מנטור

האם אתה צריך מנטור עסקי ?

בדיוק כמו שילד זקוק לאבא כך זקוק בעל עסק, מנכ"ל חברה, איש עסקים ל מנטור שירוץ אתו וילווה אותו בריצה שלו לקידום העסק/החברה.

למה אנו צריכים מנטור בטח בעולם העסקי העכשווי.

צריך לזכור ש בחמישה עשורים האחרונים הטכנולוגיה שהתפתחה, השינוי הדרסטי בעולם העסקים ובכלל בעולם כולו מטלפון עם חוגה לסמארטפון שמפעיל מכונות ועד לשינוי של מחיקת קטגוריות עסקיות ובניית קטגוריות חדשות תוך השתכללות כל האמצעים העומדים לרשות בעלי העסקים הן בחומר והן בעשייה המעמסה המחשבתית על כאלה אנשים הרוצים להצליח בעסקים, לפתוח קטגוריות חדשות, להמשיך ולנהל את העסק בדרך חדשה חכמה ומקובלת לתקופה, לא מאפשרת לחשוב חופשי ונכון או להתייעץ עם מישהו בגובה העיניים על מנת להגיע למטרות ההולכות ונהיות יותר קשות וצפופות ולכן אנו רואים הרבה מאד קריסות של חברות ועסקים. (השינוי הדרמטי שהזכרתי קודם שקרה וקורה עכשיו מותיר אחריו הרבה חללים, ההשתנות הזאת של חשיבה, עשייה, טכנולוגיה קרתה כל כך מהר כך שלא הצליחה להיטמע במוחות של אנשי עסקים למיניהם) זאת גם הסיבה שאנו רואים היום הרבה מנטור בקטגוריות שונות ומשונות מכיוון שהכול דינמי, חדש, תחרותי, ללא פשרות ואפילו אכזרי.

קראו: על איזה יועץ עסקי הייתם מהמרים

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי מנטור עסקי אני מגלה כי הרבה אנשי עסקים או מנכלים מתייעצים ומשתפים את עובדיהם בדרגים השונים מבלי להבין כי הנפש האנושית ראשית דואגת לאינטרסים של עצמה הווה אומר כאשר אתה מתייעץ עם עובד הכפוף לך הרע שעצותיו אם ירצה או לא יהיו מונעות מאינטרסים אישיים ולא דווקא לטובת העסק/העיסוק אלה לטובתו של העובד (זכרו! כך בנויה הנפש האנושים בקטע של הישרדות הווה אומר אני מדבר מתוך הישרדות עצמית ולא מתוך ההישרדות של בעל העסק/איש העסקים. הדבר דומה בדיוק לאיש מכירות המנסה למכור לך שירות או מוצר, מספר לך שהוא דואג לך, אבל למעשה המוח ההישרדותי שלו (מתוך תת המודע) ידאג קודם כל לעצמו.

אצל מנטור או יועץ עסקי הדבר הוא לא כך

מנטור אשר שכרו נקבע מראש יראה בהישרדות של עצמו ושל בעל העסק מטרה אחת והיא להצליח כי זה יקדם אותו מבחינה מקצועית ורזומה ובטח את בעל העסק או החברה, מנטור יחפש לעצמו רקורד שיוכל איתו להשיג לקוחות חדשים ולכן ההצלחה של העסק תהיה בראש מעיניו.

בעל העסק או איש העסקים ייהנה מליווי מקצועי, מחשיבה יוצרת, מהליכה דרך טיפות הגשם שבעשור האחרון הפך לגושי ברד, ויגיע למטרה מהר יותר וחזק יותר.

מאד קשה לשכנע איש עסקים ישראלי להיעזר במנטור עסקי (עף על פי שבתקופה האחרונה יותר ויותר בעלי עסקים ובעלי חברות מתחברים עם מנטורים לדעתי הסיבה שאנשי עסקים לא מתחברים זה בגלל כימייה בין שני האנשים כי כימיה טובה בינם יוצרת ומקיימת את התפקיד.

כדאי מאד לשקול לקחת מנטור עסקי בכל תחום של עסקים כי הריצה למטרות תהיינה מועילות ופוריות ויקצרו מהלכים ארוכים של גישוש ועשייה.

דורון עמית הינו בעולם העסקים כ-40 שנה וממרום הגיל הניסיון וההובלה האישי נחשב כמנטור מוביל

מנטור

אם גיליתם טעות בכתיבה אנה חזרו אלינו