האם אנחנו בפני סכנה קיומית

האם אנחנו בפני סכנה קיומית

האם הכלכלה העולמית צועדת לקראת קטסטרופה עולמית!

האם מדינות יפשטו רגל כמו ההצגה הגדולה בבירת ארצות הברית בו המעצמה הגדולה בתבל עומדת לקראת פשיטת רגל ומצב ה-על חזור שבו מדיניות האשראי שלה נמצאת .

האם חברות הענק כמו "גוגל" "מיקרוסופט" "פייסבוק" הם אלא אשר ינהלו וישלטו בעולם בטווח מאה השנים הקרוב! האם הטכנולוגיה חברות הייטק, חברות הסטרטאפ הם אלא אשר יזנקו מעלה מעלה תוך שהם משאירים חללים רבים בני אנוש חסרי פרוטה ללא עבודה כי הטכנולוגיה, הרובוטיקה, יחליפו את הצורך בעובדים.

הרבה מאד ספקות ותהיות יש לכול אדם בר דעת המעורה בהתפתחויות הכלכליות והטכנולוגיות, תהיות אשר מחזירות אותו אל הסרטים הדמיוניים של אז שהופכים היום למציאות לנגד ענינו. ולא שמדינות מפתחות את הטכנולוגיות מחליפות כוח אדם, חברות ענק כפי שהזכרתי קודם בכוחם ובכוח הכספים שהם יכולים להשקיע בפיתוח טכנולוגיה כמו בנייה של בתים, משקפי העתיד, מכונית ללא נהג, כדורים פורחים, ועוד המצאות ופיתוחים שרק תקציבים ענקיים יכולים להפוך אותם למציאות.

כאשר הכלכלה בירידה, כאשר הנתונים מראים כי רק בישראל יגיעו הילדים העניים לכמעט 40%, האבטלה תגהה, העסקים ייהרסו כתוצאה מריבוי והשימוש בטכנולוגיה חוסכת עלויות, האם כול זה יביא למעגל אלימות כפי שהיינו עדים להם בסרטים הבדיונים "ברברים" מול "אליטות" האם זה לא מתקרב! לא, אין אני איש של אהבה לסרטים וסיפורים או תרחישים חוצנים, אני בסך הכול אחד מני רבים המתרגמים את המציאות ההולכת ונרקמת מול ענינו.

רק בישראל ביום אחד גויסו למעלה מ-20 מיליון דולר לטובת פיתוחים של חברות הזנק כאשר המטרה ברורה! יותר טכנולוגיה פחות כוח אדם, פחות כוח אדם יותר רעבים, יותר רעבים עסקים קורסים וכך הגלגל האנושי הולך ודועך לו וזה נעשה במו ידנו מה שאומר הגולם קם על ייצרו!

אם מסתכלים ארבעים שנה אחורה והיום הרי שלא ניתן להכיר כלל וכלל את האנושות והפלנטה אשר בה אנו חיים, ניקח בחשבון את גוגל חברה שכמה לא לפני הרבה זמן אולי 15 שנה ונבין מה האפשרויות והכוח העומד מאחוריהם נבין עד כמה הפך העולם לאנושות מסוכן, זה כבר לא מלחמות בין מעצמות, זה כבר לא מזרח מול מערב, זה אפילו לא נשק לא קונבנציונלי המאיים על האנושות. זה אנחנו עצמנו שבונים ומפתחים את הסכנה הקיומית לחיינו וחיי ילדנו ונכדינו.

אני עדיין מאמין כי דברים נמצאים בקונטרול, אני עדיין חושב שמנהיגי העולם יתעשתו ויבינו את הסכנה העומדת מול האנושות, אני מאד מקווה שהניסיון הקצר של כלכלה חופשית, קפיטליסטית, והסיכון שהיא יוצרת תנער את היושבים בגבעת הקפיטול ותחזיר את האנושות צעד אחד אחורה! 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן