גם רוחניות חשובה בעסקים

גם רוחניות חשובה בעסקים

 העיתונות כולה כמרקחה אחת.

מבקרת כול דבר אשר נעשה שלא בתום לב ומתוך שרלטנות חסרת תקדים.

אם ניקח במאמר זה רק שני תחומים, הנוגעים כול אחד בתחומנו, הווה אומר עיסוקינו וקיומנו היום יומי נבין מדוע עורכי העיתונים והתקשורת בכלל מעלים על דפי העיתון שלהם ביקורות נוקבות לגבי מגוון רחב מאד של פעילויות.

את הנושא הראשון נגדיר הבריאות והנפש האישית והנושקת לעסקית.

כאדם שמעניק באופן אישי ייעוץ עסקי המותאם לאקלים העסקי במדינת ישראל והעולם. לא ניתן שלא לשים לב לצורך ההולך וגובר של אנשים לחבור ולהתקשר אם רוחניות, טבע, טבעיות, ומקומות נקיים. חבירה ורצון שהולידו בעשור האחרון אלפי מקצועות בתחום הנפש, ההתחברות, הפסיכולוגיה הריפוי, הטבעית, המגע, הסדנא, האוכל הנכון, הסביבה הירוקה, המשיחיות, הגורו החדש. זה שלמד מקצת מסודות המזרח ועכשיו הוא זה שמדריך ומלמד אחרים וסוחב אחריו קהל מאמינים הולך ומתעצם, ובכלל כול הרצון החדשני הזה הוא מקור לרמייה ושרלטנות של לא מעט אנשים אשר עושים את פרנסתם על אשליות נקיות של אחרים שרוצים לנסות, לגעת, אולי להתנקות, אולי לדחוף את עצמך מחוץ לחיים הלא נקיים, ואו אלה אשר מחליטים באופן גורף לבטל את הריפוי הקונבנציונאלי וללכת שבי אחרי הרפואה המשיחית הנעשים בטקסים ובמרקחות שונות.

כן, כאדם מאמין, אמונתי היא שאלוהים ברא את השמיים והארץ את האדם ואת החייה ביחד אם המרעה ,הצמח, הירק, הפרי, העשב, השורשים ושאר האלמנטים המותאמים למחזור חייו של האדם והחייה.

זהו עולם שחלקו שרלטני מצד אחד.

כיועץ עסקי אזכיר גם את העולם הנוסף של שפע היועצים ובעיקר היועצים המקצועיים שנפלו עלינו בעשור האחרון.

כמו בכול תקופה בחיינו הסיבוביים, תמיד יש מקצוע או משהו שיכול להוות קרש קפיצה לעשיית רווחים מקצתם קלים ומקצתם לא. בזמנו היה היצף של סוכני ביטוח אשר מכרו אחד לשני או אב לבן בן לחבר חבר לבן משפחה וכך הלאה. עולם זה הלך ונעלם והיום סוכני ביטוח נלחמים על הישרדותם ועל קיומם תוך שהם מנסים לחפש פעילויות אחרות בתחום העיסוק כאשר עולם היועצים העסקיים או המאמנים האישיים או העסקיים קורץ להם כמכרה זהב. ולא רק הם, המדיה הולידה לנו כוכבי ראליטי אשר הכוכביות שלהם אפשרה להם לנהל מסעדות מצליחות, מרפאות שופעות בלקוחות, ולימודי קאוצינג בשיטת אינסטנט העיקר למצות את הרווחים כמה שיותר מהר.

בכתבה האחרונה שהופיע בווינט כבר למדנו להבדיל בין יועצים ומלווים עסקיים מקצועיים החיוניים כול כך לעסקים או לחברות במהלך העבודה הרגיל לבין אותם שרלטנים שלאחר קורס של שלושה חודשים עם תעודה מוטבעת בחותמת שאווה מרשימה היא זאת שמאשרת ונותנת גושפנקא למאומן לעסוק בייעוץ עסקי או  שיווקי כאן ועכשיו.

לא, יועץ עסקי או ייעוץ עסקי לא נלמד באף אוניברסיטה. יש מקצועות באקדמיה הנושקים לתחום הייעוץ העסקי והוא כלכלה ומנהל עסקים או רואה חשבון וחשבונאות. אך להכשרה זאת היא רק בתחום התיאורטי ולא המעשי בפועל.

יועץ עסקי או ייעוץ עסקי זה תואר לא מוגדר של קומץ יזמים שעשו קודם כול הם בעצמם עסקים, יזמו עסקים, התפתחו, לקחו סיכונים ובסופו של יום יכולים לייעץ וללוות אחרים.

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

www.doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן