גזרה חדשה על עסקים באה מבית המחוקקים

עסקים קטנים הם חוטפי המכות העיקריים בעולם העסקים הישראלי

האמת שלא ברור הוא מה זה עסק קטן: עובד אחד, שני עובדים, 10 עובדים 30 עובדים, לאף אחד אין את התשובה לתת אבל ברור שעסקים קטנים לא יכולים לעבור את ה-50 עובדים. לדעתי ולניסיוני עסקים קטנים נכללים בפרמטר של עד 50 עובדים!

 ולמה התחלתי את המאמר הזה דווקא בעסקים הקטנים והחישוב לפי עובדים, כי אנחנו יודעים שההוצאה הגדולה ביותר בעסק בין העלות הגולמית לרווח הגולמי הוא למעשה העלות של העובדים, למעשה יש כאלה בעסקים הקטנים שלא לוקחים בחשבון את עלות המעביד העולה פי עשרות מונים מעלות הישירה של המעסיק בפועל, שאל חלק מהמעסיקים מה העלות של העובד הוא יאמר את העלות ברוטו של העובד ולא את סך עלות העובד למעביד.

 לא די לנו בכול החוקים הגורפים בתחום כוח העבודה בישראל והנה אנו שומעים על חוק חדש מבית היוצר של הכנסת העכשווית המקנה על חשבון המעביד תשלום עבור חופשת לידה של האישה, החוק אומר שלושה ימי חופש על חשבון העובד ועוד 5 ימי חופשה המתורגמות למחלה ומי כמונו המעסיקים יודעים כי חופשת מחלה יוצאת מכיסו של המעביד. (בחלקה).

 עסקים קטנים מפרסמים

כמי שנותן ייעוץ עסקי למגוון רחב מאד של עסקים וחברות במדינת ישראל אלה שנכללים בעסקים הקטנים ואלה שלא ואני יכול להגיד לכם שאנו מקיימים עם הנהלת העסקים דיונים המתמשכים אל תוך הלילה על מנת למצוא את התקציב שנשאר מהרווח הזהום שהיום מרבית העסקים נהנים ממנו בכדי להמשיך ולהעסיק עובדים עם כול העלות הגבוהה הכרוכה בהעסקתם, הלוואי והעובדים היו נהנים פיזית מהתשלום העקיף שמשלם מעביד למוסדות הממשלה על כול עובד ועובד, שהרי העובדים הם אלא שמשלמים את מס האמת במלואו.

 כ יועץ עסקי אני מנסה מדי פעם לדבר עם העובדים ולהסביר לעובדים את נטל המס המוטל עליהם ועל המעביד ואכן הסכום אותו משלם המעביד רחוק עשרות מונים ממה שהעובד מקבל אך לצערי אוזניים ערלות נופלות על נאומי והעובד בצדק שלו לא מעניין אותו המס ועלות המעביד, מה שמעניין אותו זה כמה נכנס לכיסו והאם יוכל בשכר זה לקיים את עצמו או את משפחתו.

 בחזרה למצוקתם של בעלי העסקים הקטנים הסובלים מכול כוון בעסקים שלהם תחרות, הוצאות גבוהות, חוקים נוקשים וכול שאר המכות הנוחתות עליהם ויותר מכך היום עליהם להיות הרבה יותר מתוחכמים, הרבה יותר זהירים, ולמצוא את הדרך לפרנסתם בין הטיפות הנופלות, משימה אשר כלל ועיקר לא ניתן לעשייה כאשר מנהלים עסק לבד ועוד מי שמנהל אותו הוא איש המקצוע של העסק, עסק קטן או עסק גדול.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

לעשות עסקים עם סעודיה

ממש לאחרונה סעודיה אישרה שטיסות ישראליות יעברו מעל שטחה. נתון לכאורה משני, אך רב חשיבות מבחינת נרמול היחסים בין שתי המדינות, ומי שרק מעורה במעט במערכת היחסים הצוננת, מבין שמדובר במדינה שמאז ומעולם לא הכירה בקיומנו ולא הראתה נכונות ללחוץ ידיים, ואם נזכיר שבין היתר סעודיה היוותה גורם מרכזי בחרם הנפט שסבלנו מממנו בשנת 1973 ושהיא הייתה אחת מהמדינות שביקשו להשעות את מצרים מהליגה הערבית בשל הסכם השלום עם ישראל, הרי שניתן להבין כיצד כל צעד קטן מהווה הבטחה גדולה, וכיוון שלאחרונה נצעד הרבה יותר מצעד קטן, מתבקש להבין מהן המשמעויות – הכלכליות כמובן.

עסקים עם איחוד האמירויות

השוק העולמי לא מיועד רק לעסקים הענקיים

כמי שנמצא בעולם העסקים שנים רבות הן כבעלים ויזם ולאחר מכן בייעוץ עסקי למגוון רחב של חברות, אני מרגיש משהו באוויר שמדרבן אותי לכתוב כמה שיותר על ההזדמנות שנפלה בקרבנו השלום עם דובאי.

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן