בנק זה לא חבר שלך, היזהר!

בנק זה לא חבר שלך, היזהר!

בנק זה לא חבר, זה לא חברה, זה לא ידיד ולא אויב

בנק זה לא המנהל חבר שלי, הפקידה נותנת לי מה שאני רוצה, אני חבר של אשתו של המנהל.

בנק זה חנות ועליה שלט "כאן מוכרים כסף". נקודה!

ואם קהל העסקים, (האתר שלנו מדבר אל עסקים ובעלי עסקים וחברות) יבין זאת אזי ההתנהלות של העסק תהיה שונה!

לצערי אני מוצא כי רבים מבעלי העסקים והחברות סומכים את ידם על הבנקים, אחרי המקרה המזעזע לטעמי והחוסר צדק המשווע למשפחות ההרוגים שיקיריהם נפגעו שלא באשמתם מידי רוצח שפל ומתועב אשר חשב כי הבנק חייב לתת לו כספים, כאילו שהבנק הוא לשכה סוציאלית ושלא קיבל את מבוקשו, בדם קר, בטירוף חייתי, רצח אנשים חפים מפשע שממלאים את מדיניות מהות העסק/החנות בו הם משרתים. זוועה כזאת שקרתה ב-20.05.2013 בסניף בנק הפועלים בבאר שבע היא תחילת תופעה שאזרחים או בעלי עסקים "חושבים" שהבנק הוא פילנתרופ, עסקו של חנות הבנק זה למכור כסף לקבל ריבית ועמלות ואת הכסף בחזרה.

תעזבו את הטענות שיש לנו בעלי העסקים בצדק מול מדיניות הבנקים, מול העדפות של מנהליהם, בין הון לשלטון, בין יוצאי בנק ישראל המועסקים אצל הבנקים לאחר שעזבו את עבודתם בבנק המרכזי, ועל עוד חוצפת של התנהלות הבנקים, אך מכאן לבוא ולחשוב כי בנקים הם לשכה סוציאלית, או תורמי כספים לעסקים המרחק הוא רב…

 כיועץ עסקי וכמי שנותן ייעוץ עסקי "בנקים" הם עסק מסחרי, מצאו כי כדאי להם להלוות או להעמיד אשראי על פי הקריטריונים שלהם, יתנו, מצאו שלא לא יתנו, היום המערכת הבנקאית מוכתבת מלמעלה, מהנהלת הבנק, לפקידות בסניפים אין בדיוק סמכות גורפת להיענות לכול גחמה של הלקוח (לכן כתבתי פעם כי מערכת יחסים של לקוח ספק לא מתקיימת בין בנקים ללקוחות, היחסים הם חד צדדיים ועובדתיים "הלקוח צריך יותר את הספק" ולכן אין איזון, ואין תחרות בין הבנקים. כי זה המצב במדינת ישראל של 2013 כאשר הכול חי על קרעי תרנגולת, מה אנו חושבים בעלי העסקים, כי הבנק לא יודע את מצבנו?

בעלי עסקים צריכים לעשות הכול על מנת שהעסק שלהם יניב הכנסות, יאזן בין הוצאות להכנסות, וירוויח מהעסק שלו ולא יממן אותו מכספי ההלוואות וגחמות בעלי העסקים לבנק למשוך יותר הלוואות וכספים.

 כפי שהבנקים מרוויחים, כך גם העסקים צריכים להרוויח, אין טעם לחיות מהלוואות, מגלגול, מהתגלגלות, וממעבר מהלוואה כזאת או אחרת. עסק צריך להיות בדיוק כמו הבנק, להרוויח, עסק חייב לעמוד במסגרת האשראי שלו ואם הוא זקוק להלוואה זה רק לצרכי פיתוח העסק והכנסת רווח נוסף מהכסף שנלקח מהבנק. ולא לשום מטרה אחרת.

אני קורא לבעלי עסקים להיזהר משימוש מופרז ומהסתמכות על הבנק, אנו חייבים לזכור כי עסק חפץ חיים הוא עסק שצריך להרוויח כספים, כספים שגם יכסו את החזר ההלוואות שכבר לקח. ואפשר לקיים עסקים רווחיים, זה הכול תלוי בהחלטות של בעלי העסקים והחברות, ואם הוא אינו יכול לעשות זאת לבד מוטב שישכור לו ייעוץ עסקי

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגזין עסקי

לאן נעלמו העובדים בתקופת הקורונה

תם מפרסמים מודעת דרושים, באופן טבעי אתם מאמינים בתוך תוככם שהנה מתחילים לזרום קורות חיים, עובר יום עובר יומיים, פה יש איזה טפטוף של קורות חיים, שם מגיע קורות חיים, אבל עובדים רציניים, איין. מה קרה? מה הסיבה? הרי יש אבטלה, המדינה משלמת הון עתק על חוק דמי אבטלה מאורכים, היכן נעלמו העובדים.

ניהול עסקים

עסקים צריכים להרוויח

אם יש לך עסק/חברה ואתה לא מרוויח, משהו בעסק שלך לא מתנהל כשורה.
עסק המטרה שלו להביא כסף, לגרום לבעליו לשפר את רמת החיים שלו ושל משפחתו ולהעניק לו חיים טובים יותר.

פתיחת עסק

רוצים לפתוח עסק בארצות הברית?

חושבים לפתוח עסק בארצות הברית, רוצים לקבל וחזה E-2 שזאת ויזת עסקים, בואו ניקח קצת חופש מהקורונה, ונראה איך אנחנו מגדילים את עסקינו, אומנם עכשיו נפתח לנו צוהר חדש במדינות המפרץ והאמירויות, אבל עד שדברים יהיו מסודרים ויסוכמו הסכמי הסחר ייקח עוד זמן רב , וכאשר זה יהיה רלוונטי תוכלו להתייעץ איתנו גם בפתיחת עסקים שם.

מגזין עסקי

לעבוד מהבית נכון או לא?

תקופת הקורונה קרבה בין העובד לביתו, מה שעשינו עד היום במשרד חלק מהעובדים עושים את עבודתם מהבית: יש חברות שנותנות שירותים לקהל גדול של לקוחות (שירות לקוחות) במשרדי ממשלה, חברות פרטיות, עסקים קטנים, מכל דכפין נוכל למצוא את אלה אשר עברו לעבוד מהבית.

שיווק באינטרנט

כולם רצים "לגמבו" סליחה לאינטרנט!

אינטרנט, שיווק באינטרנט, קניות באינטרנט, שמתם לב כמה פטריות צצו במהרה בתוך נגיף הקורונה, קצת על המכשולים שבדרך ועוד במאמר הבא

מכירות

האם הלקוח משיג אתכם

בארבעה עשורים אחרונים נהנינו מהטכנולוגיה שסיפקה לנו אפשרויות נרחבות כמעט בכל סקטור עסקי על מנת לייעל את העבודה, להחליף כוח אדם במכשור, ולעשות כל מה שאפשר טכנולוגית ליעל ולקצר תהליכים ומהלכים.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן