בסך הכול אני רוצה להקים עסק עצמאי

החלטתי להקים עסק!

זה יושב לי בראש שנים, זה לא זז ממני חודשים.

סיימתי צבא, עבדתי, נסעתי, חזרתי, אני לא יהיה שכיר כמו ההורים שלי! אני רוצה להיות עצמאי.

יש לי כמה שקלים בבנק, אני יכול לגייס חבר או שניים לעסק שלי, ואפילו יש לי רעיון.

אתה יודע מה, נפגשתי עם בעלי נכסים על מנת לבדוק את האפשרות לפתיחת העסק שם.

 אבל נעצרתי!

אני מרגיש שאני הולך סחור סחור

אני מרגיש שאני מדבר עם אנשים אבל באמת אני לא יודע איך פותחים עסק.

אומרים לי ככה, אומרים לי אחרת, ממש כמעט סגרתי עם משכיר הנכס אבל משהו עצר אותי.

מה עושים, איך אני מציג את עצמי, אני עוסק פטור, אני עוסק מורשה, אני חברה, "אחי" אני לא יודע

חבר אומר לי כך, עו"ד ידיד של המשפחה של החברה שלי אומר ככה, הלכתי ליועץ מס וזה בכלל בלבל אותי,

המון שאלות, הרבה מאד תהיות, אני יודע מה אני רוצה, אבל אני לא יודע איך להתחיל, אומרים לי תוכנית עסקית, אומרים לי תעשה סקר, אומרים לי על תפתח סתם, אומרים לי תבדוק טוב טוב לפני שאתה עושה טעות ועוד סוחב חבר או שניים לתוך המעגל שלך.

 ההבדל בין עוסק מורשה לחברה 

האמת, החלטתי לפרוש, הבנתי שאני לא בנוי לעסקים, הפנמתי שאני לא מכיר מספיק את עולם העסקים, אבל הבנתי כי עולם העסקים הוא עולם ה"זאבים" ואם אני לא זאב או שועל, אני יעבד את מה שיש לי. פרשתי!

 דגדג לי, אני לא אדם שמוותר בקלות, אני יודע שאני רוצה לעשות עסק, הנשמה שורפת לי, אני נכנס לאינטרנט ומחפש יועץ עסקי, אני מוצא, אני קובע פגישה, (מה יכול להיות בדרך כלל יועצים עסקיים לא גובים עבור פגישה ראשונה) הפגישה מתקיימת, ואני נופל מהכיסא.

 מה שלמדתי בשעה פגישה לא היה לי בראש כול השנים שבהם חלמתי על עסק משלי, כול מה שקצת ידעתי לא ידעתי כלום, לא יכולתי להתאפק וביקשתי מ היועץ העסקי לבוא עוד פעם, הפעם צרפתי את חברי, שגם הוא ישמע, חשבתי אולי הטמטום העסקי נמצא רק אצלי, ובאמת אני לא מתאים, אבל גם חברי נפל מהכיסא.

 שנינו הבנו "עד כמה לא הבנו" שנינו הבנו שאם עושים עסק זה רק אחרי שאנו לוקחים ליווי עסקי, רק במה שחסך לנו בהמלצות הפגישה חינם הרווחנו עוד שנה של עלות שכירות, הבנתי שלא צריך להתבייש, הבנתי שאם אני לא מבין במשהו ורוצה להגשים חלום, אני יכול לקנות שירותים של מישהו אחר, יותר מבין ממני, מקצוען, כזה שילך איתי יחד ויחד "אני" זה שיגשים את החלום שלי. לא, אני לא רוצה להיות כמו ההורים שלי, ההפך אני רוצה לתת להורים שלי שהם ייהנו גם מזה שאני הולך להיות עצמאי.

 זאת הדרך לעשות עסקים, להקים עסק, ולנהל יזמות של עסק

אם גיליתם טעות בכתיבה אנה חזרו אלינו