האם אני מאוהב בעסק שלי

האם אני אוהב את העסק שלי.

רבים מבעלי העסקים בישראל אוהבים וקשורים לעסק שלהם, הם אוהבים לעבוד בו, הם מאמינים במה שהם עושים, הם מעדיפים להיות עצמאיים ולנהל את אורח חייהם כעצמאים לכול גבר ומעבר לזה הם קשורים נפשית ואמוציונאלית לעסקם.

השאלה הנשאלת האם זה נכון להיות מאוהבים בעסק שהוא עסק עסקי לכול דבר ועניין.

האם החיבור של אהבת העסק לא פוגע או עומד בניגוד גמור למה שצריך להיות "עסק"

בהחלט ניתן להבין שאדם לא יעשה מהלך של פתיחת עסק, ישקיע בו כסף ולא יתחבר למה שהוא עושה שהרי אין בזה הגיון, מה שמפריע לי בזה שחיבור אמוציונאלי בעסקים הוא חיבור לא טוב מאחר ואז השיקולים שלך כבעל עסק נפגעים.

ניהול זה אומנות

מיותר לציין עד כמה קשה היום לבעלי עסקים בישראל להתנהל ולעבוד, בנוסף אנו הרי עדים לתנודות אדירות של כוחות השוק אשר קטגוריה אחר קטגוריה קורסת וההתחלפות בתחום העיסוק משתנה מהיום למחר אך עדיין יש עסקים אשר ממשיכים במלאכתם למרות חיתוך הקטגוריה, ממשיכים להשקיע, מממנים מכיסם עד לגמר יכולתם, ממחזרים הלוואות, מנסים פרסום וחיים על אדי הלקוחות הקבועים שגם הם נעלמים אט אט.

ובכן היכן שמים את הגבול בין אהבה לעסק ולמקצוע לבין החזקת העסק למרות שהקטגוריה שלו הולכת ונעלמת.

מניסיוני ומראייה שלי עסקים חייבים להיות מחוברים למציאות ובמידה והם יודעים כי הקטגוריה שלהם נחלשת עליהם לעשות שני מהלכים, האחד לנסות ולמצוא קטגוריה אחרת והשנייה המומלצת יותר היא הרחבת הקטגוריה הקיימת תוך המצאתה מחדש כול יום הווה אומר התרחבות לעיסוק סינרגטי או הרחבת הפעילות באמצאות מוצר חדש/שירות חדש/ ואפילו שת"פ מתאים.

בעלי עסקים בישראל סומכים על "המזל" ואומרים ומשכנעים את עצמם כי "מחר יהיה יותר טוב" או תשובות לשאלות של עצמם "גם אצל המתחרה גרוע" "זה לא התקופה למכירות" "תמיד זה ככה בעונה הזאת" אז שלא! אלה תשובות מנחמות אך לא תשובות יצירתיות.

כול משיכה של זמן בעסק קיים אשר רווחיו החשבונאים לא מצליחים לכסות את רווחיו התזרימיים בסופו של יום יגיעו לקריסה ויפה שעה אחת קדימה על מנת למנוע קריסה של עסק בו בזמן שהעסק יכול להמשיך ולפרוח ברוח חדשה ומחודשת.

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן