האם אתה נוהג לנגוע באבק כוכבים בעסק

האם אתה נוהג לנגוע באבק כוכבים בעסק

עסקים מרגישים שהם מתקדמים!

חברות על מנהליהם מרגישים בתחושה, בפעילות, ובהכנסה, כי יש שינוי!

מנהלים, פתאום מבינים שלנהל זה מקצוע שונה ממה שהם היו רגילים לו בתחום התמחותם.

פתאום מה שפעם לא העזו, מעיזים היום, וראו כי טוב! ושואלים! היכן היינו עד היום!

אני, כיועץ עסקי, יועץ שיווק, רואה כמובן מאליו את הדרך או הדרכים שאני מטווה, בעלי עסקים, מנהלי חברות, מנכלים בחברות, יו"ר חברות ציבוריות פתאום, אשר קיבלו החלטה נבונה להעסיק יועץ עסקי, או מי שנותן אימון עסקי, שיווק וכ"ד. פתאום דברים משתנים, מתקבלים החלטות שהם לא חלמו עליהם בלילות, שלעולם לא הבינו שכך אפשר, או אחרת, או בדרך פחות מקובלת, ואני מדבר על חלק מבעלי העסקים והחברות שהתעודות התלויות על קיר משרדם לא מביישות אף מנהל ביידע התיאורטי שלמד והשיג את התואר הראשון השני ואפילו הדוקטורט. 

אני כותב על כול מגוון העסקים, מחנות פרחים, אינסטלטור, קבלן, ועד חברות בסדרי גודל מפלצתי בארץ ובעולם, עסק הוא עסק, וניהול עסק הוא ניהול עסק, וכמו שטבח טוב יודע להכין כול מתכון שיידרש ממנו כך יועץ עסקי או שיווק יידע לטפל בכול גודל עסק ועיסוקו.

 גם יועצים טועים, גם יועצים ומלווי חברות יכולים לראות תמונה לא מלאה, אך טעות זאת בטלה ב-60 כאשר יש אינטגרציה וכימיה טובה עם בעלי העסקים או מנכ"לי החברות, לא כול מה שאומר יועץ עסקי או שיווק "קדוש" אבל היכולת להגיד את הדברים ממבט אחר ולשלב ויכוח עניני בכן או לא או למה לא יוצרת למעשה את המרקם של תרופה טובה ומוצלחת בעסקים.

ישנם עסקים, מנהלי חברות, שההתייעצות היחידה שלהם בנוגע לעסק זה עם העובדים, המזכירות, אולי עורך הדין או פעם ב? עם רואה החשבון על שאלה ספציפית. זאת התייעצות שלא פותרת בעיות ולא יכולה ליצור מסלולים להצלחת העסקים, התנהלות כזאת כמוה כעצירה בתחנת הדלק בכביש 6 להתרעננות, שירותים, קפה ומאפה אבל אחר כך יוצאים לכביש לבד.

 כאשר בעלי עסקים אומרים לי "נקראתי לרואה חשבון שלי לבדוק האם הגידול במספרים וברווחיות הוא אמת או מניפולציה" אני נהנה, שבעל חברה גדולה אומר לי "ראה איך התאזנו לנו המספרים ומפה אפשר לצאת כבר לדרך שתביא את הרווח המיוחל" "שאנשי מכירות בחברות מספרים לי על הגידול במכירות, בילידים ובפעילות שנוצרו כתוצאה מתדרוך נכון ומתמהיל נכון של הטמעת שיווק ומכירות" אני נהנה, אני נהנה, ואני מסביר! כול זה לא היה קורה אם לא אתה! בעל העסק! מנכ"ל החברה! לא הייתם מושיטים לי את היד והולכים יד ביד.

יש אנרגיה, יש שיתוף פעולה, יש איזון ופתיחות בעבודה משותפת עם עסקים, אני אכתוב יותר מזה, אנרגיה חדשה שמגיע לעסקים מציתה מחדש מהלכים, יש בזה מקום לשינוי ולקידום, ומשום מה לפי הסטטיסטיקה, פחות עסקים, חברות, נעזרים בשירותים של יועצים עסקיים, אולי כי בשוק זה ביקרו גם "השרלטנים" של אותו תחום (כמו שקורה בהרבה תחומים) אולי תוכנת הראליטי המוכרת לכול אחד שיוצריה והכוכבים שבה גינו את ה"שקר" שבתוכנית, ואילו בעלי עסקים, כמו בעלי עסקים וחברות הוקסמו מההצלחות והסתפקו בהרצאות ובקורסים מזורזים של כוכבים אלה (שהרי מי לא אוהב לגעת באבק של כוכבים) הם אלה שגילו את האמת והביעו אי אמון בתחום, או אולי יזם שרצה להקים עסק, עבר קורס אצל כוכבי הראליטי, לא הספיק לו, פנה ואמר "אתם היועצים העסקיים לא הצלחתם בחיים אז אתם מייעצים לאחרים" הכול יכול להיות. מה שבטוח שיועץ עסקי טוב, מומחה, המגיע עם מטען נכון הוא ברכה לעסק או החברה. וזה אני רואה יום ביומו.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן