בשביל מה יש יועצים בכלל

האם נגזר על חלק רחב מאוכלוסיית העסקים בישראל ללכת לישון בלילה כעניים לקום בבוקר ללכת לעסק לעבוד כול היום ולחזור לשכב לישון עדיין כעני!

המצב הזה קורה בהרבה מאד עסקים, ושאני אומר הרבה אני מתכוון לאותם חמישים אלך עסקים שנסגרים במהלך כול שנה במדינת ישראל, האם אפשר אחרת, האם אפשר להצליח בעסק ולהרים את רף ההכנסות ואפילו הרווחים?

כ-יועץ עסקי אני אומר חד משמעית כן!

כמי שנותן ייעוץ עסקי אני בטוח כי הדבר ניתן.

הדבר היחידי שמפריע לי הוא שבעל העסק או החברה לא מאמין שניתן!

 מצד אחד בעלי עסקים בטח לא היו רוצים שהעסק שלהם יקרוס, מצד שני הם "עייפים" "מותשים" עייפים ומותשים מהרגולציה, מהתחרות, מהבנקים, מהאשראי, מהמוסדות, מחוקי העבודה, מגביית הכספים, מהמתחרה שמוריד את המחיר מתחת למחיר הקניה של העסקים, כול כך הרבה אלמנטים בעסק קורים עד שהם מעייפים עד מאד. ואז החשק לנהל, לפתח, להתמודד יורד באופן טבעי. למה מאמן כדורגל נלחם על כי קבוצתו תבקיע את הגול הראשון, נכון, בכדי לתת תמריץ ומוטיבציה לשחקנים לנצח גם בסוף המשחק, להרגיש את טעם הניצחון דבר שיסחף את השחקנים לסוף המשחק. אותו דבר בעסקים, שהעסק רץ לו אץ לו הרבה יותר קל ויש חשק לנהל אותו, שהעסק מדשדש המוטיבציה יורדת גם של בעל העסק ובטח של העובדים.

אבל זה לא צריך להיות כך.

אילו בעל העסק או החברה היה שוכר לו יועצים עסקיים.

אם היה עושה כך, היה רואה במהרה שאם פתיחות ורצון העסק מקבל תפנית.

הוא היה מבין שמי שבא מבחוץ והוא נקי מכול דעה, אינטרס, כפי שבעל העסק דבוק בו אזי הניהול יכול להשתנות וכתוצאה מכך העסק יקבל תפנית, לדוגמא: המשפט "הסנדלר הולך יחף" הוא משפט נכון התואם למצב שתיארתי כאן. מדוע אנו נזקקים לעורכי דין, מה, הרי אנחנו מכירים את הסיפור יותר טוב מעורך הדין המייצג אותנו, אבל הוא מכיר את החוקים הוא בא למשפט מהצד המקצועי, ולכן אנו שמים את מבטחנו בו. לא שאין לבטוח בבעל העסק, אבל שזה לחוץ מכול מה שקורה בעסק וכול פיפס של עובד כזה או אחר, או טלפון מהבנק מקפיץ ומשבית אותו ליום שלם זה עוד יום שעבר בלי שהעסק עשה דבר להזיז אותו חזרה למסלול.

 בפרט היום, בעלי עסקים חייבים להפנים כי ייעוץ עסקי הוא בר התקופה, אין חברה גדולה היום בישראל שלא מעסיקה יועץ, יועץ זו לא המצאה, זו לא הוצאה, זה תפקיד הנדרש לעסק או חברה בדיוק כמו שרואה חשבון דרוש להגשת מאזן ועו"ד לטיפול משפטי. בעלי עסקים שיפנימו זאת יוכלו לנהל עסקים בבטחה. 

אם גיליתם טעות בכתיבה אנה חזרו אלינו