בעלי עסקים זאת היא אזהרה אחרונה!

לא עוד לא שכחנו את חגיגת יחסי הציבור שהובילה בנק הפועלים ל"יומיים קניות בעסקים הקטנים" מי לא הצטלם, מי לא קיבל רבע עמוד בעיתונות המרכזית, מי לא נדחף למצלמות הטלוויזיה, איזה חגיגה הייתה אז, איזה תקווה ניתנה לבעלי העסקים הקטנים מדן ועד אילת. וככול שתרועת הניצחון התקרבה כולה מחוצצרת ומלאה הבטחה הסתיימה זו האחרונה בקול ענות חלושה.

הנה זה מתקרב! העסקים הקטנים שוב על המוקד! הפעם על המוקד תרתי משמע! מה שאומר שאנו צפויים לחזות בקריסתם של מאות אם לא אלפים של עסקים קטנים בישראל.

כ- יועץ עסקי ומי שנותן ייעוץ עסקי שאני קורא את הנתונים כי מתחילת השנה גדל ל-33% הבקשות לפשיטת רגל של עסקים קטנים, בינוניים וגדולים, אני כבר מבין לאן הולכים חייהם מהיום והלאה ועם לא יתעשתו על עצמם מצבם האישי לא הולך להיות קל.    

למה לבחור בנו 

לא ברור לי לחלוטין מדוע המדינה מעוורת את עיני הציבור בתמיכה שלה "כביכול" בעסקים הקטנים הבינוניים והגדולים. לדוגמא: המדינה משדרת לנו נתוני צמיחה של 5.1% ברבעון השני של שנת 2013 מבלי להזכיר לנו כי נתון זה בכלל רובו ככולו מההכנסות הגז הטבעי אשר היה נושא לויכוח כה רב בשנה האחרונה.

קרוב ל – 500 אלף עסקים פועלים בישראל, כאשר לנעלה מ-95% עסקים מוגדרים כעסקים קטנים ובינוניים, עסקים אלה נדרשים לשלם מקדמות מס הכנסה, שיעורי פרמיה גבוהה למס הכנסה, וזאת עוד לפני שהעסק הרוויח את הסכומים הראשונים כתוצאה ממכירות שהוא עושה. יותר מזה, יש עסקים אשר ממוכרזים עם משרדי ממשלה ואלה האחרונים לא מעבירים תשלומים חודשים לעסקים על מנת שיהיה להם את הכסף לכיסוי ההוצאות שלהם, תשלומי השכר ויותר מזה היכולת לשלם את האגרות והמיסים למדינה עצמה.

גם הבנקים לא מפנקים ייתר על המידה את העסקים הקטנים, למרות שכבר היום במחצית 2013 רוב העסקים הקטנים ממשו אשראי מקסימלי מכול מקור מימון מרכזי אשר קיים במשק הישראלי, מימוש האשראי או יותר נכון לקיחת האשראי ע"י בעלי העסקים רק מקרבת אותם אל סוף קיומם כי גם הריבית וגם הקרן קשה להחזר כתוצאה מהירידה הדרסטית בפעילות המשקית בישראל " לישראלים לא נותרה הכנסה פנויה על מנת שיוכלו להוציא כספים ברכישות לא מתוכננות"

אולי זאת העובדה כי בשלוש שנים האחרונות ירדו הרישום של עסקים חדשים במשק הישראלי ב-20% וכפי שכבר אנו יודעים כי מתוך 40% יזמים אשר רוצים להקים עסקים רק מחצית מהם אכן ינסו את מזלם.

אין אני מנבא טוב לעסקים בישראל, ובטח שלא לעסקים שגם ההתנהלות בתוכם לא נכונה, לניהול נכון יש השפעה קריטית על המשך קיומם של העסקים בישראל, ללא ניהול מתקן וגם ניהול שוטף נכון לא אוכל להבטיח מזור והצלחה למרבית העסקים בישראל, והקריסה והנפילה היא זאת שתביא את המחאה הבאה!

עסקים פרטיים חייבים להתנהל בשיטה אחרת, הם לא מוסד ציבורי, הם לא עמותה, הם בטח לא עיריות או חברות ציבוריות. עסקים פרטיים שייכים לאנשים שיש להם משפחות, שמפרנסים משפחות, ואם לא תהיה קודם כול מעצמם שיפור בניהול, התארגנות מחודשת, כול זאת ע"י גורם חיצוני שיכנס לעסק ויעשה את כול המהלכים הדרושים להישרדותו של העסק ולקיומו. מי שיישב ויחכה למשיח בדמות הטבות ממשלתיות, הלוואות נוספות או הפחתת מיסים כמוהו כסוס ההולך עם רתמה משני ציידי פניו ולא רואה כלום מימינו ומשמאלו. 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי לעורכי דין
ייעוץ עסקי

ייעוץ עסקי לעורכי דין

ייעוץ עסקי לעורכי דין   האם עורכי דין יכולים להיעזר בייעוץ עסקי? גם אם הם ממש טובים במה שהם עושים והם נודעים בתבל? זו שאלה

ייעוץ עסקי שעובד
אימון עסקי

למה בעלי העסקים מאוכזבים מייעוץ עסקי

למה בעלי העסקים מאוכזבים מייעוץ עסקי ההבטחות גדולות, ההבטחות בשמיים. "בוא איתי, ואראה לך את העולם". מדובר בשטיק שבעלי עסקים אוכלים, כי מי לא רוצה

יועץ עסקי
עובדים

ואוו כמה קשה להשיג עובדים ב-lowe-tech

לואו טק   בעולם בו ניתן לעשות המון כסף מהמחשב בלי לצאת מהבית, מה יכול לעודד אנשים לצאת לעבר "עבודות מסורתיות", ולמלא את השוק בכל

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

איך שומרים על הלקוח המלצת ייעוץ עסקי

מתן שירות לצמיחה עסקית   "מנהיגים מתחילים עם הלקוחות, ועובדים אחורנית. הם עובדים ללא חת כדי להרוויח ולשמר את אמון לקוחותיהם. על אף שמנהיגים שמים

ייעוץ עסקי
מכירות

למה אנו חושבים שהלקוח שלנו

איך למצוא נותני שירותים שמלווים אותך גם לאחר שלב גביית התשלום   כתבה זו עלתה לאוויר, לאחר שאדם יקר לליבנו שאל אותנו, מדוע נותני שירותים,

ייעוץ עסקי
ייעוץ עסקי

איך לאכול את הבייגלה

אילו עסקים יכולים להמשיך לשגשג גם לאור המצב הביטחוני?   לפני שנדבר על התחזיות שלנו, באשר להשפעת האירועים הביטחוניים על העסקים במדינת ישראל, הבה נקפוץ

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן