האם החברה שלי מתנהלת כמו מכולת?

חשבון חנות מכולת.

תודו!!! לא כול בעל עסק יודע לקרוא נכון את המאזן החודשי או הדו חודשי שהוא אמור לדרוש מהנהלת החשבונות המשרתת אותו, יותר מזה אחוז גדול מאד בעולם העסקים בכלל לא מבקש מאזן מרואה החשבון שלו אם זה מאזן של עוסק מורשה או מאזן של חברה במהלך השנה..

בעלי העסקים והחברות מסתפקים בפגישה עם רואה החשבון פעם בשנה לצורך הסבר קצר על המאזן, וגביית התשלום עבור עבודתו של רואה החשבון, אני יכול לספר לכם שגם עסקים וחברות המנהלים את הנהלת החשבונות במשרדם לא משכילים לקחת מאזן ולנתח אותו לטובת העסק.

יש בעלי עסקים וחברות שמבחינתם מאזן חודשי, רבעוני, שנתי הוא עוד מסמך אשר מקורו בהנהלת החשבונות מבלי להבין ולהפנים כי מאזן מלא של חברה (לא מאזן רווח והפסד) אלא מאזן מלא עם כול הנתונים בתוכו הוא המסמך החשוב ביותר לניהול נכון ותקין של העסק

זהו נמאס לך מהעסק

יש בעלי עסקים וחברות שמאמינים כי המאזן נועד להצגה למס הכנסה, לבנק, לבקשת הלוואה בערבות מדינה, ולא מבינים כי קודם לכול המאזן חשוב למנהל העסק או החברה על מנת שיידע לאן להוביל את חברתו. "מאזן הינו מסמך סגור ולא תוכנת עסקית עתידית " ולכן אין חשוב יותר ממנו, להבין אותו, לקרוא אותו נכון, וליישם את תוצאותיו.

אי אפשר לכתוב כי אנו כבעלי עסקים וחברות לא יודעים מה קורה בעסק שלנו, אין עוררין כי כול בעל עסק וחברה עושים את "חשבון המכולת" כמה עולה, כמה נמכר, מה ההוצאות, מגיעים לתוצאה סופית ומכאן מובילים את העסק, פעולה זאת טעות ייסודה, מערכת חשבונות של חברה נותנת פרמטרים הרבה יותר רחבים לניווט העסק והיא למעשה קובעת את ההבדל בין השבט לחסד.

חברות רבות מתרסקות לתאום כאשר בעלי החברה לא הסתכלו או ניתחו את המאזן שלהם.

בעלי חברות רבים מעדיפים שלא להתחבט בתוך המאזן ואפילו לא מבקשים מאזן כזה מרואה החשבון, הם מאמינים כי רואה החשבון שלהם יגיד להם אם יש בעיה בחברה "וזאת טעות גדולה" רואה החשבון הוא לא יועץ עסקי הוא עושה את עבודת הביקורת על מערכת הנהלת החשבונות השנתית, וגם מערכת הנהלת החשבונות באם היא חיצונית או פנימית עושה את עבודתה על מנת לספק מאזנים חודש בחודשו. "השאלה הנשאלת מה עושים המנהלים עם מאזנים אלה."

על תעשו חשבון מכולת, התעמקו במאזני החברה, או קחו לכם יועץ ומלווה עסקי אשר ינחה אתכם וימצא ביחד אתכם את הכשלים והאפשרויות להתגבר עליהם.

 

אם גיליתם טעות בכתיבה אנה חזרו אלינו