בסך הכול אני רוצה להקים עסק עצמאי

בסך הכול אני רוצה להקים עסק עצמאי

מה בסך הכול ביקשתי! אני בחור צעיר, רואה מה קורה בעולם התעסוקה, תעזבו שהשכירים מקבלים עכשיו דמי אבטלה והעצמאים כלום, אבל לא רוצה להיות שכיר, תלוי בבוס שכן יודע או לא יודע לנהל, פה ושם אני רואה אותו בקשיים, לפעמים משכורות מאחרות ובסך הכול הכללי אני מתמחה בתחום מסוים (התמחיתי תוך כדי עבודה בחברה) ואני רוצה לדאוג לפרנסה של עצמי. זהו החלטתי, רק שאני לא יודע איך להתחיל. מה עושים, איך נגשים, מה עושים בשביל לפתוח עסק?

אמרו לי לך לייעוץ עסקי, הלכתי לקבל ייעוץ עסקי (עד כאן מה שאמר לי הלקוח שהגיע אלי).

פתיחת עסק עצמאי

כן, יגידו כולם כי זה לא הזמן לפתוח עסקים בישראל בגלל הקורונה, ואני שואל למה? למה זה לא הזמן לפתוח עסק, ההפך! זה הזמן. למה הדבר דומה? (שער הדולר היום ירד ל 3.05 שקל לדולר. מחיר רגיל של הדואר בערך עומד על 3.4-3.5.! שאל משקיע מה לעשות עכשיו למכור או לקנות? מה הוא יענה! תחטוף) כך בדיוק זה נוגע לשאלה האם לפתוח עסק בזמן הקורונה בואך לצאת הקורונה. ואני אומר כן, בהחלט כן.

בואו נחשוב

אנו כבר הרבה עשורים של כלכלה/עסקים המתהפכת השכם והערב, כל יום יוצא מוצר או שירות חדש לשוק, שגומר מוצר אחר שקיים בשוק. הטכנולוגיה מתפתחת, השווקים מוצפים, ההיצע מטורף, על כל מכירה תמצא 20 הצעות מחיר עם מחירים שונים, בקיצור שוק רווי גם בתעשייה, במסחר, ובשירותים (ראו את הפקולטות למשפטים כמה משפטנים הם מוציאים לשוק וכמה עורכי דין מצטרפים לשוק אבל מחירים לא יורדים. אתם יודעים למה? מכיוון שהטובים לא רק בהתמקצעות בתחום אלא בניהול, במוטיבציה, בחוש היזמות, ביחסי הציבור כל אלה לא היו משפיעים על הצלחתו ושמו של עורך הדין לפני שנים.

היום זה לא מספיק שתהיה עורך דין מלומד, היום עורך דין חייב שיהיה בעל מוטיבציה מוכחת, אדם חברתי ונחמד לבריאות (לא כל כך בזירת ההתגוששות, "בית המשפט") אלא בכלל בסיבת יחסי הציבור של המקצוע, כי רק כך יבחרו בך.(התעכבתי דווקא בתחום הזה מתוך הכרת השוק והצורך להתקיים ממקצוע נדוש זה)

כן אבל עדיין לא הבנתי למה לי להיות עצמאי.

 1. מקצוע יש לך?
 2. התמחתה בתחום שאותו אתה רוצה להוביל?
 3. יש לך קצת מרשרשים בכיסך (פיצויים, חסכונות, הורים)
 4. אתה מאמין בעצמך?
 5. דרך אגב המאמר הוא לגבר ולאישה
 6. יש לך מוטיבציה להיות אדון לעצמך.
 7. אתה לא רוצה להיות נשרך אחרי הבוס שלך ולסבול מהטעויות שלו.

זה הזמן והמקום לצאת לעצמאות תעסוקתית!

אז איך עושים זאת?

 1. מעריכים את גודל ההכנסה שתהיה לך שנתית
 2. לפי גודל ההכנסה פותחים תיק במס הכנסה לעוסק פטור- תיק במס הכנסה ומע"מ ואם החלטתם להתאגד בחברה אז פותחים חברה בע"מ (התיעצו עם רואה חשבון)
 3. בונים תוכנית עסקית מספרית ושיווקית על מנת להיות בטוחים שאתם בדרך הנכונה, שיש לכם את ההשקעה המתאימה להקים את המיזם שחשבתם עליו.
 4. לאחר שהתוכנית שבדרך כלל נעשית ע"י יועץ עסקי (כי זה האחרון לא רק מתמחה במספרים אלה גם בשאר התחומים של העסקים כמו ניהול, שיווק, לוגיסטיקה, רשתות חברתיות ואחרים) מסתיימת עושים ומקבלים את ההחלטה GO NO GO
 5. וכאשר יוצאים לדרך ובאמת אני בטוח שיועץ ירחיב לכם את התמונה של עולם העסקים, התנהלות, קיצורי דרך, עד לפתיחת המיזם לקהל.

אז למה אתה חושב שזה יצליח?

אין עסק לא מצליח יש עסק לא מנוהל נכון או פסח על היסודות המרכיבים עסק בריא. אין דבר כזה עסק לא טוב כמו שאין חלל שנשאר פתוח בטבע. כל עסק הוא עסק טוב בהתאם לקטגוריה שהוא שייך ולפעמים לתקופה, ראו את יצרני המסכות מנתחים שהיה להם ביקוש רגיל ופתאום זה נהפך למצרך הכי מבוקש בעולם.

זה היופי בעסק כל יום נגמר ואתה לא יודע מה יקרה ביום השני, עסק זה דבר מרתק, הוא מעניק לבעליו הרבה מאד יתרונות כמו: הצלחה, מעמד, חיים יותר טובים, יכולת להעניק לילדי הבעלים חינוך יותר טוב ובכלל (היום שהעולם צעד מיליוני צעדים קדימה, ולעינך נגלה כל הטוב מהעולם, דובאי לדוגמא אז זה טבעי שאדם ירצה לעצמו יותר רווחה) לא שזה פיקניק לנהל עסק אבל שבונים עסק נכון, כאשר יש לעסק יסודות בריאים, כאשר משקיעים קצת כסף אישי בעסק ולא מחפשים מימון מהשקל הראשון אזי הפוטנציאל של העסק לקיים את עצמו בעליו ועובדיו ולא רק קיום אלה שפע אין סיבה שבעולם שהמיזם שהתחברת אליו לא יצליח.

בעיה מרכזית בקריסה של עסקים אחרי שנתיים שלוש היא ניהול, הלוואות לעסק מהרגע הראשון, אי עמידה בתזרים מזומנים ורצון להינות מהפרי האסור כבר בתחילת המסע זאת עשייה נחשלת ולא נכונה תרתי משמע.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

סגירת עסק
הלוואת

האם לסגור את העסק?

בעלי עסקים מקבלים החלטות לסגור עסק לפני שהתיעצו עם יועץ עסקי, טעות

יועץ עסקי בכיר
יועץ כלכלי

יועץ עסקי בכיר

שאנחנו בוחרים יועץ עסקי כדאי שנבחר יועץ עסקי בכיר, למה? כי כאשר שוכרים יועץ עסקי לעסק או לחברה הוא חייב להיות בעל ניסיון רב וכזה תמצאו אצל יועץ עסקי בכיר

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן