האם חייבים לבטח את העסק

האם חייבים לבטח את העסק

האם מגוון ה-הגנות שאנו יוצרים לנו בעסקים אכן מגבים?

סיפור: לפני מספר ימים נפגשתי עם סוכן ביטוח, ושאלתי אותו לגבי מבנה פוליסות הביטוח, האם הם באמת עומדות במבחן בזמן אמת, האם לדוגמא אדם שבפוליסת הביטוח שלו יש סעיף המגן עליו בשעת "אובדן כושר עבודה" אכן נהנה מתשלום חברת הביטוח כפי שתיאר בפניו סוכן הביטוח או הפרסומים של חברות הביטוח בעניין זה, ואז הוא השיב לי לתדהמתי, "צריך להגיד תודה לחברת הביטוח שאישרו למי ממבוטחיה "אובדן כושר עבודה" ואני בתדהמתי שאלתי: אבל הסעיף הזה קיים, והאדם באמת איבד את יכולת העבודה שלו ולו רק לפי החלטה של המוסד לביטוח לאומי (שגם שם זאת מסכת אימים העומדת בפני עצמה)אמר לי סוכן הביטוח, זה לא מזיז ולא משנה לחברת הביטוח, תדע "חברות ביטוח לא אוהבות לשלם". 

כן, את זה אנו מבינים, אף אחד לא אוהב לשלם, אז אם חברת ביטוח גם לא אוהבת לשלם, ועליה אנו סומכים את ידנו בחשיבתנו כי הביטוח נעשה בחברה פרטית (זה כבר לא הביטוח הלאומי) ומשלמים לה את הפרמיה תוך כדי ידיעה כי בבוא היום לא תתעלל בנו כמו ה"ביטוח הלאומי" הווה אומר שהכול זה "האוונטה" (נכון, זה לא גורף, אך מספיק שזה קיים). 

לא מספיק לנו בעלי העסקים בזה, ואז אני מגלה כי עסקים מספרים שכאשר הם
מבטחים את "השיקים" הדחויים של לקוחות באותה חברת ביטוח אשראי יחידה מסוגה בישראל הגובה מהם כול חודש עמלה גבוהה בתוספת עמלה על מתן ביטוח לשיק ובתוספת עמלה נוספת על ניקיון הציק יכולה "ללא כול בושה" "ללא כול הגיון עסקי" במקרה של חזרה של שיק פשוט לא לשלם את השיק בטענה כי "הלקוח טען שהוא לא מרוצה" האם זה נשמע לכם? הרי קיבלתם 12 שקים מהלקוח כאשר אותה חברה מבטחת ערבה לשיקים האלה (כמובן, לא בחינם). הלקוח מספר כי החברה מתקשרת אל הלקוח, ופשוט שואלת אותו? האם אתה מרוצה מהשירות או מהמוצר? ברור כמי שהחזיר שיק הוא יאמר "לא" וזה מספיק הסיבה בכדי לא לכבד את הערבות לו נתנה לספק. בקיצור עוד "האוונטה". 

והסיפור השלישי, "עסקים" שעובדים עם PAYPEL דרך אתרי האינטרנט, דרך קניות ברשת, בטוחים שלאחר שהחברה אישרה את העסקה, הכסף אצלה. אבל גם כאן הם טועים, ללקוח המשלם בשיטת תשלום זאת יכולה החברה להקפיא את התשלום לספק במידה והלקוח החליט כי יש לו בעיה, בעיה אמתית, בעיה שהמציא, שימוש במוצר ואי רצון להמשיך ולהשתמש בו, בקיצור גם כאן הלקוח המלך והספק "בעל העסק" הוא זבל. ומכאן לך תוכיח הספק " כי אחותו לא …..". ומי מכריע בסוף, כמובן PAYPEL. בינתיים הספק בלי סחורה ובלי כסף וההחלטה עם יקבל את הכסף תיקח חודש, חודשיים ואפילו שלושה. 

אין זה פלא כי הגדולים והחזקים שורדים ומרוויחים, ומשלמים משכורות עתק, ומנפיקים לציבור ואחר כך עושים תספורות, ולא מכבדים התחייבויות כי הם עושים את החשבון הפשוט "לתבוע הרי לא יתבעו אותנו ואם כן הרי נגיע לפשרה בטח בגובה נמוך מהפיצוי" אז מה הבעיה!!! 

וזה מקומם, וזה מרגיז, וזה דופק עוד יותר עסקים, ועוד יותר חברות, אז מה יש לנו בעסקים. הוצאות גבוהות, מיסים גבוהים, עלויות שכר כמו בשבדיה, חוקי עבודה כמו באוסטרליה, תחרות קשה ומתישה, מלחמת קיום והישרדות יום יומית, ועכשיו גם התנאים של בעלי העסקים והכספים של העסקים נמצאים אצל הגדולים וספק אם נקבל אותם…בקיצור חגיגה לא מוצהרת על העסקים והחברות בישראל.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן