גם רוחניות חשובה בעסקים

גם רוחניות חשובה בעסקים

 העיתונות כולה כמרקחה אחת.

מבקרת כול דבר אשר נעשה שלא בתום לב ומתוך שרלטנות חסרת תקדים.

אם ניקח במאמר זה רק שני תחומים, הנוגעים כול אחד בתחומנו, הווה אומר עיסוקינו וקיומנו היום יומי נבין מדוע עורכי העיתונים והתקשורת בכלל מעלים על דפי העיתון שלהם ביקורות נוקבות לגבי מגוון רחב מאד של פעילויות.

את הנושא הראשון נגדיר הבריאות והנפש האישית והנושקת לעסקית.

כאדם שמעניק באופן אישי ייעוץ עסקי המותאם לאקלים העסקי במדינת ישראל והעולם. לא ניתן שלא לשים לב לצורך ההולך וגובר של אנשים לחבור ולהתקשר אם רוחניות, טבע, טבעיות, ומקומות נקיים. חבירה ורצון שהולידו בעשור האחרון אלפי מקצועות בתחום הנפש, ההתחברות, הפסיכולוגיה הריפוי, הטבעית, המגע, הסדנא, האוכל הנכון, הסביבה הירוקה, המשיחיות, הגורו החדש. זה שלמד מקצת מסודות המזרח ועכשיו הוא זה שמדריך ומלמד אחרים וסוחב אחריו קהל מאמינים הולך ומתעצם, ובכלל כול הרצון החדשני הזה הוא מקור לרמייה ושרלטנות של לא מעט אנשים אשר עושים את פרנסתם על אשליות נקיות של אחרים שרוצים לנסות, לגעת, אולי להתנקות, אולי לדחוף את עצמך מחוץ לחיים הלא נקיים, ואו אלה אשר מחליטים באופן גורף לבטל את הריפוי הקונבנציונאלי וללכת שבי אחרי הרפואה המשיחית הנעשים בטקסים ובמרקחות שונות.

כן, כאדם מאמין, אמונתי היא שאלוהים ברא את השמיים והארץ את האדם ואת החייה ביחד אם המרעה ,הצמח, הירק, הפרי, העשב, השורשים ושאר האלמנטים המותאמים למחזור חייו של האדם והחייה.

זהו עולם שחלקו שרלטני מצד אחד.

כיועץ עסקי אזכיר גם את העולם הנוסף של שפע היועצים ובעיקר היועצים המקצועיים שנפלו עלינו בעשור האחרון.

כמו בכול תקופה בחיינו הסיבוביים, תמיד יש מקצוע או משהו שיכול להוות קרש קפיצה לעשיית רווחים מקצתם קלים ומקצתם לא. בזמנו היה היצף של סוכני ביטוח אשר מכרו אחד לשני או אב לבן בן לחבר חבר לבן משפחה וכך הלאה. עולם זה הלך ונעלם והיום סוכני ביטוח נלחמים על הישרדותם ועל קיומם תוך שהם מנסים לחפש פעילויות אחרות בתחום העיסוק כאשר עולם היועצים העסקיים או המאמנים האישיים או העסקיים קורץ להם כמכרה זהב. ולא רק הם, המדיה הולידה לנו כוכבי ראליטי אשר הכוכביות שלהם אפשרה להם לנהל מסעדות מצליחות, מרפאות שופעות בלקוחות, ולימודי קאוצינג בשיטת אינסטנט העיקר למצות את הרווחים כמה שיותר מהר.

בכתבה האחרונה שהופיע בווינט כבר למדנו להבדיל בין יועצים ומלווים עסקיים מקצועיים החיוניים כול כך לעסקים או לחברות במהלך העבודה הרגיל לבין אותם שרלטנים שלאחר קורס של שלושה חודשים עם תעודה מוטבעת בחותמת שאווה מרשימה היא זאת שמאשרת ונותנת גושפנקא למאומן לעסוק בייעוץ עסקי או  שיווקי כאן ועכשיו.

לא, יועץ עסקי או ייעוץ עסקי לא נלמד באף אוניברסיטה. יש מקצועות באקדמיה הנושקים לתחום הייעוץ העסקי והוא כלכלה ומנהל עסקים או רואה חשבון וחשבונאות. אך להכשרה זאת היא רק בתחום התיאורטי ולא המעשי בפועל.

יועץ עסקי או ייעוץ עסקי זה תואר לא מוגדר של קומץ יזמים שעשו קודם כול הם בעצמם עסקים, יזמו עסקים, התפתחו, לקחו סיכונים ובסופו של יום יכולים לייעץ וללוות אחרים.

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

www.doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן