גם החודש הלקוחות לא יגיעו!

גם החודש הלקוחות לא יגיעו!

איך משפיע המדד הנמוך .01% לחודש מאי 2013 בישראל

למעשה המדד הנמוך משקף לדעתי עצירה בתחום הקמעונאי וכמובן האטה בתחום העסקי עם התגברות האבטלה. יותר מזה בגלל המדד הנמוך סביר היה להניח כי נגיד הבנק המרכזי יוריד את הריבית, אך להבנתי את המדיניות הכלכלית של בנק ישראל הריבית בעקבות המדד הנמוך לא תרד עקב ירידה דרמטית של הריבית בחודש שעבר! לעומת זאת עם ההאטה במשק תימשך (והסיכויים לכך הם רבים) אני מאמין כי הבנק המרכזי יוריד את הריבית.

 למה זה רע לנו אינפלציה נמוכה!

כמובן שלא היינו רוצים לראות כאן את האינפלציה של שנות ה-80 או ה-90 אבל אינפלציה נמוכה לא מבשרת טובות למשק בכלל ומאחר ומרכיב מחירי הדיור משתקף בגובה האינפלציה אזי ניתן להסיק כי המיתון, ההאטה, חוסר העניין בשוק, נותן את אותותיו באחוז האינפלציה הנמוך שירד בחודש מאי. מעניין יהיה לראות את המדד בחודש הבא אשר ישקף את עליית המע"מ החודש וייקור השירותים הממשלתיים, מדד אשר בטח לא ישקף את המצב האמיתי במשק! גם אם ניקח את היציבות בחומרי הגלם בעולם בתקופה האחרונה, התמתנות שבגללה מחירים לא עולים נבין שאין סיכוי שהמדד הבא יהיה בו חדשות ונצורות וכול העלייה שתהיה בו יהיה בה התוצאה של הפרמטרים שהזכרתי.

עד כאן בנושא המדד!

מכאן בנושא המיתון וההתמתנות במשק העסקי, הקמעונאי, וכמובן מה שחשוב לי זה העסקים הקטנים, הבינוניים והגדולים. פה אני רואה את עיקר הבעיה וזאת בפרט שאנו נכנסים לתקופה של קיץ וחופשות ועדי העובדים, המפעלים הגדולים, משרדי הממשלה, התאגידים הגדולים כול אותם עובדים אשר משכורתם בטוחה ומובטחת והם מהווים כוח קנייה. לגבי שאר עובדי המשק העסקי בהם המשכורות בקושי מגרדות את ה-6000 ₪ ברוטו, הם לא יכולים להוות כוח קנייה ישיר ומתגלגל בכדי להחזיק כול כך הרבה עסקים על פני המים.

 כ-יועץ עסקי, וכמי שנותן ייעוץ עסקי ומתנגד להזרמה של הלוואות והלוואות לעסק, אני די חרד כי עסקים רבים ימשיכו למלא את כיסם בכספי הלוואות, מחסור כספי אשר נוצר מהוואקום של ירידה במכירות ומילוי הקופה בכספי הלוואות!

זהו מעגל סובב מעגל ואני קורא ומבקש מבעלי עסקים לעצור! לשקול את צעדם! לעשות מהלכים! לזכור תמיד ש-כאשר הם עושים את הדברים בצורה רצינית ומושכלת אזי הסיכוי לשרוד ולהישאר על פני המים וגבוהה יותר נתון בידיהם ובמי שיבחרו להיות היועצים והמלווים שלהם!

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן