האם גם בעסקים קטנים חייבים יועץ ארגוני

האם גם בעסקים קטנים חייבים יועץ ארגוני

העם העובדים במקום העבודה שלנו "טוב להם"

האם זה צורך או חובה כי לעובדים יהיה טוב במקום העבודה?

האם עובדים במקומות העבודה צריכים להרגיש טוב, משויכים, שייכים, ומקובלים על הסביבה העסקית?

למה זה חשוב שלעובדים יהיה טוב, הם הרי מקבלים "על בטוח" את המשכורת והתנאים שלהם חודש בחודשו, כאשר לא תמיד בעלי העסקים נהנים מזכויות ומשכורת קבועה כמו עובדיהם!

האמת שהדעות בין בעלי העסקים, מנהלי החברות והארגונים הגדולים חלוקות עד להפליא.

בעבר הייתה מדיניות של דיסטנס בין עובד למעביד, דיסטנס שאם השנים התאחד לנורמה אחת של קשרי עובד מעביד הכוללת מערכת יחסים שוויונית, פעם זה היה ועד עובדים שדאג לעובדים מול הנהלה קשיחה וקשוחה אשר ביקשה את טובת העסק בלבד ואת רווחת העובד השאירה לאותו ועד עובדים אשר ייצג את אותם. אולם היום המערכות התערבבו.

בואו נעשה את העסק שלנו לעסק מצליח ומשגשג

לדעתי חייבים למצוא את האיזון בארגון מהעסק הקטן ועד הארגונים הגדולים בחיבור ושיתוף העובדים במערכות ההנהלה והעשייה של העסק והארגון, עובד בשנות ה-2000 מעוניין יותר בהגשמה העצמית, בקרירה, בהצלחה האישית, בהבאת הכישרון האישי לידי מיצוי בעסק או הארגון ופרגון המעביד על עבודתו של זה האחרון.

עסקים שאין בהם ועד עובדים, עסקים קטנים בינוניים ואפילו גדולים חייבים להשקיע מאמץ בקירוב העובד למערכת קבלת ההחלטות, לפרגון, לקבלת החלטות עצמאיות, ולהערכה של עובדים בכול רמות העשייה בחברה. שיתוף עובדים אפילו זוטרים בעסק בשיקולי החברה, בהתנהלות החברה, רק יכולה להביא לשגשוג לחברה כי לעולם לא נוכל לדעת כיצד תשפיע מעורבות של עובד לטובת החברה בחצרות החברה ומחוצה לה.

כ יועץ ארגוני אין אני מתכוון רק לערבי גיבוש, או לימי גיבוש עם העובדים ואפילו עם משפחותיהם, אני מתכוון שיתוף ברמה הניהולית הלכה למעשה והטלת מטלות עצמאיות לשיקול העובד. עובד יכול לעשות טעות כתוצאה מחוסר מידע מספיק, אבל נרצה או לא נרצה עובד העובד בעסק קטן או בארגון גדול מעורה היום יותר מכול בכול מה שקורה בעסק לא פחות ממה שמעורה בו הדרג הניהולי. היום הכול מחלחל לכול הכוונים.

הכוונה היא בעיקר בעסקים קטנים היא להיות לציידו של העובד, המטרה היא לשתף את העובד, המטרה היא ליצור אינטגרציה מלאה בין העובד לבין ההנהלה בשיתוף פעולה. העסק או הארגון יפיקו מכך תועלת רבה.

כול עסק באשר הוא ובאשר גודלו חייב למצוא את הנקודות היכולות להקנות לעובד את השיתוף והמעורבות בעסק, שיתוף אשר רק יחזק את העסק או הארגון מבפנים ויעמיד את העסק והארגון חזק מול העולם החיצוני.     

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן