האם בכלל יש כוח קנייה לצרכנים בישראל

האם בכלל יש כוח קנייה לצרכנים בישראל

האם כוח הקנייה שלנו הוא כזה שיכול להכיל את עולם המסחר הקמעונאי?

ישראל מונה 8 מיליון אזרחים כאשר בתוכה חצי מיליון עסקים קטנים.

מספר העסקים הגדולים, הרשתות, החברות הגדולות והתאגידים גם הוא גבוהה.

את הנתון כי על כול ממ"ר של שטחי מסחר יש נפש אחת ל-ממ"ר.

 אז. איך אנו יכולים הסוחרים ובעלי העסקים בישראל להתקיים, עם אנו מתנהלים רגיל, מחכים לכניסת הקונים, סומכים על מרכזי הקניות שיכניסו פדיון יותר גבוהה, ובינתיים מתגלגלים מהלוואות.

הדבר היותר מדהים הוא כי 58% מסך העובדים בארץ מרוויחים פחות מ-7000 ₪. וקרוב ל-38% מסך העצמאים במשק גם הוא מרוויח 7000 ₪

 מה ניתן לעשות עם 7000 ₪ בחודש, משכנתא, חשמל, מים, ארנונה, הוצאות כבלים, סלולר, רכב (למי שיש) ומה נשאר למזון? ויותר מזה "על מי בונים את הרווחים הרשתות והעסקים? (אני לא מדבר על רשתות המזון כאן כולם קונים) אבל היכן כוח הקניה שצריך להניע משק שלם, כוח אשר הולך ונשחק וביחד אתו עסקים קורסים ומתמוטטים. או שרשתות ועסקים אלה מתפרנסים מאותם 39% שמרוויחים בין 7000 ₪ ל- 14.000 ₪ או 3% שמרוויחים מ-35.000 שח". קשה מאד לנהל מסחר כול כך תחרותי, במציאות של חולשת קנייה מצד הציבור. נכון אני יודע מה תגידו, אבל כולם קונים, אז בוא נפרק את התובנה הזאת.

כ-יועץ עסקי אני יכול לקבוע כי כולם קונים מזון, (הווה אומר המלחמה בין רשתות השיווק היא לכיס האחרון של הצרכן הישראלי) אחר כך ניגש לקניונים או למרכזי המסחר (שרק הרשתות והרשתות הגדולות מולכות בהם) הרשתות טוענות כי החלק היחידי העובד חזק בקניון זה המזון והבידור, ולכן לא כול מבקר שנספר נכנס לקניון או למרכז הקניות אכן מוציא את כספו לקניות.

 אז אם הנתונים הם אכן כך, והם כך, מה עושים, סוגרים את העסקים, מפסיקים לייצר ומייבאים מסין, מפסיקים את הפעילות העסקית, או מגיעים למסקנה שמי שעושה, מי שזז, מי שלוקח סיכון, יוזמה, חדשנות, הוא זה שישרוד ואפילו יצליח? לדעתי כן! החיים והחיים העסקיים מחייבים אותנו להתנהל שונה, אחרת, ללכת בין הטיפות, אבל עם מדריך ומקל. לא לבד! יועץ עסקי או קבלת ייעוץ עסקי או להיעזר ב-יועץ שיווק זה הפתרון, כן, אתם חייבים להבין, העולם העסקי הוא מרוץ, מישהו בו מנצח ובטח לא זה שעומד במקום לעומת השני שרץ ריצת מרתון. בכדי להתקיים בעולם העסקים חייבים להיות דינמיים, והאמת שיש הרבה שיטות.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן