דמיון מודרך איך זה עוזר בעסקים

דמיון מודרך איך זה עוזר בעסקים

מהו דימיון מודרך ולמה חשוב שכול איש עסקים ישתמש בו.

למעשה ניתן לשייך את התרגול והעשייה של דימיון מודרך למצב של היפנוזה, רק במצב של היפנוזה האדם נמצא בתרדמה ולא שולט על מה שמתרחש במוחו אלה המהפנט שולט בזה ובדימיון מודרך האדם הוא זה שצריך להתאמץ ולשלוט על מחשבותיו.

למה זה טוב:

בפרט היום כאשר האקלים העסקי כול כך לוחץ, הסביבה כול כך מתוחה, ניהול העסק מוגדר כקברניט המשתלט על ספינה בסערה שבלב ים,  המוח משחרר את כול הכימיקלים שברשותו בכדי לאזן את האדם, פעימות הלב, לחץ הדם,  מאד חשוב לתרגל את התחום המעניין שנקרא "דימיון מודרך" (דימיון מודרך הוא טוב להרבה מצבים בפרט שהגוף נכנס לדחק קשה) אבל לאנשי עסקים ומנהלים התחום הופך להיות יותר ויותר משמעותי.

לדוגמא: איש עסקים/בעל עסק חוזר לביתו בערב, בראשו מתרוצצת המחשבות של היום שעבר והיום שיצטרך לעבור מחר, באם ימשיך אם מחשבותיו אלה ברור הוא שיגיע הביתה ימשיך עם המחשבות הקודמות וכול פעולה שידרש לעשות בביתו רק יוסיפו על מחשבותיו ויגרמו לו לדחק רב. יותר מזה רעיתו וילדיו לא יוכלו לקרוא את מחשבותיו המתרוצצים במוחו ורק כעס ורוגז שיווצרו יגבירו את הדחק בו נמצא איש העסקים/או בעל העסק.

כאן המקום אליו צריך להכנס איש העסקים או בעל העסק לתחום הדימיון המודרך.

כבר בדרך בנסיעה הביתה יתחיל להרגיל את מוחו למחשבות נעימות, ראשית יכריח את עצמו לשים במערכת השמע של הרכב את השיר האהוב שלו, יקח ויכניס לתוך מוחו את תמונת ילדיו הצוחקים והשמחים למראה בואו, יזכר בחופשה האחרונה שהיה אם רעיתו או יחשוב איך בילה אינטימית איתה, יכנס לחשיבה של הביית, ארוחת הערב שיאכל, ואולי על יציאה לאיזה בית קפה או פאב שאוהב.. בקיצור יאמן את מוחו לחשיבה ועשייה חיובית מנותקת כולה מהמציאות…ייתן מכה קלה על ההגה ויגיד לעצמו "סגרתי את המחשבות עד כאן…מחר בבוקר אפתח אותן מחדש…וחוזר חלילה. כך יעשה כול פעם שיחזור מהעבודה, יתן מנוחה למוחו.

כ-יועץ עסקי המאמן מנהלים גם בתחום הדמיון המודרך אנחנו צריכים להפנים שאת המחשבות שלנו אנחנו יוצרים, דוגמא פשוטה מהנסיעה לביית, אנו מתוכנתים ויודעים שאת הרכב שלנו אנו מחנים במקום קבוע..כך המוח מכתיב לנו…ואם הגענו הביתה והחניה היתה תפוסה, הרגשנו אבודים, בחוסר נוחות למרות שליד החניה התפוסה שלנו יש חניה אחרת מרווחת ומזמינה..אבל אנחנו התרגלנו למה שהמוח שלנו מכתיב..החניה הקבוע…כמו שניתן להחנות בחנייה שליד כך אפשר להכתיב למוח חוויות אחרות הנמצאות במוח האחרוי שלנו הלוא הוא מוחנו התת מודע…במקום הזה מאוכסנים כול החויות הקשות והיפות שלנו..מהמאגר הזה נוכל לשאוב לאונות הקדמיות שלנו את הדברים החיוביים, הרגועים, וזה בהחלט יכול לשפר את מצבנו.

ניתן להשתמש בכוחו של המוח עוד למעשים ותועלות רבות.

רוצים ללמוד כיצד? התקשרו

דורון עמית יועץ עסקי , דימיון מודרך

doron@doronamit.co.il

www.doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן