בעלי עסקים זאת היא אזהרה אחרונה!

בעלי עסקים זאת היא אזהרה אחרונה!

לא עוד לא שכחנו את חגיגת יחסי הציבור שהובילה בנק הפועלים ל"יומיים קניות בעסקים הקטנים" מי לא הצטלם, מי לא קיבל רבע עמוד בעיתונות המרכזית, מי לא נדחף למצלמות הטלוויזיה, איזה חגיגה הייתה אז, איזה תקווה ניתנה לבעלי העסקים הקטנים מדן ועד אילת. וככול שתרועת הניצחון התקרבה כולה מחוצצרת ומלאה הבטחה הסתיימה זו האחרונה בקול ענות חלושה.

הנה זה מתקרב! העסקים הקטנים שוב על המוקד! הפעם על המוקד תרתי משמע! מה שאומר שאנו צפויים לחזות בקריסתם של מאות אם לא אלפים של עסקים קטנים בישראל.

כ- יועץ עסקי ומי שנותן ייעוץ עסקי שאני קורא את הנתונים כי מתחילת השנה גדל ל-33% הבקשות לפשיטת רגל של עסקים קטנים, בינוניים וגדולים, אני כבר מבין לאן הולכים חייהם מהיום והלאה ועם לא יתעשתו על עצמם מצבם האישי לא הולך להיות קל.    

למה לבחור בנו 

לא ברור לי לחלוטין מדוע המדינה מעוורת את עיני הציבור בתמיכה שלה "כביכול" בעסקים הקטנים הבינוניים והגדולים. לדוגמא: המדינה משדרת לנו נתוני צמיחה של 5.1% ברבעון השני של שנת 2013 מבלי להזכיר לנו כי נתון זה בכלל רובו ככולו מההכנסות הגז הטבעי אשר היה נושא לויכוח כה רב בשנה האחרונה.

קרוב ל – 500 אלף עסקים פועלים בישראל, כאשר לנעלה מ-95% עסקים מוגדרים כעסקים קטנים ובינוניים, עסקים אלה נדרשים לשלם מקדמות מס הכנסה, שיעורי פרמיה גבוהה למס הכנסה, וזאת עוד לפני שהעסק הרוויח את הסכומים הראשונים כתוצאה ממכירות שהוא עושה. יותר מזה, יש עסקים אשר ממוכרזים עם משרדי ממשלה ואלה האחרונים לא מעבירים תשלומים חודשים לעסקים על מנת שיהיה להם את הכסף לכיסוי ההוצאות שלהם, תשלומי השכר ויותר מזה היכולת לשלם את האגרות והמיסים למדינה עצמה.

גם הבנקים לא מפנקים ייתר על המידה את העסקים הקטנים, למרות שכבר היום במחצית 2013 רוב העסקים הקטנים ממשו אשראי מקסימלי מכול מקור מימון מרכזי אשר קיים במשק הישראלי, מימוש האשראי או יותר נכון לקיחת האשראי ע"י בעלי העסקים רק מקרבת אותם אל סוף קיומם כי גם הריבית וגם הקרן קשה להחזר כתוצאה מהירידה הדרסטית בפעילות המשקית בישראל " לישראלים לא נותרה הכנסה פנויה על מנת שיוכלו להוציא כספים ברכישות לא מתוכננות"

אולי זאת העובדה כי בשלוש שנים האחרונות ירדו הרישום של עסקים חדשים במשק הישראלי ב-20% וכפי שכבר אנו יודעים כי מתוך 40% יזמים אשר רוצים להקים עסקים רק מחצית מהם אכן ינסו את מזלם.

אין אני מנבא טוב לעסקים בישראל, ובטח שלא לעסקים שגם ההתנהלות בתוכם לא נכונה, לניהול נכון יש השפעה קריטית על המשך קיומם של העסקים בישראל, ללא ניהול מתקן וגם ניהול שוטף נכון לא אוכל להבטיח מזור והצלחה למרבית העסקים בישראל, והקריסה והנפילה היא זאת שתביא את המחאה הבאה!

עסקים פרטיים חייבים להתנהל בשיטה אחרת, הם לא מוסד ציבורי, הם לא עמותה, הם בטח לא עיריות או חברות ציבוריות. עסקים פרטיים שייכים לאנשים שיש להם משפחות, שמפרנסים משפחות, ואם לא תהיה קודם כול מעצמם שיפור בניהול, התארגנות מחודשת, כול זאת ע"י גורם חיצוני שיכנס לעסק ויעשה את כול המהלכים הדרושים להישרדותו של העסק ולקיומו. מי שיישב ויחכה למשיח בדמות הטבות ממשלתיות, הלוואות נוספות או הפחתת מיסים כמוהו כסוס ההולך עם רתמה משני ציידי פניו ולא רואה כלום מימינו ומשמאלו. 

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן