם לקוח בתחום הייעוץ.

 שיטת אינסטנט להצלחה בעסקים 

לצערי, ומניסיון, לא תמיד מוסר הלקוח את כול הפרטים החשובים בנוגע לעסקו, (לא שהוא עושה זאת בכוונה "הוא באמת לא יודע"), הדבר דומה להליכה לרופא בגלל בעיית בריאות מבלי לספר לרופא על מה שעובר על גופו וכיצד הוא מרגיש, או לדוגמא עורך דין המייצג לקוח אבל הלקוח מסתיר חלק מהסיפור שיכול להיות קריטי עבור הטיפול בלקוח ולהטיל את הכף לכאן או לכאן.

 יש כאלה החושבים כי תחום העיסוק המדובר הוא תחום "הקוסמות" ובמטה קסמים תוך חודש ימים יכול העסק להתהפך על פיו ומעסק עם בעיות הוא נהפך לעסק מצליח, הנכון הוא לעסק עם קשיים ובעיות לפעול במישור של ניהול נכון ותקין ומצד שני להתחיל מהלך שיווקי ומכירתי, וזאת על מנת לקצר את תהליך ההבראה.

 למעשה יועץ חייב להיות בשקיפות מלאה עם לקוח, ואם יש מסקנות חותכות הוא חייב להגיד אותם ולא להתחבא מאחורי שכרו, אם יש מצב שעסק לא יכול להמשיך להתקיים או לא יכול להמשיך ולהתנהל בצורה שהוא מתנהל. דברים צריכים להיאמר. יועץ יכול לייעץ, יועץ יכול ללוות, אבל מסקנותיו מחויבות התייחסות של הלקוח.

 אותו דבר בעסקים חדשים וקיימים אשר להם נקראים יועצים עסקיים ואשר בסופו של יום ברור ליועץ כי אין כימיה בינו לבין הלקוח, הלקוח לא מתכוון ליישם את המלצות היועץ, הלקוח לא מתכוון לתהליך אלה לפתרון אינסטנט, הלקוח שוכר את היועץ כי משפחתו דורשת זאת אבל הוא כלל לא מוכן לשתף פעולה במקרים אלא אין טעם להיכנס לתהליך של הבראה או ייעוץ.

 התחום שבו אנו עוסקים הוא תחום שדורש הרבה מאד ניסיון, שהרי אם לא ניסיונו של היועץ מה הטעם בליווי והדרכה. יעוץ תפקידו להוציא את פעילות העסק הכי נכון מבחינה ניהולית, כלכלית, ועם הרבה דמיון ותעוזה בתחום השיווק, הפרסום והמכירות.

 מאחר ורבים העסקים בישראל נמצאים במשברים אמיתיים, בעיות בתזרים המזומנים, הלוואות חונקות, מכירות ירודות, ירידה ברווחיות בגלל תחרות קשה ולא הגיונית, בעיות כוח אדם, וכ"ד, נקראים יועצים רוב הזמן להציל חברות ועסקים אשר גם כאן שלא במטה קסמים לא נרפאים תוך ימים ספורים.

 אנשי עסקים ובעלי עסקים וחברות לוקחים את העסק שלהם בצורה אמוציונלית, רגשית, חוששים לא לעשות מהלכים שיפגעו בתדמית שלהם, בעסק שלהם, לאלה החושבים והנוהגים כך המלצתי המלאה הסירו חשיבה אמוציונלית בעסק שלכם זה מוביל למקומות לא נכונים, עסק הוא עסק והוא צריך לעמוד בפני עצמו משיקולים עסקיים בלבד.  

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי שעובד
אימון עסקי

למה בעלי העסקים מאוכזבים מייעוץ עסקי

למה בעלי העסקים מאוכזבים מייעוץ עסקי ההבטחות גדולות, ההבטחות בשמיים. "בוא איתי, ואראה לך את העולם". מדובר בשטיק שבעלי עסקים אוכלים, כי מי לא רוצה

יועץ עסקי
עובדים

ואוו כמה קשה להשיג עובדים ב-lowe-tech

לואו טק   בעולם בו ניתן לעשות המון כסף מהמחשב בלי לצאת מהבית, מה יכול לעודד אנשים לצאת לעבר "עבודות מסורתיות", ולמלא את השוק בכל

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

איך שומרים על הלקוח המלצת ייעוץ עסקי

מתן שירות לצמיחה עסקית   "מנהיגים מתחילים עם הלקוחות, ועובדים אחורנית. הם עובדים ללא חת כדי להרוויח ולשמר את אמון לקוחותיהם. על אף שמנהיגים שמים

ייעוץ עסקי
מכירות

למה אנו חושבים שהלקוח שלנו

איך למצוא נותני שירותים שמלווים אותך גם לאחר שלב גביית התשלום   כתבה זו עלתה לאוויר, לאחר שאדם יקר לליבנו שאל אותנו, מדוע נותני שירותים,

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

איך לאכול את הבייגלה

אילו עסקים יכולים להמשיך לשגשג גם לאור המצב הביטחוני?   לפני שנדבר על התחזיות שלנו, באשר להשפעת האירועים הביטחוניים על העסקים במדינת ישראל, הבה נקפוץ

כולם רצים להייטק
ייעוץ אסטרטגי

כולם רצים להייטק, למה?

כולם רוצים להגיע להייטק – או לחופש כלכלי אמיתי?   מה ההבדל בין עבודה בהייטק לבין חופש כלכלי ואישי אמיתי? יש אנשים שמחפשים לעבוד בהייטק

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן