בשביל מה יש יועצים בכלל

בשביל מה יש יועצים בכלל

האם נגזר על חלק רחב מאוכלוסיית העסקים בישראל ללכת לישון בלילה כעניים לקום בבוקר ללכת לעסק לעבוד כול היום ולחזור לשכב לישון עדיין כעני!

המצב הזה קורה בהרבה מאד עסקים, ושאני אומר הרבה אני מתכוון לאותם חמישים אלך עסקים שנסגרים במהלך כול שנה במדינת ישראל, האם אפשר אחרת, האם אפשר להצליח בעסק ולהרים את רף ההכנסות ואפילו הרווחים?

כ-יועץ עסקי אני אומר חד משמעית כן!

כמי שנותן ייעוץ עסקי אני בטוח כי הדבר ניתן.

הדבר היחידי שמפריע לי הוא שבעל העסק או החברה לא מאמין שניתן!

 מצד אחד בעלי עסקים בטח לא היו רוצים שהעסק שלהם יקרוס, מצד שני הם "עייפים" "מותשים" עייפים ומותשים מהרגולציה, מהתחרות, מהבנקים, מהאשראי, מהמוסדות, מחוקי העבודה, מגביית הכספים, מהמתחרה שמוריד את המחיר מתחת למחיר הקניה של העסקים, כול כך הרבה אלמנטים בעסק קורים עד שהם מעייפים עד מאד. ואז החשק לנהל, לפתח, להתמודד יורד באופן טבעי. למה מאמן כדורגל נלחם על כי קבוצתו תבקיע את הגול הראשון, נכון, בכדי לתת תמריץ ומוטיבציה לשחקנים לנצח גם בסוף המשחק, להרגיש את טעם הניצחון דבר שיסחף את השחקנים לסוף המשחק. אותו דבר בעסקים, שהעסק רץ לו אץ לו הרבה יותר קל ויש חשק לנהל אותו, שהעסק מדשדש המוטיבציה יורדת גם של בעל העסק ובטח של העובדים.

אבל זה לא צריך להיות כך.

אילו בעל העסק או החברה היה שוכר לו יועצים עסקיים.

אם היה עושה כך, היה רואה במהרה שאם פתיחות ורצון העסק מקבל תפנית.

הוא היה מבין שמי שבא מבחוץ והוא נקי מכול דעה, אינטרס, כפי שבעל העסק דבוק בו אזי הניהול יכול להשתנות וכתוצאה מכך העסק יקבל תפנית, לדוגמא: המשפט "הסנדלר הולך יחף" הוא משפט נכון התואם למצב שתיארתי כאן. מדוע אנו נזקקים לעורכי דין, מה, הרי אנחנו מכירים את הסיפור יותר טוב מעורך הדין המייצג אותנו, אבל הוא מכיר את החוקים הוא בא למשפט מהצד המקצועי, ולכן אנו שמים את מבטחנו בו. לא שאין לבטוח בבעל העסק, אבל שזה לחוץ מכול מה שקורה בעסק וכול פיפס של עובד כזה או אחר, או טלפון מהבנק מקפיץ ומשבית אותו ליום שלם זה עוד יום שעבר בלי שהעסק עשה דבר להזיז אותו חזרה למסלול.

 בפרט היום, בעלי עסקים חייבים להפנים כי ייעוץ עסקי הוא בר התקופה, אין חברה גדולה היום בישראל שלא מעסיקה יועץ, יועץ זו לא המצאה, זו לא הוצאה, זה תפקיד הנדרש לעסק או חברה בדיוק כמו שרואה חשבון דרוש להגשת מאזן ועו"ד לטיפול משפטי. בעלי עסקים שיפנימו זאת יוכלו לנהל עסקים בבטחה. 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ניהול עסקים

עסקים צריכים להרוויח

אם יש לך עסק/חברה ואתה לא מרוויח, משהו בעסק שלך לא מתנהל כשורה.
עסק המטרה שלו להביא כסף, לגרום לבעליו לשפר את רמת החיים שלו ושל משפחתו ולהעניק לו חיים טובים יותר.

פתיחת עסק

רוצים לפתוח עסק בארצות הברית?

חושבים לפתוח עסק בארצות הברית, רוצים לקבל וחזה E-2 שזאת ויזת עסקים, בואו ניקח קצת חופש מהקורונה, ונראה איך אנחנו מגדילים את עסקינו, אומנם עכשיו נפתח לנו צוהר חדש במדינות המפרץ והאמירויות, אבל עד שדברים יהיו מסודרים ויסוכמו הסכמי הסחר ייקח עוד זמן רב , וכאשר זה יהיה רלוונטי תוכלו להתייעץ איתנו גם בפתיחת עסקים שם.

מגזין עסקי

לעבוד מהבית נכון או לא?

תקופת הקורונה קרבה בין העובד לביתו, מה שעשינו עד היום במשרד חלק מהעובדים עושים את עבודתם מהבית: יש חברות שנותנות שירותים לקהל גדול של לקוחות (שירות לקוחות) במשרדי ממשלה, חברות פרטיות, עסקים קטנים, מכל דכפין נוכל למצוא את אלה אשר עברו לעבוד מהבית.

שיווק באינטרנט

כולם רצים "לגמבו" סליחה לאינטרנט!

אינטרנט, שיווק באינטרנט, קניות באינטרנט, שמתם לב כמה פטריות צצו במהרה בתוך נגיף הקורונה, קצת על המכשולים שבדרך ועוד במאמר הבא

מכירות

האם הלקוח משיג אתכם

בארבעה עשורים אחרונים נהנינו מהטכנולוגיה שסיפקה לנו אפשרויות נרחבות כמעט בכל סקטור עסקי על מנת לייעל את העבודה, להחליף כוח אדם במכשור, ולעשות כל מה שאפשר טכנולוגית ליעל ולקצר תהליכים ומהלכים.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן