גזרה חדשה על עסקים באה מבית המחוקקים

עסקים קטנים הם חוטפי המכות העיקריים בעולם העסקים הישראלי

האמת שלא ברור הוא מה זה עסק קטן: עובד אחד, שני עובדים, 10 עובדים 30 עובדים, לאף אחד אין את התשובה לתת אבל ברור שעסקים קטנים לא יכולים לעבור את ה-50 עובדים. לדעתי ולניסיוני עסקים קטנים נכללים בפרמטר של עד 50 עובדים!

 ולמה התחלתי את המאמר הזה דווקא בעסקים הקטנים והחישוב לפי עובדים, כי אנחנו יודעים שההוצאה הגדולה ביותר בעסק בין העלות הגולמית לרווח הגולמי הוא למעשה העלות של העובדים, למעשה יש כאלה בעסקים הקטנים שלא לוקחים בחשבון את עלות המעביד העולה פי עשרות מונים מעלות הישירה של המעסיק בפועל, שאל חלק מהמעסיקים מה העלות של העובד הוא יאמר את העלות ברוטו של העובד ולא את סך עלות העובד למעביד.

 לא די לנו בכול החוקים הגורפים בתחום כוח העבודה בישראל והנה אנו שומעים על חוק חדש מבית היוצר של הכנסת העכשווית המקנה על חשבון המעביד תשלום עבור חופשת לידה של האישה, החוק אומר שלושה ימי חופש על חשבון העובד ועוד 5 ימי חופשה המתורגמות למחלה ומי כמונו המעסיקים יודעים כי חופשת מחלה יוצאת מכיסו של המעביד. (בחלקה).

 עסקים קטנים מפרסמים

כמי שנותן ייעוץ עסקי למגוון רחב מאד של עסקים וחברות במדינת ישראל אלה שנכללים בעסקים הקטנים ואלה שלא ואני יכול להגיד לכם שאנו מקיימים עם הנהלת העסקים דיונים המתמשכים אל תוך הלילה על מנת למצוא את התקציב שנשאר מהרווח הזהום שהיום מרבית העסקים נהנים ממנו בכדי להמשיך ולהעסיק עובדים עם כול העלות הגבוהה הכרוכה בהעסקתם, הלוואי והעובדים היו נהנים פיזית מהתשלום העקיף שמשלם מעביד למוסדות הממשלה על כול עובד ועובד, שהרי העובדים הם אלא שמשלמים את מס האמת במלואו.

 כ יועץ עסקי אני מנסה מדי פעם לדבר עם העובדים ולהסביר לעובדים את נטל המס המוטל עליהם ועל המעביד ואכן הסכום אותו משלם המעביד רחוק עשרות מונים ממה שהעובד מקבל אך לצערי אוזניים ערלות נופלות על נאומי והעובד בצדק שלו לא מעניין אותו המס ועלות המעביד, מה שמעניין אותו זה כמה נכנס לכיסו והאם יוכל בשכר זה לקיים את עצמו או את משפחתו.

 בחזרה למצוקתם של בעלי העסקים הקטנים הסובלים מכול כוון בעסקים שלהם תחרות, הוצאות גבוהות, חוקים נוקשים וכול שאר המכות הנוחתות עליהם ויותר מכך היום עליהם להיות הרבה יותר מתוחכמים, הרבה יותר זהירים, ולמצוא את הדרך לפרנסתם בין הטיפות הנופלות, משימה אשר כלל ועיקר לא ניתן לעשייה כאשר מנהלים עסק לבד ועוד מי שמנהל אותו הוא איש המקצוע של העסק, עסק קטן או עסק גדול.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן