גבייה איך גובים כספים מהלקוחות

התאמצנו למכור, התפשרנו, ועכשיו אנו מנסים לגבות

כן, מוסר התשלומים בעולם העסקי הולך ומתדרדר.

זה לא שעסקים עושים בכוונה ולא משלמים על פי תנאי התשלום שנקבעים העניין שיש כאן שרשרת ארוכה הסוחבת אחד את השני, ובמה דברים אמורים:

אחוזי הרווח של חלק מהעסקים עסקים ירדו פלאים בעקבות התחרות הבלתי רציונאלית במחיר בעיקר, יש עסקים אשר "מגרדים" את הרווחים שלהם (אם בכלל יש רווחים) ממשחקי אשראי, מגלגול כספים, ומתשלום של שוטף +++. לעסקים כאלה אין מרווחים שיכולים לפרוע את ההתחייבויות שלהם לספקים בזמן וזאת כבר נהייתה רוטינה של רדיפה אחרי הספק עד ליום התשלום בפועל.

יותר מזה "שיטת המצליח" הפכה להיות לשיטה המקובלת ביותר בכל מה שקשור בתשלום לספקים, הלקוח לא מוציא אמצעי תשלום ביום קבלת החשבונית או בסוף החודש השוטף, הלקוח מחכה עד שיתקשרו אליו ואז טוען שאין לו את החשבונית, מבקש חשבונית העתק נאמן למקור ועד שהוא מוציא את אמצעי התשלום הוא זוכה לעוד מספר שיחות מהספק, ועוד סיפורים מכאן ומשם עד שהוא משלם בפועל. שיטה זאת הולכת וגוברת שהרי מרבית העסקים נמצאים בקשיי תזרים מזומנים.

דורון עמית והצוות יועץ ומלווה עסקי

בהתנהלות כזאת אפילו עסקים טובים אשר מרוויחים חשבונאית סובלים תזרימית.

מאחר ועסקים מלאים באשראי אזי המימון הנוסף של הלקוחות מכביד עד מאד.

יכול הייתי לבוא ולקבוע כי עסק אשר יודע לתכנן את תזרים המזומנים בזה שידע לקנות לפי תשלום המכירה בפועל שלו, אבל זה אולי היה נכון לתקופה של לפני 20 שנה ולא להיום שהרווחים מצומצמים וההוצאות הכלליות כל כך גבוהות.

בעיה נוספת היא סיכון האשראי ושמירה על אובליגו מתאים ללקוח. ולכן הייתי ממליץ לספקים לשנות את הגישה שלהם במתן אשראי ללקוחות.

א. לעשות רביזיה במאגר הלקוחות ולקבוע להם מחדש קו אשראי.

ב. להחתים בעלי מניות לחברה (במידה והאספקה לחברה בע"מ) לטובת הספק.

ג. לקחת שיק מהלקוח על כל אספקה

ד. להיעזר בחברות כמו ERN אשר אייתה תוכלו לעשות בקרת אשראי על הלקוח ולבטח את התשלום. (לא בכל המקרים)

ה. לקחת כרטיס אשראי לביטחון. (עסקים לא אוהבים לשלם בכרטיס אשראי אבל לביטחון זה נשמע קצת יותר רגוע)

ו. הייתי מציע גם לנסות ולקבל מזומן בהנחה מסוימת (אבל מראש אני יודע שעסקים מחפשים היום את האשראי ולא המזומן)

ז. לא למכור! מי שבעייתי בתשלום .. לא מוכרים!!!

כאשר אנחנו פועלים לפי ההמלצות האלה אנו מקטינים לעצמנו את הסיכון ומבטיחים במקצת את התשלום.

אני חייב להצביע על אלפי מקרים שעסקים קרסו כתוצאה מחלוקת אשראי לא נכונה, לא מבוקרת, ללא בטוחות, ובטח בגלל ניהול רשלני ולא תקין.

עסקים חייבים בראש ובראשונה להיות מנוהלים נכון, ואם יש כאלה שלא יודעים לעשות כך אזי שיקחו להם עזרה חיצונית

אני מודע לזה שמי שיקרא את המאמר הזה יסכים אם דברי אבל יפחד לעשות ולפעול בעניין מחשש כי יאבד לקוחות, זה לא נכון אתם לא תאבדו אף לקוח, אם תדעו לבצע את המהלכים בצורה נכונה, לדרג את הלקוחות שלכם, ולפעול בהתאם לא תפגעו מירידה בלקוחות ההפך.

 

במידה ויש טעויות במאמר אנא כתבו לנו

 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

מגזין עסקי

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

מגזין עסקי

איך עושים עסקים עם דובאי והמפרציות

דובאי חלק ממדינות המפרץ אשר מדינת ישראל חתמה איתם הסכם שלום, ולא סתם הסכם שלום אלא הסכם יחסים נורמליים בין שתי מדינות, כלכליים, מסחריים, תיירות, מסחר בקיצור שלום של העם עם עם ולא שלום בין ממשלות. וזה הדבר היפה בשלום המדובר הזה, אומנם כולנו מתייחסים בזה בסקפטיות אבל בואו נראה.

הלוואת

אין עסק שלא צורך הלוואה

אני באופן אישי נגד הלוואות לעסקים, בטח שההלוואות האלה נדרשות במהירות, ללא תכנון מוקדם, עבור החלפת מכירות בהלוואות, עבור כיסוי שיקים, עבור ריפוד תזרים המזומנים, כל ההלוואות הנדרשות לצרכים אלה הינם רעל לעסק, ולקיחתם רק מכבידה על העסק וסוחבת אותו למטה.

עצמאות תעסוקתית - השמיים הם הגבול!
פתיחת עסק

העולם צועד לעבר עצמאות תעסוקתית!

לא זאת לא נבואה, אנחנו רק צריכים להסתגל למצב התעסוקתי החדש, האמינו לי כאשר תעשו את הצעד הזה גם המעביד הקודם שלכם ירצה לקנות מכם שירותים, ולא רק הוא, עזרו אומץ אם לא עשיתם את זה עד היום וצאו לחיים חדשים

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן