האם אנו באמת צריכים קורסים והרצאות בניהול ושיווק עסק

באמת, אין לי נגד ארגונים או מוסדות ממשלה המציעים עזרה בתשלום נמוך לכאלה אשר רוצים להקים עסק או שיש להם עסק והם נמצאים בנקודת ציון זמן המחייבת אותם להתייעץ אם להמשיך קדימה או לעשות פעולה דרסטית, או קורסים והדרכות לגבי שיווק באינטרנט על מנת שיביא יותר לקוחות לעסקים. אני חוזר ואומר זה מבורך, זה עולה מאט כסף, ותמיד, תמיד טוב ללמוד עוד דברים.

גם אני אוהב ללמוד ומאז שעזבתי את עיסוקי כבעלים ומנהל של חברות גדולות וקטנות ויצאתי לתמוך עסקים וחברות כ יועץ עסקי אין ספר שלא עבר תחת ידי הקשור לתחום העסקים, מכירות, כלכלה, פסיכולוגיה, מדעי המוח ואף הצלחתי להשלים תואר בתחום מנהל העסקים, רציתי את זה בשביל להיות הכי טוב עבור אותה חברה אשר תקרא לי לייעץ וללוות אותה.

את העולם העסקי של היום אתם מכירים, אתם מודעים לשפע, לתחרות, למזרח, למלחמת המחירים ולא מלחמת האיכות והרצינות, לזול, לנמוך ולקשיים בהם מתמודדים עסקים בכדי למרכל את תוצריהם אם זה במוצרים ואם זה בשירותים.

ומכאן אני מגיע לכל הקורסים, ההדרכות, ההשלמות שארגונים טובים וממשלתיים בעיקר רוצים להעניק לנו על מנת שנוכל להצליח בעסקינו כמובן בתמורה.

והשאלה המתבקשת האם הציפיות שאנו שמים אצל גופים אלה אכן באמת עונים "לא על הציפיות שלנו" כי על הציפיות שלנו אנו פחות יודעים, אלא אם הם באמת נותנים מענה למצוקות שלנו, לבעיות שלנו, למה שאנו נתקלים בהם ביום יום, וזאת ברמת פתיחת העסק, ניהול העסק או שיווק ומכירות העסק, גיוס הכספים בעסק ובכלל התקיימות העסק. וכאן אני לא בטוח כי הקורס המזורז, ההרצאה ה אינסטנט, ואפילו מספר פגישות עם פקידי הגוף הממשלתי אכן יכול לתרום לנו.

קראו: מדגדג לי לעשות עסקים

אני מעלה זאת מאחר כבר לא מספיק קורס למתחילים שנה "א" היום הקורס צריך להיות לאחר הרבה מאד זמן של ניסיון ותהייה בשטח פיזית, כל מה שנלמד היום בתאוריה אין לו כוון ודרך בפועל, כן אני יודע זה מדאיג מאחר והנורמאלי הוא ללמוד את התיאוריה וליישם אותה בפועל אבל בשוק מהופך, אנרגטי, שלא פועל לפי כללים סדורים לדוגמא רשת הפייסבוק קידמה את נושא מערך הפרסום שלה, בעלי עסקים הבינו שהמדיה הזולה לפרסום שמביא תוצאה זה "בפיסבוק" וזה לא נכון, זה לא כך, זה כל כך מורכב היום הפרסום במדיה האינטרנטית וזה די מגרה בעלי עסקים להיכנס לזה עוד ועוד אבל לצערי הם לא מבינים את זה נכון ואז יוצא שכספים מעטים שמושקעים יורדים לטמיון (אני רוצה לספר לכם שהמפרסם הכי גדול באחד מהרשתות באינטרנט פרסם במיליונים ומיליארדים ברשת החברתית המוזכרת והפסיק את הפרסום כליל מה שאומר שכל עסק כל קטגוריה כל חלק מעסק יש לו את התמהיל האישי שלו לפרסום באינטרנט, אם כך מה יועיל קורס מזורז שתצאו ממנו מאד מתרגשים אבל הלכה בפועל לא ייצא מזה דבר.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי למדתי כי רק הטיפול הקרוב, רק הליווי הקרוב של בעל מקצוע בדמות יועץ עסקי יכול להביא לעסק את הפתרונות לו הוא זקוק בכל קטגוריות העסקים ולא קורס או הדרכה מזורזת יכולה להוביל עסק בקו ההישרדות וההצלחה גם יחד.

לפני כחודשים התקבצו להם שלושה כוכבי ראליטי וארגנו יום שהיה אמור לפתור שאלות בתחום הניהול, תכנון הכספים, והשיווק, עבור החצי יום עיון הזה נדרשנו לשלם סכום זהום של כסף, החלטתי ללכת ולשמוע, אולי אני מפסיד, אולי יש משהו שעוד לא שמעתי עליו, מה אני לא יעשה בכדי לקדם את לקוחותיי, נרשמתי והלכתי. התברר כי היום עיון הזה היה אמור לגרות על קצה המזלג מה עסקים צריכים הווה אומר נאמרו דברים מוכרים על קצה המזלג אבל המטרה העיקרית של חצי יום העיון הזה היה בשביל למכור עוד קורס במחיר הרבה הרבה יותר גבוהה שיפרט את הדברים שנאמרו על קצה המזלג אך כל בר דעת יכול להבין את כוונתם.

כמו בכל סקטור יש שרלטנים אשר מצליחים לספר הרבה סיפורים, כולם נכונים, רק לאלה ששומעים אותם הם לא יכולים להואיל במילים. אין תחליף למורה פרטי עם ניסיון, ואין תחליף למורה בית ספר שמלמד אותך 8 שעות ביום 12 שנה.

במאמר מוסגר אגיד כי אני נפגש עם די הרבה לקוחות אשר עברו את המהדורה הראשונה שלהם אצל המוסדות הממשלתיים וכגודל הציפיה כך גודל האכזבה בדיוק כמו שראש ממשלה שר כנסת או אומן לא יקח לו יועץ ומלווה מאחד ממשרדי הממשלה.

לפני שאתם עושים צעד.

עצם עשיית הצעד היא כבר מבורכת אבל ראו לא לבזבז אותה בחינם

אין זמן הכל רץ קדימה

אם מצאתם טעות במאמר אנא כתבו לנו

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ ארגוני

מצאתם כבר עובדים

מציאת עובדים האם מצאתם כבר עובדים?! איש העסקים מיקי קופל, המנהל את "קופל גרופ" מספר שהוא מציע שכר התחלתי על סך 33-55 שקלים חדשים לשעה,

מרכזיה
ייעוץ ארגוני

האם יש לכם מרכזיה בעסק?

הידעת כמה לקוחות פוטנציאלים עוזבים אותך מרכזיות טלפוניות, זה שנים מאפשרות לבעלי עסק לנתב שיחות למחלקת המכירות, מחלקת הנהלת החשבונות, שירות לקוחות ושלל סקטורים אחרים בעסק

ייעוץ עיסקי

אנו מציעים לכם ליווי מלא ובנוסף ייעוץ עיסקי המוביל ל-100% הצלחה מוכחת בהגדלת המכירות והרווחים שלכם. מטרתנו שתבואו להרוויח יותר מהכסף ומהעסק שלך ותעבדו פחות

ליווי עסקים

אם אתם בעלים של עסק או חברה ואתם רוצים להצליח, להיות הטובים ביותר, לתת שירות טוב יותר ללקוחות שלכם ולהנות מרווחים ואיכות חיים גבוהה אבל

בניית תוכנית עסקית לעסקים קטנים

מדוע למעשה עסק זקוק לתכנית עסקית? מהי בניית תוכנית עסקית לעסקים קטנים? והאם בכלל זה נחוץ בהתחלה או באמצע התהליך. מי שרוצה להקים עסק חדש

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן