בשביל מה צריך יועץ עסקי

בשביל מה צריך יועץ עסקי

שילוב מנצח של יועצים בתחום העיסוק.

הסיפור הוא כזה, הכלל אומר שאתה מחפש יועץ עסקי אתה מבין שאתה צריך כלכלן, או לכול הפחות בוגר מנהל עסקים או רואה חשבון כול אדם שיש לו השכלה בסיסית בתחום הפיננסים והכלכלה. והשאלה הנשאלת בדרך כלל "האם זה סוג היועץ שאתה צריך"?

מכאן למעשה מתחיל הסיפור!

אם החלטתה שאתה צריך יועץ עסקי ואתה עסק קטן, מדוע אתה חושב כי המקצועות שהזכרתי קודם הם היועצים שיתרמו לעסק שלך, שהרי עם העסק שלך קטן מספיק כמה גיליונות אקסל אם קורס מזורז בתוכנת ה-OFFICE בשביל שתוכל לנתח את המספרים בעסק שלך לבד! מדוע בשביל זה אתה צריך יועץ עסקי?

אם אתה עסק יותר גדול או חברה מסחרית הרי שכבר אנשים בתחום שהזכרתי מועסקים אצלך, אם זה מחלקת הנהלת החשבונות ואם זה סמנכ"ל הכספים והחשב שכבר קיימים במערכת שלך?

אם אתה צריך יועץ עסקי בשביל להשיג לך עוד הלוואות, חבל, כי הלוואות זה רק בעוכרי העסק או החברה (חברה בריאה לא צריכה הלוואות) אבל אם החלטתה לקדם את העסק ולהשקיע בפיתוחו כי הבנתה שיש לעסק שלך פוטנציאל לגדול תוך שאתה משקיע סכום מסוים בכדי שיניב לך סכום כפול בפרק זמן סביר. אז תוכל לפנות מאחת מהחברות הגדולות העוסקות בגישור של מתן מימון לעסקים בערבות מדינה לצורך התפתחות העסק ועל פי תוכנית עסקית שאותו מגשר יעשה עבורך.

בשביל הדברים שהזכרתי אתה לא צריך יועץ עסקי אקדמאי.

אז למה בכול זאת אתה צריך יועץ עסקי?

כי בין האקדמיה והחיים בפועל, בשטח, בשוק המרחק הוא בין שמיים וארץ. אקדמאי יודע להתעסק נפלא עם מספרים אבל את המספרים יוצרים העסקים עצמם ומכאן עסקים צריכים יועצים עסקיים!

לשיטתי, יועץ עסקי חייב שיהיה בעל ניסיון רב בתחום העסקים, הניהול, השיווק, היצירה, הבידול, והמכירות. יועץ צריך להביא לעסק רווחה כלכלית מתוך העשייה שלו ולא מתוך הלוואות חשבון הבנק שלו. על יועצים מהסוג הזה אתם צריכים לחשוב שאתם שוכרים יועץ עסקי.

עסק שעובר תהליך של יעוץ ומחויב למהלכים נוקשים ופרטניים חייב מעבר ליועץ המספרים גם כזה שיודע להתנהל עם הארגון בגישה פסיכולוגית נכונה. קשה מאד לעסקים או לבעלי עסקים לעשות שינוי בעסק שלהם, אני נפגש עם תופעה כזאת השכם וערב ואומר לעצמי איך יכול היה יועץ עסקי מספרי להתמודד עם הבעיות מביית של העסק בעליו ועובדיו.

עסקים הם לא מתכת או אבן, עסקים הם יצורים חיים נושמים ופועמים, עסקים לא יכולים להתנהל רק בכסות המספרים שלהם, בכדי לנהל עסק או להוביל מהלכים בעסק בפרט היום בזמננו אנו יועצים עסקיים חייבים להיות בדיוק האנטי תזה שבעלי עסקים חושבים שצריכים להיות.

אני חייב לחזור ולציין שאני נתקל בזה ביום יום, כאשר אחרי ארבע פגישות אני מביא לעסק יצירה חדשה, קונספט חדש, קטר מכירות אחר, קודם כול מניע את מנועי העסק מחדש ואחר כך נגש לשאר לחרישה של קרקע העסק.

אתם חייבים לשמוע את מה שיש לי להגיד בעסק שלכם

דורון עמית

054-8087706

doron@doronamit.co.il

www.doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

עסקים עם איחוד האמירויות

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן