גם רוחניות חשובה בעסקים

גם רוחניות חשובה בעסקים

 העיתונות כולה כמרקחה אחת.

מבקרת כול דבר אשר נעשה שלא בתום לב ומתוך שרלטנות חסרת תקדים.

אם ניקח במאמר זה רק שני תחומים, הנוגעים כול אחד בתחומנו, הווה אומר עיסוקינו וקיומנו היום יומי נבין מדוע עורכי העיתונים והתקשורת בכלל מעלים על דפי העיתון שלהם ביקורות נוקבות לגבי מגוון רחב מאד של פעילויות.

את הנושא הראשון נגדיר הבריאות והנפש האישית והנושקת לעסקית.

כאדם שמעניק באופן אישי ייעוץ עסקי המותאם לאקלים העסקי במדינת ישראל והעולם. לא ניתן שלא לשים לב לצורך ההולך וגובר של אנשים לחבור ולהתקשר אם רוחניות, טבע, טבעיות, ומקומות נקיים. חבירה ורצון שהולידו בעשור האחרון אלפי מקצועות בתחום הנפש, ההתחברות, הפסיכולוגיה הריפוי, הטבעית, המגע, הסדנא, האוכל הנכון, הסביבה הירוקה, המשיחיות, הגורו החדש. זה שלמד מקצת מסודות המזרח ועכשיו הוא זה שמדריך ומלמד אחרים וסוחב אחריו קהל מאמינים הולך ומתעצם, ובכלל כול הרצון החדשני הזה הוא מקור לרמייה ושרלטנות של לא מעט אנשים אשר עושים את פרנסתם על אשליות נקיות של אחרים שרוצים לנסות, לגעת, אולי להתנקות, אולי לדחוף את עצמך מחוץ לחיים הלא נקיים, ואו אלה אשר מחליטים באופן גורף לבטל את הריפוי הקונבנציונאלי וללכת שבי אחרי הרפואה המשיחית הנעשים בטקסים ובמרקחות שונות.

כן, כאדם מאמין, אמונתי היא שאלוהים ברא את השמיים והארץ את האדם ואת החייה ביחד אם המרעה ,הצמח, הירק, הפרי, העשב, השורשים ושאר האלמנטים המותאמים למחזור חייו של האדם והחייה.

זהו עולם שחלקו שרלטני מצד אחד.

כיועץ עסקי אזכיר גם את העולם הנוסף של שפע היועצים ובעיקר היועצים המקצועיים שנפלו עלינו בעשור האחרון.

כמו בכול תקופה בחיינו הסיבוביים, תמיד יש מקצוע או משהו שיכול להוות קרש קפיצה לעשיית רווחים מקצתם קלים ומקצתם לא. בזמנו היה היצף של סוכני ביטוח אשר מכרו אחד לשני או אב לבן בן לחבר חבר לבן משפחה וכך הלאה. עולם זה הלך ונעלם והיום סוכני ביטוח נלחמים על הישרדותם ועל קיומם תוך שהם מנסים לחפש פעילויות אחרות בתחום העיסוק כאשר עולם היועצים העסקיים או המאמנים האישיים או העסקיים קורץ להם כמכרה זהב. ולא רק הם, המדיה הולידה לנו כוכבי ראליטי אשר הכוכביות שלהם אפשרה להם לנהל מסעדות מצליחות, מרפאות שופעות בלקוחות, ולימודי קאוצינג בשיטת אינסטנט העיקר למצות את הרווחים כמה שיותר מהר.

בכתבה האחרונה שהופיע בווינט כבר למדנו להבדיל בין יועצים ומלווים עסקיים מקצועיים החיוניים כול כך לעסקים או לחברות במהלך העבודה הרגיל לבין אותם שרלטנים שלאחר קורס של שלושה חודשים עם תעודה מוטבעת בחותמת שאווה מרשימה היא זאת שמאשרת ונותנת גושפנקא למאומן לעסוק בייעוץ עסקי או  שיווקי כאן ועכשיו.

לא, יועץ עסקי או ייעוץ עסקי לא נלמד באף אוניברסיטה. יש מקצועות באקדמיה הנושקים לתחום הייעוץ העסקי והוא כלכלה ומנהל עסקים או רואה חשבון וחשבונאות. אך להכשרה זאת היא רק בתחום התיאורטי ולא המעשי בפועל.

יועץ עסקי או ייעוץ עסקי זה תואר לא מוגדר של קומץ יזמים שעשו קודם כול הם בעצמם עסקים, יזמו עסקים, התפתחו, לקחו סיכונים ובסופו של יום יכולים לייעץ וללוות אחרים.

דורון עמית

054-8087706

www.doronamit.co.il

www.doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום






מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום






דילוג לתוכן