האם אפשר לוותר על פרסום בעסק

האם אפשר לוותר על פרסום בעסק

משרדי פרסום!

למי נועדו משרדי הפרסום בארץ ובעולם?

האם אנו באמת צריכים משרד פרסום?

האם משרד פרסום משקף נכונה את הצורך הפרסומי של העסקים שלנו?

האם המודעות שעדיין עסקים ממשיכים להשתמש בהם בעיתונות המקומית אפקטיבית?

 האמת שבכלליות משרדי הפרסום בארץ ובעולם הולכים ומצטמקים.

מצד אחד היקף הפרסום משתנה, מדיות הפרסום מקבלות תפנית חזקה, הפעילות במשרדי הפרסום יורדת, הרווח של משרדי הפרסום נשחק וזה בגלל מחירי המדיה והתחרות העצומה בין משרדי הפרסום "הגדולים בעיקר" ובכלל כול נושא הפרסום חייב לעבור רביזיה משמעותית על באמת לרגש ולחדש ללקוח.

 אם נתרכז במשרדי הפרסום הגדולים אשר אנו מכירים בארץ ובחו"ל נבין כי לא תמיד או בדרך כלל הפער בין הצורך של העסקים או החברות הגדולות בקונספציה מוכרת אינה עומדת בקנה אחד עם אותם עשרות אנשי קריאטיבי אשר משרתים משרד פרסום אחד וכול רצונם הוא לזכות באחד מפרסי היוקרה בענף הפרסום הישראלי ואפילו העולמי.

 למעשה אותם אנשי קריאטיבי היו מעוניינים לעשות מודעות, כרזות או צילומים ממותגים ומצוירים כמו מעשה ידי אומן (לזה אנו קוראים מודעות תדמית ומיתוג) בו בזמן שהלקוחות חייבים מודעות של מכירות כאן ועכשיו. ישנם חברות שמשלמות הרבה מאד כסף למשרדי פרסום ומאמינים בעבודתם של "קבוצות המיקוד" אותם אנשים אשר נבחרים לשמש קבוצת מיקוד ולהשיב ולהגיב על צרכים של צרכנים כאלה ואחרים, או לנסות להבין אם הם מבינים את שפת הפרסום הגבוהה המונחתת עליהם ולפיהם נגזרים מודעות הפרסום והקמפיינים. אנשי הפרסום מאמינים בזה ויחד הם משכנעים את הלקוח כי זה הקמפיין הכי יפה בעיניו, כמובן שהלקוח יגיד "כן" כי באמת הקמפיין מושקע ונראה יפה. מכאן ועד השאלה האם הוא מוכר הדרך רחוקה. 

אביא כאן דוגמא למה אני מתכוון.

הדוגמא תהיה בתחום האופנה (זהו תחום שמשרדי הפרסום חולים עליהם)

קמפיין אחד מציג את המיתוג של הרשת, את הקולקציה, הן בזמן מסך בטלוויזיה או אולי באנרים באינטרנט ומודעות עמוד בעיתונות הארצית.. המצגת היא של מגוון פריטי לבוש עם שם המותג בגדול. יפה! מודעה מושקעת יפה מושכת מביאה פרסים בתחרויות שונות והכול טוב למפרסם, לחברה המפרסמת אני לא כול כך בטוח. 

והנה באה לה רשת אחרת אשר שמה את שמה בגדול בולט בקמפיין הפרסומת ומציגה מוצר עד שלושה מוצרים עם מחירים אטרקטיביים "מחירי השקה" "מחירי מבצע" אבל מחירים נמוכים למוצרים המשדרים אופנה וחדשנות… 

מי לדעתכם תמכור יותר, מי לדעתכם עינו תיתפס יותר חזק במוצר. מי ירצה יותר את המוצר הנמכר! את הדמיון אני משאיר לקוראי. 

פרסום היום הוא יצירת אומנות לשמה לא רק בתמהיל הפרסום, אלה גם במדיית הפרסום ובתחכום הפרסום, שהרי בסופו של יום החברות והעסקים רוצים למכור. ומשרדי הפרסום והקריאטיבי רוצים עמלות, משכורות עתק, ופרסים ייקר ערך…אני לא צריך ללמד אתכם שאתם מגיעים לחנות ומבקשים עצה מה לקנות המוכר תמיד יפנה למוצר שכדאי לו למכור ואילו אתם חפצים במוצר שאתם רוצים- מכאן ההקבלה ליחסים בין לקוח למשרד פרסום. 

פרסום עושים נכון, עם יועצי שיווק, ולא ישירות עם אנשי הקריאטיבי של משרד הפרסום.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן