האם חוזרים לשוק המניות בבורסה

המניפולציות בשוק ההון.

האם אנו צריכים להקשיב להכרזה הגורפת כי בשנת 2017 התשואה בבורסה לנירות ערך תעמוד על בין 5% ל-10%.

את הניבוי הזה אומר אחד מעובדי אחת השלוחות של הבנקים הגדולים במדינה ומיחסים  את ההערכה לתחום הקמעונאות האנרגיה והפיננסים.

מאחר ולא רבות הם הדרכים להשקעה מניבה במשק הישראלי הנובע מהריבית הנמוכה מאד, בורסה במחזורי עסקים נמוכים ובשערי מניות זולים הכרזה כזאת עלולה להחזיר את המשקיעים, את הקרנות, וכל אלה המשקיעים בבורסה לנהירה חזרה אל הבורסה בתל אביב.

ממעוף הציפור יש לי תחושה שיש כאן מניפולציה קטנה, בסך הכול מוסדות המימון בישראל ובעיקר הבנקים די משתעממים בפעילות הבורסאית הישראלית ואפשר לאמר כי כתוצאה מהמיתון הבורסאי נמנעים מהבנקים מוסדות המימון וחברות ההשקעה רווחים שהכירו לפני שנים רבות.

אני די חשדן ומודאג כאשר יוצאת הודעה שכזאת לעיתונות והתחושה שלי (אולי אני פראנואיד) שיש כאן יד מכוונת שמאד רוצה שהמשקיעים יחזרו אל הבורסה (יש הרבה שמרוויחים מזה גם אם הבורסה תפסיד בכללי בסוף שנה ולא תשיג תשואה מפתה של 10% (כנראה בשקלול)

אנחנו הרי למודי ניסיון כבר, ואנו יודעים שהסתברויות, תכנוני כלכלנים, דוחות האקסל, ואולי ההתבססות על נתונים שחלפו אין בטחון שאכן הם יתקיימו, האקלים העסקי הישראלי והעולמי הוא כל כך דינמי, הוא כל כך לא יציב בפרט שהרגולציה והטכנולוגיה משנות אותו השכם וערב.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי אני יודע כי עסקים וחברות להם אני מייעץ או מלווה חייבים להמציא את עצמם כל יום מחדש, (הווה אומר אני צריך להחזיק במגירתי תכוניות לכל מצב משתנה) להתכונן ולהיות מוכן להחלטות רגולטוריות, לשינויי שכר, לשינויים דרמטיים בחוקי עבודה, בעליות מחירי חומרי הגלם, בשערי מטבע שהרי המצב הכלכלי בעולם ובחלק מאירופה עומד בפני שינויים דרמטיים שישפיעו על שאר המטבע (ראו מה קרה ללירה האנגלית)

קראו: למה אנחנו צריכים לממן לקוחות

יותר מזה, ההתבססות על נתוני הרווח בבורסה כפי שנכתב ע"י אותו כלכלן השייך לבנק מתמקדות ב-3 סקטורים אחד מהם הוא התחום הקמעונאי: תחום לא יציב המושפע רובו ככולו מתנודות שוק, ייצור מקומי, ייבוא, מזג אויר, ותחרות בלתי מתפשרת אשר מכריחה בזמנים מסוימים למכור במחירי עלות רק על מנת להוציא את ההוצאה התפעולית.

למעשה מה שאני בא ואומר שאין היום יכולת ניבוי של מה ירוויח או מה יפסיד, מה ייתן למשקיעים תשואה כזאת או אחרת ולכן כל משקיע יעשה את "החושבים" שלו ולא ייפול בסל ה"אולי" או "התחזית"

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן