האם אנחנו בפני סכנה קיומית

האם אנחנו בפני סכנה קיומית

האם הכלכלה העולמית צועדת לקראת קטסטרופה עולמית!

האם מדינות יפשטו רגל כמו ההצגה הגדולה בבירת ארצות הברית בו המעצמה הגדולה בתבל עומדת לקראת פשיטת רגל ומצב ה-על חזור שבו מדיניות האשראי שלה נמצאת .

האם חברות הענק כמו "גוגל" "מיקרוסופט" "פייסבוק" הם אלא אשר ינהלו וישלטו בעולם בטווח מאה השנים הקרוב! האם הטכנולוגיה חברות הייטק, חברות הסטרטאפ הם אלא אשר יזנקו מעלה מעלה תוך שהם משאירים חללים רבים בני אנוש חסרי פרוטה ללא עבודה כי הטכנולוגיה, הרובוטיקה, יחליפו את הצורך בעובדים.

הרבה מאד ספקות ותהיות יש לכול אדם בר דעת המעורה בהתפתחויות הכלכליות והטכנולוגיות, תהיות אשר מחזירות אותו אל הסרטים הדמיוניים של אז שהופכים היום למציאות לנגד ענינו. ולא שמדינות מפתחות את הטכנולוגיות מחליפות כוח אדם, חברות ענק כפי שהזכרתי קודם בכוחם ובכוח הכספים שהם יכולים להשקיע בפיתוח טכנולוגיה כמו בנייה של בתים, משקפי העתיד, מכונית ללא נהג, כדורים פורחים, ועוד המצאות ופיתוחים שרק תקציבים ענקיים יכולים להפוך אותם למציאות.

כאשר הכלכלה בירידה, כאשר הנתונים מראים כי רק בישראל יגיעו הילדים העניים לכמעט 40%, האבטלה תגהה, העסקים ייהרסו כתוצאה מריבוי והשימוש בטכנולוגיה חוסכת עלויות, האם כול זה יביא למעגל אלימות כפי שהיינו עדים להם בסרטים הבדיונים "ברברים" מול "אליטות" האם זה לא מתקרב! לא, אין אני איש של אהבה לסרטים וסיפורים או תרחישים חוצנים, אני בסך הכול אחד מני רבים המתרגמים את המציאות ההולכת ונרקמת מול ענינו.

רק בישראל ביום אחד גויסו למעלה מ-20 מיליון דולר לטובת פיתוחים של חברות הזנק כאשר המטרה ברורה! יותר טכנולוגיה פחות כוח אדם, פחות כוח אדם יותר רעבים, יותר רעבים עסקים קורסים וכך הגלגל האנושי הולך ודועך לו וזה נעשה במו ידנו מה שאומר הגולם קם על ייצרו!

אם מסתכלים ארבעים שנה אחורה והיום הרי שלא ניתן להכיר כלל וכלל את האנושות והפלנטה אשר בה אנו חיים, ניקח בחשבון את גוגל חברה שכמה לא לפני הרבה זמן אולי 15 שנה ונבין מה האפשרויות והכוח העומד מאחוריהם נבין עד כמה הפך העולם לאנושות מסוכן, זה כבר לא מלחמות בין מעצמות, זה כבר לא מזרח מול מערב, זה אפילו לא נשק לא קונבנציונלי המאיים על האנושות. זה אנחנו עצמנו שבונים ומפתחים את הסכנה הקיומית לחיינו וחיי ילדנו ונכדינו.

אני עדיין מאמין כי דברים נמצאים בקונטרול, אני עדיין חושב שמנהיגי העולם יתעשתו ויבינו את הסכנה העומדת מול האנושות, אני מאד מקווה שהניסיון הקצר של כלכלה חופשית, קפיטליסטית, והסיכון שהיא יוצרת תנער את היושבים בגבעת הקפיטול ותחזיר את האנושות צעד אחד אחורה! 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן