האם הנמלים החדשים בשורה ליבואנים וליצואנים

האם הנמלים החדשים בשורה ליבואנים וליצואנים

נמלים חדשים באשדוד וחיפה

הנה התבשרנו כי נמלים חדשים יקומו בחיפה ובאשדוד.

מבחינתי זו חגיגה לעיר אשדוד אשקלון ואזור הדרום וכמובן לחיפה והצפון.

נמלים חדשים אומר עבודה, עבודה רבה לספקים, לעסקים קטנים, לעסקים גדולים, לבתי עסק בעיר אשדוד ובעיר חיפה וכמובן להרבה מאד עובדים ומועסקים חדשים מחיפה ואשדוד. 

כמי שמעניק ייעוץ עסקי, אני רק יכול לדמיין בראשי איזה פיתוח יכול להביא נמל בעיר בישראל, נכון, אומנם גם בחיפה וגם באשדוד יש נמלים המשרתים את כול המדינה (מעבר לנמל אילת) אבל לאור מה שאנחנו יודעים שהייצור והתעשייה בישראל נעצרו לטובת הייבוא בעיקר מהמזרח הרחוק, אזי ניתן להבין כי לתוספת הנמלים לא תחסר עבודה.

 יותר מזה, לאחר שנתגלה לאזרחי ישראל ואזרחי אשדוד על האיפה והאיפה הקוראת בנמל אשדוד שם רוב העבודות הקבלניות קיבלו מקורבים לראש הועד בנמל, נמל חדש באשדוד פותח יותר ויותר את האופציות העומדות בפני ספקים, ספקי חומרים, מובילים, אשר ייהנו מפירות הנמל מה שלא נהנו עד היום.

כמי שנותן ייעוץ עסקי לעסקים רבים גם באשדוד וגם בחיפה אני רואה פוטנציאל רחב מאד ואפשרויות בלתי מוגבלות להתפתחותם של הערים אשדוד וחיפה וכמובן הערים הסובבים להם. בכלל, המטרה הבדוקה של המכרז שיצא לקבלנים בנושא בניית הנמל מדבר על קיצור תורים בפריקת מטענים, עמידה בלוח זמנים בהפלגות נכנסות ובהפלגות יוצאות, מידע עדכני לבעלי חברות הספנות מתי אוניה X  תיכנס לנמל או תצא ממנו. ובכלל השירות אותו דורש המכרז מהמפעילים של הנמל (יזמים פרטיים) יעמדו בתקנים בינלאומיים ולא יהיו נתונים לשרלטנות של ועדי עובדים אינטרסנטים הסוגרים ופותחים את שערי המדינה מתי שיחפצו ולפי התנאים שיקבלו.

 לא רק את הערים אשדוד וחיפה ישרתו הנמלים האלה, מבחינת ייבוא סחורות ברור שישרתו את כול הארץ אבל מבחינת תעסוקה וחיים שוקקים יותר אפשר יהיה למנות את העיר אשקלון ואזור הדרום ובחיפה את אזור חיפה והצפון.

מבטיחים לנו פרנסי המדינה, כי עקב פתיחת הנמלים לשוק הפתוח קרי השוק הפרטי נזכה להורדה של מחירים בתחום הצריכה שלנו, האמת שאינני רואה את המחירים יורדים דרמתית כתוצאה מפתיחת הנמלים באשדוד ובחיפה, אך ברור שברגע שתהיה תחרות חופשית גם בנמלים אגרות, אחסנה, דמי הטענה, וכול ההיטלים המוטלים היום על יבואנים ירדו ובתקווה כי אכן יורידו מחירים למוצרי יבוא לתעשייה ולשוק הפרטי. בואו נבדוק בפרק זמן אם אכן בשורה נפלאה זאת לעיר אשדוד וחיפה אכן תישאר בשורה וכפועל יוצא בשורה לעם ישראל כולו.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

הסיכון בקידום אתרים

הסיכון בקידום אתרים בדקתי במנוע החיפוש כמה אתרי אינטרנט יש במילת המפתח "קידום אתרים" עלו לי 20 מיליון תוצאות. 20 מיליון תוצאות! מדהים! אנחנו אוכלוסייה

פשיטת רגל
הבנק ואנחנו

למה פשיטת רגל

מאד חשוב להתיעץ עם יועץ עסקי טרם הולכים להליך של פשיטת רגל ומיד אחה"כ לקבוע תור אצל עו"ד

ייעוץ עסקי
ייעוץ ארגוני

הקורונה והאבטלה

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי אני מגלה חלם ממשלתי בלתי מתקבל על הדעת

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן