האם אתה זקוק להלוואה מהבנק

האם אתה זקוק להלוואה מהבנק

קרן הלוואות לעסקים

קרן לעסקים  קטנים נולדה עבורנו! והפעם הקרן היא מביתו של בנק לאומי לישראל.

הכרנו את קרן ההלוואות בערבות מדינה, קרן ההלוואות של בנק הפועלים, קרן תבור, ועוד קרנות רבים שהבקשות שהוגשו לקרן מגיעות כמעט ל-78% מהעסקים בישראל. שזה המון! 

הלוואה וקרן היא למעשה הלוואה מצוינת, עם ריביות נוחות, אך הבעיה המרכזית היא ש-מאחר והמסחר נהייה הרבה יותר קשה בעשור האחרון, התחרות גדלה, הצרכים האישיים ויוקר המחייה גם הם לא פסחו על בתיהם של בעלי העסקים והחברות, ההלוואות האלה מהקרנות המוזכרות הפכו להיות הלוואות לסתימת חורים כאלה ואחרים בעסק ובמשק הבית של בעלי העסק. 

אם ניקח את יועצי הקרנות, או אלה המבטיחים השכם וערב כי יוכלו לזכות את בעלי העסק בהלוואה בערבות מדינה או מקרן של בנק כזה הוא אחר תוך שהם משלשלים לכיסם עמלה נדיבה בעבור תוכנת עסקית אשר ברוב המקרים בינה ובין המציאות אין כול קשר, כול זאת למען החיית העסק ומשק ביתו של בעל העסק, נבין כי העסק הולך בקווים לא נכונים וכבר כעבור זמן לא ארוך העסק יימצא באותה בעיה אבל הפעם עם חור גדול יותר בתזרים המזומנים. 

בנושא הזה חייבים לעשות סדר בין הרווח החשבונאי לרווח תזרימי, יכול להיות באמת שבעל העסק שעושה את חשבון המכולת הנכון מגלה כי הוא מרוויח כאשר הוא מחשב הוצאות לעומת הכנסות. יפה וטוב. אבל עדיין צריך לזכור כי הלוואות, ריביות, החזרי הלוואות, לא נכללים ברווח החשבונאי ואז יוצא מצב שרווח חשבונאי הוא בסביבות 10 שקלים אבל החזר ההלוואות הוא עוד 40 שקלים בחודש מה שיוצר הפסד תזרימי של 30 ₪. תוסיפו לזה אשראי לקוחות, מימון לקוחות או אי תשלום של לקוחות ומצאתם גם הפסד חשבונאי ותזרימי כאחד. 

אם נחזור לקרן החדשה של בנק לאומי בסך מיליארד שקלים,

אם ניקח סטטיסטיקה ידועה כי בשנה נפתחים 50 אלף עסקים ונסגרים 35 אלף עסקים מדוע הבנקים רצים ומלווים כספים למגזר עסקי די מסוכן "בעבורם" התשובה היא ברצון של הבנקים לא לאבד מהרווחיות שלהם אשר נסוגה כתוצאה מהלווים הגדולים של המשק הישראלי, אותם 20 טיקונים אשר היקף האשראי שלהם מכלל האשראי במשק עולה את ה-70%. כרגע מחפש הבנק בטוענות כאלה ואחרות למכור את הכסף שלהם בכול מחיר העיקר כי יעמדו ביעדים ובהתחייבויות של עצמם. עצימת העין מהמצב האמתי של העסקים במשק כפי שמשקף הנתון של פתיחה וסגירת עסקים בשנה כנראה לא עושים להנהלות הבנקים משהו שהרי הם תמיד ינסו למצוא את ה"פראייר" שייהנה לקבל מהם את ההלוואה…סתם בכדי לסוור את עיני קוראי המאמרים, 

במצב בריא, עסקים לא צריכים בנקים (אולי בכדי להפקיד ולשלם מתוך הרווחים של העסק) בנק הוא עסק ותפקידו למכור כסף, כמו בכול עסק המחפש מכירות לעסק שלו בשביל להתקיים ולהרויח כך בנק מאתר לקוחות בכדי לקדם את העסק שלו ולהרויח ומכאן יוצא כי רווחי הבנקים נעים בסכומים של מיליארדי שקלים בשנה, מיליארדים שבאים מאותם צרכנים המתפתים לרכוש את הכסף היקר! 

מה ההבדל בין בנק לעסק, שהעסק משתמש בכספי הבנק לניהולו ותפקודו במקום שהכסף יגיע ממכירות או מפעילות עסקית כמו הבנק. 

עסקים שצורכים את המצאת הבנק המוכר כסף הם עסקים "לא טובים" עסקים שמשתמשים בבנק לשמירת הכסף. זה מתחיל להיות טוב. 

עשו נכון, וקחו לכם אימון עסקי שיכוון אותכם לעשות כסף ולא מהלוואות.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן