האם השכר במגזר העסקי נחשב גבוהה

האם השכר במגזר העסקי נחשב גבוהה

למעלה מ-50% מהמועסקים במדינה, מועסקים בעסקים קטנים, בינוניים גדולים,

העול המוטל על כתפיהם של המעסיקים הוא כבד מנשוא.

הן באגרות, ברישיונות, במיסים, בארנונה, (ומבלי להזכיר את כול עלויות הקיום, התחרות, המחירים) כאשר ההוצאה הגבוהה ביותר הינה הוצאות השכר, וההוצאות הנלוות קרי מיסים ביטוחים סוציאליות ועוד. נטל זה גורם לא למעט עסקים פשוט לקרוס. כן לקרוס. לדוגמא: עסק אשר בא לפטר עובדת כתוצאה מחוסר עבודה, או סגירת מחלקה, או צמצומים בחברה, והעובדת מודיעה לו שהיא בהריון. מרגע זה משלם המעביד סכומי עתק וזאת מבלי לקבל תמורה מהעובדת המדוברת. למה? כי ברגע שמעביד מפטר עובדת (וסביר להניח שהיא בחודשי ההיריון הראשונים-שהרי אחרת המעביד לא היה מפטר) אך לאחר שהודיעו לה כי היא מפוטרת והיא שלפה את נשק ההיריון, מרגע זה העובדת הופכת להיות מעובדת לאויבת, ממצב הריון למצב מחלה. ומי משלם המעביד… 

אבל מה שמקומם יותר מכול גם את העובד וגם את המעביד זה דו"ח השכר במגזר הציבורי. בושה וכלימה, גזל וניצול, חוסר פרופורציה ופשע משווע, והנה קצת מיידע: 

השכר הממוצע בחברות ממשלתיות עומד בין 11.000 ₪ ל- 30.000 ₪, השכר בגופים מתוקצבים עומד בין 10.000 ₪ ל- 25.000 ₪, שיא מקבלי השכר במגזר הציבורי נא בין 71.000 ₪ ל- 110.000 ₪ מכונאי בכיר בנמל מרוויח 70.000 ₪ בחודש, בקר ברשות שדות התעופה מרוויח 70.000 ₪ בחודש, מנהל מחוז בקופת חולים מרוויח 70.000 ₪ בחודש, נתב בנמל אשדוד מרוויח 77.000 ₪ בחודש, סדרן בנמל חיפה מרוויח 64.000 ₪ בחודש. והרשימה עוד ארוכה ארוכה מאד. 

איך הציבור הישראלי יכול להתייחס לבזבוז ולחוסר פרופורציה בחלוקת השכר במגזר הציבורי, לא כולם. מפכ"ל המשטרה מרוויח פי 17 ממה שמרוויח שוטר רגיל. מנכ"ל בנק מרוויח פי 34 ממה שמרוויח פקיד באותו בנק. 

מדוע שממשלת ישראל לא תעשה רביזיה רצינית בקרב עובדיה. תוציא לפנסיה מוקדמת את כול העובדים השווים זהב או תפטרם ותשלם להם את הפיצויים המגיעים להם ותביא עובדים צעירים, בוגרי מכללות או אוניברסיטאות שיסכימו לעבוד באותה עבודה וגם ב-1/3 השכר. איך יכול יוצא צבא או מי שגמר אתמול לימודי משפטים לעבוד כחמור 13 שעות ביום ולהרוויח 10% ממה שמרוויח עובד בסקטור הציבורי. 

כפי שראש ממשלתנו זועק ובצדק כי ישראל מדינה עם בעיות מיוחדות כך צריכה ממשלה לערוך רביזיה בין שורותיה ולא לפחד מהסתדרות או מועדי עובדים גדולים. להבדיל אלפי הבדלות אחד הקמפיינים של הבחירות מדבר על חרדים המקבלים 3200 ₪ לחודש וחילים המקבלים 365 ₪ בחודש…האם לא די לנו בהפליה הנוראית הזאת. עד לאן? 

דורון עמית

054-8087706

WWW.DORONAMIT.CO.IL

DORON@DORONAMIT.CO.IL

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן