בשביל מה אנו צריכים הלוואות

קשה לנו כבני אדם להתמודד מול כסף.

קשה לנו כבני אדם לראות כסף שמוצע לנו ולא לקחת!

כמה פעמים הבנקאי שלכם אמר לכם קחו הלוואה, קחו כרטיס אשראי, אתם אולי חשבתם שהוא עושה לכם טובה, ומיהרתם לקחת, אבל הוא ידע שהוא קיבל פקודה במחשב "לתת לכם הלוואה" או "להנפיק לכם כרטיס אשראי" וזה באמת לא משנה אם אתם צריכים את הכסף או לא החשיבה האנושית שלכם אומרת לכם "נותנים לכם, קחו! ואתם לוקחים, למרות שלא בדקתם כמה הלוואות כבר יש לכם, ולמרות שלא בדקתם אם בכלל יש לכם את היכולת להחזיר את ההלוואה, או לא בדקתם אם בעסק שלכם רווח חשבונאי שיכול להחזיר את ההלוואות, ונכון שלא בדקתם הרבה דברים! 

כסף מעוור עיני צדיקים

כסף מעוור בני אנוש,

הרגיעות הנפשית באותו רגע שהכסף נכנס לכיס היא אורגזמה זמנית, ומי לא נהנה מאורגזמה.

ואז ככה בכיף גדול, באים לאישה, זורקים לה את כרטיס האשראי ואומרים לה "זה בשבילך" אבל בבקשה תזהרי לא לבזבז. והיא מבזבזת אחרת למה נתנו לה את הכרטיס.

ועדיין אתם לא יודעים אם אתם מרוויחים מספיק בכדי להחזיר את ההלוואות, אתם מנחשים שאתם מרוויחים כי אתם עובדים מבוקר עד לילה, ואתם יודעים שמכרתם היום יפה (באשראי של 120 יום) ואתם יודעים שצריך להיכנס לכם כסף מהוויזות, מתשלומי לקוחות, ואתם מרוויחים! ובאמת יכול להיות שאתם צודקים, או צודקים למחצה. הכסף שנתן הבנק כבר נבלע בחשבון, הפסד חשבונאי שהוביל להפסד תזרימי הגדיל שוב את היתרה בחשבון העובר ושב, וה-15 לחודש הגיע והתשלומים מכרטיס הוויזה יורדים מהחשבון ומשאירים אותו הרבה יותר רחוק ממה שהיה קודם. וכך קמה לה עוד מוטציה גדולה שגרמה לבנק לצחוק ולכם לבכות שהרי אמרנו מי שיש לו חוב גדול לבנק.. הבנק דואג, ומי שיש לו חוב קטן לבנק בעל העסק דואג! וכך חוזר חלילה. 

זה התחיל בשנת 1800 כאשר הבעלים של בנק קטן ראה שהוא לא מרוויח יפה מהפיקדונות של התושבים אז הוא החליט למכור להם הלוואות, הבנק הזה הפך להיות הבנק הכי גדול בעולם ואחריו הלכו שאר הבנקים שניפחו אותנו עם סיליקון של הלוואות וכספים. אז תגידו אבל, אי אפשר לחיות בלי כסף מהבנק, נכון אתם צודקים, כאשר לוקחים מהבנק כסף לפיתוח העסק, ליסינג וכ"ד הבנק מצוין, אבל שעובדים ועדיין ממשיכים לקחת כסף מהבנק "משהו כאן מסריח" 

אין לאן לברוח, תוכנת עסקית כזאת ותוכנית אחרת, עסק זה ניהול שיווק ומכירות ולא שום דבר אחר, ניירת, אקסלים, תוכניות גרנדיוזיות, מודלים כלכליים זה בכדי לשלוח את הנייר שהם מודפסים עליו לגן של הילדים שיצירו בצד האחורי. 

תהיו רציניים, ולפני שאתם מתבקשים לתוכנית עסקית בכדי לקבל מימון תשקלו זאת שוב, האם זה הישרדות, או עדיף עכשיו מאשר אחר כך.

אם גיליתם טעות בכתיבה אנה חזרו אלינו