בנק זה לא חבר שלך, היזהר!

בנק זה לא חבר, זה לא חברה, זה לא ידיד ולא אויב

בנק זה לא המנהל חבר שלי, הפקידה נותנת לי מה שאני רוצה, אני חבר של אשתו של המנהל.

בנק זה חנות ועליה שלט "כאן מוכרים כסף". נקודה!

ואם קהל העסקים, (האתר שלנו מדבר אל עסקים ובעלי עסקים וחברות) יבין זאת אזי ההתנהלות של העסק תהיה שונה!

לצערי אני מוצא כי רבים מבעלי העסקים והחברות סומכים את ידם על הבנקים, אחרי המקרה המזעזע לטעמי והחוסר צדק המשווע למשפחות ההרוגים שיקיריהם נפגעו שלא באשמתם מידי רוצח שפל ומתועב אשר חשב כי הבנק חייב לתת לו כספים, כאילו שהבנק הוא לשכה סוציאלית ושלא קיבל את מבוקשו, בדם קר, בטירוף חייתי, רצח אנשים חפים מפשע שממלאים את מדיניות מהות העסק/החנות בו הם משרתים. זוועה כזאת שקרתה ב-20.05.2013 בסניף בנק הפועלים בבאר שבע היא תחילת תופעה שאזרחים או בעלי עסקים "חושבים" שהבנק הוא פילנתרופ, עסקו של חנות הבנק זה למכור כסף לקבל ריבית ועמלות ואת הכסף בחזרה.

תעזבו את הטענות שיש לנו בעלי העסקים בצדק מול מדיניות הבנקים, מול העדפות של מנהליהם, בין הון לשלטון, בין יוצאי בנק ישראל המועסקים אצל הבנקים לאחר שעזבו את עבודתם בבנק המרכזי, ועל עוד חוצפת של התנהלות הבנקים, אך מכאן לבוא ולחשוב כי בנקים הם לשכה סוציאלית, או תורמי כספים לעסקים המרחק הוא רב…

 כיועץ עסקי וכמי שנותן ייעוץ עסקי "בנקים" הם עסק מסחרי, מצאו כי כדאי להם להלוות או להעמיד אשראי על פי הקריטריונים שלהם, יתנו, מצאו שלא לא יתנו, היום המערכת הבנקאית מוכתבת מלמעלה, מהנהלת הבנק, לפקידות בסניפים אין בדיוק סמכות גורפת להיענות לכול גחמה של הלקוח (לכן כתבתי פעם כי מערכת יחסים של לקוח ספק לא מתקיימת בין בנקים ללקוחות, היחסים הם חד צדדיים ועובדתיים "הלקוח צריך יותר את הספק" ולכן אין איזון, ואין תחרות בין הבנקים. כי זה המצב במדינת ישראל של 2013 כאשר הכול חי על קרעי תרנגולת, מה אנו חושבים בעלי העסקים, כי הבנק לא יודע את מצבנו?

בעלי עסקים צריכים לעשות הכול על מנת שהעסק שלהם יניב הכנסות, יאזן בין הוצאות להכנסות, וירוויח מהעסק שלו ולא יממן אותו מכספי ההלוואות וגחמות בעלי העסקים לבנק למשוך יותר הלוואות וכספים.

 כפי שהבנקים מרוויחים, כך גם העסקים צריכים להרוויח, אין טעם לחיות מהלוואות, מגלגול, מהתגלגלות, וממעבר מהלוואה כזאת או אחרת. עסק צריך להיות בדיוק כמו הבנק, להרוויח, עסק חייב לעמוד במסגרת האשראי שלו ואם הוא זקוק להלוואה זה רק לצרכי פיתוח העסק והכנסת רווח נוסף מהכסף שנלקח מהבנק. ולא לשום מטרה אחרת.

אני קורא לבעלי עסקים להיזהר משימוש מופרז ומהסתמכות על הבנק, אנו חייבים לזכור כי עסק חפץ חיים הוא עסק שצריך להרוויח כספים, כספים שגם יכסו את החזר ההלוואות שכבר לקח. ואפשר לקיים עסקים רווחיים, זה הכול תלוי בהחלטות של בעלי העסקים והחברות, ואם הוא אינו יכול לעשות זאת לבד מוטב שישכור לו ייעוץ עסקי

אם גיליתם טעות בכתיבה אנה חזרו אלינו