האם חוזרים לשוק המניות בבורסה

המניפולציות בשוק ההון.

האם אנו צריכים להקשיב להכרזה הגורפת כי בשנת 2017 התשואה בבורסה לנירות ערך תעמוד על בין 5% ל-10%.

את הניבוי הזה אומר אחד מעובדי אחת השלוחות של הבנקים הגדולים במדינה ומיחסים  את ההערכה לתחום הקמעונאות האנרגיה והפיננסים.

מאחר ולא רבות הם הדרכים להשקעה מניבה במשק הישראלי הנובע מהריבית הנמוכה מאד, בורסה במחזורי עסקים נמוכים ובשערי מניות זולים הכרזה כזאת עלולה להחזיר את המשקיעים, את הקרנות, וכל אלה המשקיעים בבורסה לנהירה חזרה אל הבורסה בתל אביב.

ממעוף הציפור יש לי תחושה שיש כאן מניפולציה קטנה, בסך הכול מוסדות המימון בישראל ובעיקר הבנקים די משתעממים בפעילות הבורסאית הישראלית ואפשר לאמר כי כתוצאה מהמיתון הבורסאי נמנעים מהבנקים מוסדות המימון וחברות ההשקעה רווחים שהכירו לפני שנים רבות.

אני די חשדן ומודאג כאשר יוצאת הודעה שכזאת לעיתונות והתחושה שלי (אולי אני פראנואיד) שיש כאן יד מכוונת שמאד רוצה שהמשקיעים יחזרו אל הבורסה (יש הרבה שמרוויחים מזה גם אם הבורסה תפסיד בכללי בסוף שנה ולא תשיג תשואה מפתה של 10% (כנראה בשקלול)

אנחנו הרי למודי ניסיון כבר, ואנו יודעים שהסתברויות, תכנוני כלכלנים, דוחות האקסל, ואולי ההתבססות על נתונים שחלפו אין בטחון שאכן הם יתקיימו, האקלים העסקי הישראלי והעולמי הוא כל כך דינמי, הוא כל כך לא יציב בפרט שהרגולציה והטכנולוגיה משנות אותו השכם וערב.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי אני יודע כי עסקים וחברות להם אני מייעץ או מלווה חייבים להמציא את עצמם כל יום מחדש, (הווה אומר אני צריך להחזיק במגירתי תכוניות לכל מצב משתנה) להתכונן ולהיות מוכן להחלטות רגולטוריות, לשינויי שכר, לשינויים דרמטיים בחוקי עבודה, בעליות מחירי חומרי הגלם, בשערי מטבע שהרי המצב הכלכלי בעולם ובחלק מאירופה עומד בפני שינויים דרמטיים שישפיעו על שאר המטבע (ראו מה קרה ללירה האנגלית)

קראו: למה אנחנו צריכים לממן לקוחות

יותר מזה, ההתבססות על נתוני הרווח בבורסה כפי שנכתב ע"י אותו כלכלן השייך לבנק מתמקדות ב-3 סקטורים אחד מהם הוא התחום הקמעונאי: תחום לא יציב המושפע רובו ככולו מתנודות שוק, ייצור מקומי, ייבוא, מזג אויר, ותחרות בלתי מתפשרת אשר מכריחה בזמנים מסוימים למכור במחירי עלות רק על מנת להוציא את ההוצאה התפעולית.

למעשה מה שאני בא ואומר שאין היום יכולת ניבוי של מה ירוויח או מה יפסיד, מה ייתן למשקיעים תשואה כזאת או אחרת ולכן כל משקיע יעשה את "החושבים" שלו ולא ייפול בסל ה"אולי" או "התחזית"

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן