האם החברה שלי מתנהלת כמו מכולת?

חשבון חנות מכולת.

תודו!!! לא כול בעל עסק יודע לקרוא נכון את המאזן החודשי או הדו חודשי שהוא אמור לדרוש מהנהלת החשבונות המשרתת אותו, יותר מזה אחוז גדול מאד בעולם העסקים בכלל לא מבקש מאזן מרואה החשבון שלו אם זה מאזן של עוסק מורשה או מאזן של חברה במהלך השנה..

בעלי העסקים והחברות מסתפקים בפגישה עם רואה החשבון פעם בשנה לצורך הסבר קצר על המאזן, וגביית התשלום עבור עבודתו של רואה החשבון, אני יכול לספר לכם שגם עסקים וחברות המנהלים את הנהלת החשבונות במשרדם לא משכילים לקחת מאזן ולנתח אותו לטובת העסק.

יש בעלי עסקים וחברות שמבחינתם מאזן חודשי, רבעוני, שנתי הוא עוד מסמך אשר מקורו בהנהלת החשבונות מבלי להבין ולהפנים כי מאזן מלא של חברה (לא מאזן רווח והפסד) אלא מאזן מלא עם כול הנתונים בתוכו הוא המסמך החשוב ביותר לניהול נכון ותקין של העסק

זהו נמאס לך מהעסק

יש בעלי עסקים וחברות שמאמינים כי המאזן נועד להצגה למס הכנסה, לבנק, לבקשת הלוואה בערבות מדינה, ולא מבינים כי קודם לכול המאזן חשוב למנהל העסק או החברה על מנת שיידע לאן להוביל את חברתו. "מאזן הינו מסמך סגור ולא תוכנת עסקית עתידית " ולכן אין חשוב יותר ממנו, להבין אותו, לקרוא אותו נכון, וליישם את תוצאותיו.

אי אפשר לכתוב כי אנו כבעלי עסקים וחברות לא יודעים מה קורה בעסק שלנו, אין עוררין כי כול בעל עסק וחברה עושים את "חשבון המכולת" כמה עולה, כמה נמכר, מה ההוצאות, מגיעים לתוצאה סופית ומכאן מובילים את העסק, פעולה זאת טעות ייסודה, מערכת חשבונות של חברה נותנת פרמטרים הרבה יותר רחבים לניווט העסק והיא למעשה קובעת את ההבדל בין השבט לחסד.

חברות רבות מתרסקות לתאום כאשר בעלי החברה לא הסתכלו או ניתחו את המאזן שלהם.

בעלי חברות רבים מעדיפים שלא להתחבט בתוך המאזן ואפילו לא מבקשים מאזן כזה מרואה החשבון, הם מאמינים כי רואה החשבון שלהם יגיד להם אם יש בעיה בחברה "וזאת טעות גדולה" רואה החשבון הוא לא יועץ עסקי הוא עושה את עבודת הביקורת על מערכת הנהלת החשבונות השנתית, וגם מערכת הנהלת החשבונות באם היא חיצונית או פנימית עושה את עבודתה על מנת לספק מאזנים חודש בחודשו. "השאלה הנשאלת מה עושים המנהלים עם מאזנים אלה."

על תעשו חשבון מכולת, התעמקו במאזני החברה, או קחו לכם יועץ ומלווה עסקי אשר ינחה אתכם וימצא ביחד אתכם את הכשלים והאפשרויות להתגבר עליהם.

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן