האם חוזרים לשוק המניות בבורסה

המניפולציות בשוק ההון.

האם אנו צריכים להקשיב להכרזה הגורפת כי בשנת 2017 התשואה בבורסה לנירות ערך תעמוד על בין 5% ל-10%.

את הניבוי הזה אומר אחד מעובדי אחת השלוחות של הבנקים הגדולים במדינה ומיחסים  את ההערכה לתחום הקמעונאות האנרגיה והפיננסים.

מאחר ולא רבות הם הדרכים להשקעה מניבה במשק הישראלי הנובע מהריבית הנמוכה מאד, בורסה במחזורי עסקים נמוכים ובשערי מניות זולים הכרזה כזאת עלולה להחזיר את המשקיעים, את הקרנות, וכל אלה המשקיעים בבורסה לנהירה חזרה אל הבורסה בתל אביב.

ממעוף הציפור יש לי תחושה שיש כאן מניפולציה קטנה, בסך הכול מוסדות המימון בישראל ובעיקר הבנקים די משתעממים בפעילות הבורסאית הישראלית ואפשר לאמר כי כתוצאה מהמיתון הבורסאי נמנעים מהבנקים מוסדות המימון וחברות ההשקעה רווחים שהכירו לפני שנים רבות.

אני די חשדן ומודאג כאשר יוצאת הודעה שכזאת לעיתונות והתחושה שלי (אולי אני פראנואיד) שיש כאן יד מכוונת שמאד רוצה שהמשקיעים יחזרו אל הבורסה (יש הרבה שמרוויחים מזה גם אם הבורסה תפסיד בכללי בסוף שנה ולא תשיג תשואה מפתה של 10% (כנראה בשקלול)

אנחנו הרי למודי ניסיון כבר, ואנו יודעים שהסתברויות, תכנוני כלכלנים, דוחות האקסל, ואולי ההתבססות על נתונים שחלפו אין בטחון שאכן הם יתקיימו, האקלים העסקי הישראלי והעולמי הוא כל כך דינמי, הוא כל כך לא יציב בפרט שהרגולציה והטכנולוגיה משנות אותו השכם וערב.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי אני יודע כי עסקים וחברות להם אני מייעץ או מלווה חייבים להמציא את עצמם כל יום מחדש, (הווה אומר אני צריך להחזיק במגירתי תכוניות לכל מצב משתנה) להתכונן ולהיות מוכן להחלטות רגולטוריות, לשינויי שכר, לשינויים דרמטיים בחוקי עבודה, בעליות מחירי חומרי הגלם, בשערי מטבע שהרי המצב הכלכלי בעולם ובחלק מאירופה עומד בפני שינויים דרמטיים שישפיעו על שאר המטבע (ראו מה קרה ללירה האנגלית)

קראו: למה אנחנו צריכים לממן לקוחות

יותר מזה, ההתבססות על נתוני הרווח בבורסה כפי שנכתב ע"י אותו כלכלן השייך לבנק מתמקדות ב-3 סקטורים אחד מהם הוא התחום הקמעונאי: תחום לא יציב המושפע רובו ככולו מתנודות שוק, ייצור מקומי, ייבוא, מזג אויר, ותחרות בלתי מתפשרת אשר מכריחה בזמנים מסוימים למכור במחירי עלות רק על מנת להוציא את ההוצאה התפעולית.

למעשה מה שאני בא ואומר שאין היום יכולת ניבוי של מה ירוויח או מה יפסיד, מה ייתן למשקיעים תשואה כזאת או אחרת ולכן כל משקיע יעשה את "החושבים" שלו ולא ייפול בסל ה"אולי" או "התחזית"

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

איך שומרים על הלקוח המלצת ייעוץ עסקי

מתן שירות לצמיחה עסקית   "מנהיגים מתחילים עם הלקוחות, ועובדים אחורנית. הם עובדים ללא חת כדי להרוויח ולשמר את אמון לקוחותיהם. על אף שמנהיגים שמים

ייעוץ עסקי
מכירות

למה אנו חושבים שהלקוח שלנו

איך למצוא נותני שירותים שמלווים אותך גם לאחר שלב גביית התשלום   כתבה זו עלתה לאוויר, לאחר שאדם יקר לליבנו שאל אותנו, מדוע נותני שירותים,

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

איך לאכול את הבייגלה

אילו עסקים יכולים להמשיך לשגשג גם לאור המצב הביטחוני?   לפני שנדבר על התחזיות שלנו, באשר להשפעת האירועים הביטחוניים על העסקים במדינת ישראל, הבה נקפוץ

כולם רצים להייטק
ייעוץ אסטרטגי

כולם רצים להייטק, למה?

כולם רוצים להגיע להייטק – או לחופש כלכלי אמיתי?   מה ההבדל בין עבודה בהייטק לבין חופש כלכלי ואישי אמיתי? יש אנשים שמחפשים לעבוד בהייטק

מכירות

אל תזרקו את הלקוחות המתלוננים לפח

התייחסות בעלי עסקים לתלונות וכיצד הדבר משמש כמנוע לצמיחה עסקית אף אחד לא אוהב לקבל ביקורת, או להחזיר ללקוחות את הכסף. בייחוד לא כאשר זה

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן