האם החברה שלי מתנהלת כמו מכולת?

חשבון חנות מכולת.

תודו!!! לא כול בעל עסק יודע לקרוא נכון את המאזן החודשי או הדו חודשי שהוא אמור לדרוש מהנהלת החשבונות המשרתת אותו, יותר מזה אחוז גדול מאד בעולם העסקים בכלל לא מבקש מאזן מרואה החשבון שלו אם זה מאזן של עוסק מורשה או מאזן של חברה במהלך השנה..

בעלי העסקים והחברות מסתפקים בפגישה עם רואה החשבון פעם בשנה לצורך הסבר קצר על המאזן, וגביית התשלום עבור עבודתו של רואה החשבון, אני יכול לספר לכם שגם עסקים וחברות המנהלים את הנהלת החשבונות במשרדם לא משכילים לקחת מאזן ולנתח אותו לטובת העסק.

יש בעלי עסקים וחברות שמבחינתם מאזן חודשי, רבעוני, שנתי הוא עוד מסמך אשר מקורו בהנהלת החשבונות מבלי להבין ולהפנים כי מאזן מלא של חברה (לא מאזן רווח והפסד) אלא מאזן מלא עם כול הנתונים בתוכו הוא המסמך החשוב ביותר לניהול נכון ותקין של העסק

זהו נמאס לך מהעסק

יש בעלי עסקים וחברות שמאמינים כי המאזן נועד להצגה למס הכנסה, לבנק, לבקשת הלוואה בערבות מדינה, ולא מבינים כי קודם לכול המאזן חשוב למנהל העסק או החברה על מנת שיידע לאן להוביל את חברתו. "מאזן הינו מסמך סגור ולא תוכנת עסקית עתידית " ולכן אין חשוב יותר ממנו, להבין אותו, לקרוא אותו נכון, וליישם את תוצאותיו.

אי אפשר לכתוב כי אנו כבעלי עסקים וחברות לא יודעים מה קורה בעסק שלנו, אין עוררין כי כול בעל עסק וחברה עושים את "חשבון המכולת" כמה עולה, כמה נמכר, מה ההוצאות, מגיעים לתוצאה סופית ומכאן מובילים את העסק, פעולה זאת טעות ייסודה, מערכת חשבונות של חברה נותנת פרמטרים הרבה יותר רחבים לניווט העסק והיא למעשה קובעת את ההבדל בין השבט לחסד.

חברות רבות מתרסקות לתאום כאשר בעלי החברה לא הסתכלו או ניתחו את המאזן שלהם.

בעלי חברות רבים מעדיפים שלא להתחבט בתוך המאזן ואפילו לא מבקשים מאזן כזה מרואה החשבון, הם מאמינים כי רואה החשבון שלהם יגיד להם אם יש בעיה בחברה "וזאת טעות גדולה" רואה החשבון הוא לא יועץ עסקי הוא עושה את עבודת הביקורת על מערכת הנהלת החשבונות השנתית, וגם מערכת הנהלת החשבונות באם היא חיצונית או פנימית עושה את עבודתה על מנת לספק מאזנים חודש בחודשו. "השאלה הנשאלת מה עושים המנהלים עם מאזנים אלה."

על תעשו חשבון מכולת, התעמקו במאזני החברה, או קחו לכם יועץ ומלווה עסקי אשר ינחה אתכם וימצא ביחד אתכם את הכשלים והאפשרויות להתגבר עליהם.

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

עסקים עם איחוד האמירויות

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן