האם הנמלים החדשים בשורה ליבואנים וליצואנים

האם הנמלים החדשים בשורה ליבואנים וליצואנים

נמלים חדשים באשדוד וחיפה

הנה התבשרנו כי נמלים חדשים יקומו בחיפה ובאשדוד.

מבחינתי זו חגיגה לעיר אשדוד אשקלון ואזור הדרום וכמובן לחיפה והצפון.

נמלים חדשים אומר עבודה, עבודה רבה לספקים, לעסקים קטנים, לעסקים גדולים, לבתי עסק בעיר אשדוד ובעיר חיפה וכמובן להרבה מאד עובדים ומועסקים חדשים מחיפה ואשדוד. 

כמי שמעניק ייעוץ עסקי, אני רק יכול לדמיין בראשי איזה פיתוח יכול להביא נמל בעיר בישראל, נכון, אומנם גם בחיפה וגם באשדוד יש נמלים המשרתים את כול המדינה (מעבר לנמל אילת) אבל לאור מה שאנחנו יודעים שהייצור והתעשייה בישראל נעצרו לטובת הייבוא בעיקר מהמזרח הרחוק, אזי ניתן להבין כי לתוספת הנמלים לא תחסר עבודה.

 יותר מזה, לאחר שנתגלה לאזרחי ישראל ואזרחי אשדוד על האיפה והאיפה הקוראת בנמל אשדוד שם רוב העבודות הקבלניות קיבלו מקורבים לראש הועד בנמל, נמל חדש באשדוד פותח יותר ויותר את האופציות העומדות בפני ספקים, ספקי חומרים, מובילים, אשר ייהנו מפירות הנמל מה שלא נהנו עד היום.

כמי שנותן ייעוץ עסקי לעסקים רבים גם באשדוד וגם בחיפה אני רואה פוטנציאל רחב מאד ואפשרויות בלתי מוגבלות להתפתחותם של הערים אשדוד וחיפה וכמובן הערים הסובבים להם. בכלל, המטרה הבדוקה של המכרז שיצא לקבלנים בנושא בניית הנמל מדבר על קיצור תורים בפריקת מטענים, עמידה בלוח זמנים בהפלגות נכנסות ובהפלגות יוצאות, מידע עדכני לבעלי חברות הספנות מתי אוניה X  תיכנס לנמל או תצא ממנו. ובכלל השירות אותו דורש המכרז מהמפעילים של הנמל (יזמים פרטיים) יעמדו בתקנים בינלאומיים ולא יהיו נתונים לשרלטנות של ועדי עובדים אינטרסנטים הסוגרים ופותחים את שערי המדינה מתי שיחפצו ולפי התנאים שיקבלו.

 לא רק את הערים אשדוד וחיפה ישרתו הנמלים האלה, מבחינת ייבוא סחורות ברור שישרתו את כול הארץ אבל מבחינת תעסוקה וחיים שוקקים יותר אפשר יהיה למנות את העיר אשקלון ואזור הדרום ובחיפה את אזור חיפה והצפון.

מבטיחים לנו פרנסי המדינה, כי עקב פתיחת הנמלים לשוק הפתוח קרי השוק הפרטי נזכה להורדה של מחירים בתחום הצריכה שלנו, האמת שאינני רואה את המחירים יורדים דרמתית כתוצאה מפתיחת הנמלים באשדוד ובחיפה, אך ברור שברגע שתהיה תחרות חופשית גם בנמלים אגרות, אחסנה, דמי הטענה, וכול ההיטלים המוטלים היום על יבואנים ירדו ובתקווה כי אכן יורידו מחירים למוצרי יבוא לתעשייה ולשוק הפרטי. בואו נבדוק בפרק זמן אם אכן בשורה נפלאה זאת לעיר אשדוד וחיפה אכן תישאר בשורה וכפועל יוצא בשורה לעם ישראל כולו.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

הלוואות
הבנק ואנחנו

עסקים היזהרו שלא עובדים עליכם

ככל שעולם העסקים תופח וגודל ומהצד השני מתרסק ככה קמים עלינו נוכלים שאת כספינו רוצים לשדוד חד וחלק הזברו קבלו סיפור

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן