מנטור

האם אתה צריך מנטור עסקי ?

בדיוק כמו שילד זקוק לאבא כך זקוק בעל עסק, מנכ"ל חברה, איש עסקים ל מנטור שירוץ אתו וילווה אותו בריצה שלו לקידום העסק/החברה.

למה אנו צריכים מנטור בטח בעולם העסקי העכשווי.

צריך לזכור ש בחמישה עשורים האחרונים הטכנולוגיה שהתפתחה, השינוי הדרסטי בעולם העסקים ובכלל בעולם כולו מטלפון עם חוגה לסמארטפון שמפעיל מכונות ועד לשינוי של מחיקת קטגוריות עסקיות ובניית קטגוריות חדשות תוך השתכללות כל האמצעים העומדים לרשות בעלי העסקים הן בחומר והן בעשייה המעמסה המחשבתית על כאלה אנשים הרוצים להצליח בעסקים, לפתוח קטגוריות חדשות, להמשיך ולנהל את העסק בדרך חדשה חכמה ומקובלת לתקופה, לא מאפשרת לחשוב חופשי ונכון או להתייעץ עם מישהו בגובה העיניים על מנת להגיע למטרות ההולכות ונהיות יותר קשות וצפופות ולכן אנו רואים הרבה מאד קריסות של חברות ועסקים. (השינוי הדרמטי שהזכרתי קודם שקרה וקורה עכשיו מותיר אחריו הרבה חללים, ההשתנות הזאת של חשיבה, עשייה, טכנולוגיה קרתה כל כך מהר כך שלא הצליחה להיטמע במוחות של אנשי עסקים למיניהם) זאת גם הסיבה שאנו רואים היום הרבה מנטור בקטגוריות שונות ומשונות מכיוון שהכול דינמי, חדש, תחרותי, ללא פשרות ואפילו אכזרי.

קראו: על איזה יועץ עסקי הייתם מהמרים

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי מנטור עסקי אני מגלה כי הרבה אנשי עסקים או מנכלים מתייעצים ומשתפים את עובדיהם בדרגים השונים מבלי להבין כי הנפש האנושית ראשית דואגת לאינטרסים של עצמה הווה אומר כאשר אתה מתייעץ עם עובד הכפוף לך הרע שעצותיו אם ירצה או לא יהיו מונעות מאינטרסים אישיים ולא דווקא לטובת העסק/העיסוק אלה לטובתו של העובד (זכרו! כך בנויה הנפש האנושים בקטע של הישרדות הווה אומר אני מדבר מתוך הישרדות עצמית ולא מתוך ההישרדות של בעל העסק/איש העסקים. הדבר דומה בדיוק לאיש מכירות המנסה למכור לך שירות או מוצר, מספר לך שהוא דואג לך, אבל למעשה המוח ההישרדותי שלו (מתוך תת המודע) ידאג קודם כל לעצמו.

אצל מנטור או יועץ עסקי הדבר הוא לא כך

מנטור אשר שכרו נקבע מראש יראה בהישרדות של עצמו ושל בעל העסק מטרה אחת והיא להצליח כי זה יקדם אותו מבחינה מקצועית ורזומה ובטח את בעל העסק או החברה, מנטור יחפש לעצמו רקורד שיוכל איתו להשיג לקוחות חדשים ולכן ההצלחה של העסק תהיה בראש מעיניו.

בעל העסק או איש העסקים ייהנה מליווי מקצועי, מחשיבה יוצרת, מהליכה דרך טיפות הגשם שבעשור האחרון הפך לגושי ברד, ויגיע למטרה מהר יותר וחזק יותר.

מאד קשה לשכנע איש עסקים ישראלי להיעזר במנטור עסקי (עף על פי שבתקופה האחרונה יותר ויותר בעלי עסקים ובעלי חברות מתחברים עם מנטורים לדעתי הסיבה שאנשי עסקים לא מתחברים זה בגלל כימייה בין שני האנשים כי כימיה טובה בינם יוצרת ומקיימת את התפקיד.

כדאי מאד לשקול לקחת מנטור עסקי בכל תחום של עסקים כי הריצה למטרות תהיינה מועילות ופוריות ויקצרו מהלכים ארוכים של גישוש ועשייה.

דורון עמית הינו בעולם העסקים כ-40 שנה וממרום הגיל הניסיון וההובלה האישי נחשב כמנטור מוביל

מנטור

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ניהול עסקים

עסקים צריכים להרוויח

אם יש לך עסק/חברה ואתה לא מרוויח, משהו בעסק שלך לא מתנהל כשורה.
עסק המטרה שלו להביא כסף, לגרום לבעליו לשפר את רמת החיים שלו ושל משפחתו ולהעניק לו חיים טובים יותר.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן