האם העסק הוא של בעל העסק

האם העסק הוא של בעל העסק

עסקים צריכים מצב רוח

עסק שאין לו היום מצב רוח הוא עסק שילך היום אחורה!

עסק שאין בו חיות, יצירה, שאפתנות, כוח, אנרגיה, תחרותיות, הוא לא עסק.

 הרי כולנו יודעים ש"עסק" הוא למעשה  בעל העסק, עובדי העסק, הם אלה הנכללים בתוך ה"עסק"

ואם אין מצב רוח לבעל ה-העסק גם לעובדים אין, אז זה שיש קשיים בתזרים המזומנים, זה שהיום זה יום התשלום לספקים, זה שהיום יום תשלום המשכורות, זה שהיום מכירה גדולה התבטלה, זה שהעסק נמצא על קרעי תרנגולת, כול זה רק מביא את העסק להמשיך ולהתדרדר במדרון.

קראו עוד על כשלון בעסקים

עסקים אסור שיהיו מושפעים ממצב רוח של הבעלים, חברות המנוהלות ע"י מנהלים שכירים או בעלים שקמו לא טוב בבוקר מהמיטה אסור שזה ישפיע על מהלך העסק התקין. עסקים שנמצאים בקשיים לא יכולים לתפקד, ליצור, לחשוב בהגיון, לגבי תפעול העסק היום ובטח גם לא המחר. ואיתם עובדי העסק מבחינתם כול זעזוע שהם מרגישים רק מרעיד להם הביטחון בהמשכו ובקיומו של העסק "הם לא יודעים מה מתחולל מאחורי הקלעים"

כ-יועץ עסקי  אני מתורגל בהצהרה בסיסית לפני כול תחילה של עבודת ייעוץ וליווי בעסק כאשר אני מכריז "אני העסק" לא אתה אדוני המנכ"ל, לא אתה אדוני בעל העסק, ולא אתם בעלי האינטרסים השונים בתוך הארגון של העסק! מרגע זה אני חושב רק על העסק והעסק הוא זה שמנחה את עבודתי. זה שאתה רוצה לשלם להורים תמיכה מהעסק, זה שאתה רוצה לשלם את הסלולרי של כול המשפחה, זה שאתה רוצה שרעייתך תהיה עם כרטיס אשראי פתוח של העסק, זה שאתה נאלץ לשלם הוצאות בלתי תורמות לפעילות העסק, זה הכול נפלא. עשה זאת אך עשה זאת מהרווחים שהעסק יעשה בעבורך וממשכורתך האישית, זה שרשמת את כול המשפחה כעובדים בעסק וזאת מטעמי סעיף ההוצאות מבלי לחשוב עם זה טוב לעסק או רע לעסק, כי רואה החשבון המליץ על הוצאות שצריך לעשות בעסק, זה לא צריך להיות על גבו של העסק.

ראו חברי, עסק נסגר בישראל כול 18 דקות, וכך גם נפתחים עסקים, 90% מהעסקים בארצות הברית נסגרים במהלך 10 שנים (אני לא מדבר על רשתות או מותגים) לנהל עסק, להחזיק עסק, זו הפרדה גמורה מהצרכים של בעלי העסק.

צאו וראו איך מתנהלות החברות הגדולות, בעלי העסק, בעלי מניותיה, לא חייבים לעבוד בה ואת כספם הם מקבלים עם ההנהלה מחלקת דיווידנד או לא. ראו את בנק הפועלים, עסק מצליח ומרוויח לכול דבר ועניין ורק השנה החליט להוציא לבעלי מניות החברה דיווידנד של כמעט מאה מיליון ₪.

כך צריכים לעבוד עסקים בכול הרמות, ניהול העסק לחוד וניהול החיים הפרטיים לחוד, רבים הם העסקים אשר מצאתי שמחשבון העסק נמשכים החיובים של הוויזה גם בקניות של כרטיסי הגרלה להם אני קורא כרטיס החלומות, החשמל של הבית, ההוצאות של הבית, ה-בתי קפה, המופעים לילדים, ובעלי עסקים בטוחים כי כך מנהלים עסקים! אז שלא, ככה עסקים קורסים, ונסחבים לחובות, להוצאה לפועל, לפשיטות רגל וכ"ד.

הפרדה של העסק מהצרכים האישיים היא חובה שאין לה תחליף.

מי שיידע לעשות את ההפרדה יש סיכוי שהעסק שלו ישרוד וימשיך, ומי שחושב שה-עסק שלו והוא יכול לעשות בו ככול העולה על רוחו ימצא את עצמו ברשימת פושטי הרגל המתפרסמת בעיתונים מפעם לפעם.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן