האם העסק שלנו צריך לשפוך כסף רב על הדפסות

האם העסק שלנו צריך לשפוך כסף רב על הדפסות

כמה נוח וטוב היה לעסק שלנו אם לא היו לא מתחרים.

כמה נפלא היה עם לקוח היה מחויב לעסק או לחברה שלנו והיה לנו לקוח לכול החיים.

 בימים האחרונים צדה את עיני פרסום על עמודים שלמים מסע פרסום של חברת מדפסות אשר "קובעת" "משכנעת" "מפנה למחקר" כי המוצרים המתכלים פרי בייתה (דיו או טונר למדפסת)  הם המוצרים התואמים המלאים להשתמש בהם וכול שימוש במוצר חלופי (תעשייה שהתפתחה בארץ ובחו"ל במהלך העשוריים האחרונים) יכול רק לגרום נזק למדפסת או שהמדפסת לא תדבר באותה שפה עם המוצר המתכלה.

 יותר מזה צועקת המודעה שכתוצאה מהשימוש במוצר המקורי הווה אומר הנמכר ע"י יצרן המדפסות עלות ההדפסה תהיה יותר טובה וחלקה.

 כ יועץ עסקי או מי שמעניק ייעוץ עסקי המבין כי ההדפסות במדפסות במקום שירדו הם רק עולות, האם מחיר המחסניות הריקות אכן חוסכות לנו כסף, או שהם חוסכות לנו כסף ביחס של המחיר של המתכלים המקוריים, או אולי המוצרים החלופיים ממשיכים להוביל בעלות ההדפסה הנמוכה שהרי מראש מחירם הוא כמעט חצי ממחיר המוצר המקורי.

 טיפים והמלצות לניהול עסקים

למיטב ידיעתי וניסיוני אני יודע כי המוצר החלופי אכן עומד בסטנדרטים סבירים ואפילו טובים ביחד ביחס למוצרים המקוריים, מניסיוני אני יודע כי המוצרים החלופיים הם ההצלה של אנשים פרטיים ומשרדים לניצול יעיל של עלות ההדפסה שלהם. יש יצרני מדפסות אשר מכוונות את המדפסת שלהם ב "ציפ" מיוחד אשר מתריעות עם נכנסת אליהם מוצר מתכלה חלופי בדיוק כמו סיפור המטענים למטענים של ה-I-PHONE שם באמת הצליח היצרן המקורי למנוע כי מטענים חלופיים העולים חצי מחיר מהמטענים המקוריים העושים את אותה העבודה לא עובדים כתוצאה מהטכנולוגיה המונעת שהוטמעה בגוף המכשיר. לכן שם משלמים הלקוחות פי-2 במחיר בגלל חוסר הברירה והמונופוליזציה של היצרן גם על המוצרים הנלווים שלו.

 וכאן באה השאלה, האם אני משתעבד לכסף אשר דורש ממני יצרן המדפסות להשקיע בעבור הדפסות, או אני מתעלם מהמודעות המאירות עיניים ולא נותנות שום מקום לחשיבה שנייה וממשיך להלהיט את המדפסת שלי במוצרים מתכלים חלופיים אשר חוסכים לי כסף רב.

 למעם קוראי אני רוצה לציין כי יש סוגי מדפסות אשר הקשר היחידי בין המדפסת לראש ההדפסה המלא בדיו הינו פלטה אלקטרונית המחברת את המדפסת עם הראש כאשר המדפסת נותנת פקודות אלקטרוניות לכוון ראש ההדפסה מבלי בכלל שהדיו נוגע בתוך המדפסת, לעומתם יש שיטה אחרת שראש ההדפסה הוא בילד אין בתוך המדפסת ומחסניות הדיו הם חיצוניות לו ובצינוריות קטנות מעבירות את הדיו להדפסה. לגבי מדפסות לייזר שם משתמשים בחומר הנקרא "טונר" המכל המלא בחומר הוא חיצוני לגוף המדפסת.

 אם תבקשו את המלצתי אמליץ לכם להשתמש במוצר חלופי, הוא יותר זול, איכותו לעניות דעתי לא נופלת מהמוצר המקורי וזה רק ברור כי יצרן המדפסות ירצה למכור את המוצר המתכלה שהרי כאן הוא גוזר את הקופון המלא, ואילו אנחנו בעלי העסקים, חברות, ארגונים המדפיסים כול כך הרבה מבקשים כי ההדפסות יהיו טובות וימלאו את הצורך לשמם הודפסו. מי שרוצה איכות גבוהה גבוהה ולא רוצה לקחת "סיכון" לא מסוכן כלל וכלל שירכוש את המוצר המקורי. 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן