האם אני צריך מלווה עסקי

האם אני צריך מלווה עסקי

ייעוץ עסקי, ייעוץ עסקי.

מדוע עסק צריך יועץ עסקי או ייעוץ עסקי?

ואם הוא חייב יועץ או ייעוץ עסקי אז לאיזה יועץ לפנות "דפי זהב מלאים ביועצים"

האם נטמע בציבור כי יועץ עסקי או ייעוץ עסקי הוא זה שיושב ומטיל מטלות ובפגישה העוקבת הוא מסמן (V) על מה שנעשה או מה שלא. האם זה מה שצריך בעל עסק קיים או מי שחושב להקים מיזם חדש?

בואו ביחד נבחן את הנושא ואולי נגיע לתובנה ברורה: מדוע בכלל איש עסקים, או בעל עסק, או יזם חדש נדרש לפיגורה של יועץ עסקי, ייעוץ עסקי, יועץ שיווק וכ"ד.

ניקח לדוגמא יזם, אשר עלה בראשו רעיון מבריק, וזאת לאחר שחשב עליו שבועות, חודשים ואולי שנים, או בעל עסק אשר עסוק בניהול עסקו וראשו פנוי אך ורק לקיום העסק או שרידותו ואפילו התפתחותו. האם אלה שתיארתי אכן  זקוקים ליועץ עסקי? נחליט שכן. שהרי בעל עסק חכם או כזה שרוצה להקים מיזם עושה נכון שהוא לוקח לעצמו יועצים על מנת להזניק את עסקיו יותר מהר ונכון יותר. אבל עדיין נשארת השאלה הפתוחה איזה סוג של ייעוץ או איזה יועץ לקחת.

כ-יועץ עסקי אני לא מאמין בייעוץ או בקורס שהוא על גדר ה"אינסטנט" אני מכיר יועצים עסקיים בפרט פליטי הראליטי אשר מקיימים קורסים המוניים בתחום הייעוץ העסקי, או השיווק העסקי, משאירים המומים את השומעים להם אשר קיבלו ב-3 שעות את כול הפתגמים והתובנות של טובי כותבי ההרפתקאות העסקיות בארץ ובעולם ובזה זה נגמר ושהם חוזרים לעסקם: אלה ששמעו בלי לכתוב את מה שנאמר שכחו תוך שבוע והתערבבו בחייהם העסקיים שנשארו אותו דבר ואלה שכתבו מה נאמר עשו חזרות במשך חודש חודשיים ולאט לאט התפוגג ונעלם. לעומת זאת יש את היועצים, או חברות הייעוץ הבונות מפות כאלה ואחרות, כותבות תוכניות עסקיות, קובעות יעדים, מדריכות את אנשי העסקים ושולחים אותם לעסקם מצוידים בדוחות אלקטרוניים ובמפות מוגדרות מטרה עד לשיחה הבאה.

אני כ-יועץ עסקי, בז לשיטות האלה ולא מאמין בהם. מבחינתי ייעוץ עסקי או להיות ליועץ עסקי זה מחויבות של עשייה משותפת ולוחצת בין היועץ לבן העסק. כ-יועץ אני לא יכול לייעץ כאשר אני והעסק רחוקים זה מזה ומכירים אותו רק דרך הדוחות האלקטרוניים שלו, מבחינתי להיות יועץ לעסק בפרט היום שהרחוב והשוק מכתיבים את המהלכים כול יועץ העושה אך ורק לביתו ולא לביתו של בעל העסק או היזם החדש חוטא למטרה אשר לשמה הוא נשכר.

כן, זה קל לעשות כסף קל, מי לא רוצה לעשות כסף קל, לתת שעת ייעוץ או הרצאה ברוכת מאזינים לגרוף את התקבול ולהמשיך הלאה. אבל אנו הרי יודעים שלקיים עסקים, להקים מיזמים, ללכת בין טיפות הגשם הסוערות באקלים העסקי העכשווי, בכדי להשיג תוצאות, חייבים ללכת יד ביד בכדי להצליח.

זאת היא הדרך שלי דורון עמית כאשר אני מקבל לקוח לייעוץ עסקי או לשמש כיועץ עסקי או יועץ שיווק. אני מאמין ביכולתי לקצר תהליכים, להיכנס מהחלום שאין כניסה דרך הדלת, להוליך בן הטיפות, למתג ולבנות עסקים טובים ובריאים. כו זה לא ניתן רק בשיטת הייעוץ קרי "אינסטנט" או לעזוב את המיועץ לעשות את הדברים לבדו. 

זה לא עובד!

דורון עמית

054-8087706

www.doronanit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

חגי תשרי
יועץ כלכלי

התייעלות עסקית בתקופת החגים

התייעלות עסקית בתקופת החגים   בספטמבר 2021 תחול עונת החגים ועל פי כן יהיו כ-13 ימי עבודה זמינים. מדובר על כ-17 ימים בהם לא תתרחש

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן