במקום תעשיה ומקומות עבודה יבוא זול

במקום תעשיה ומקומות עבודה יבוא זול

 מה אומר לכם הנתון של ירידה דרמטית ביבוא חומרי גלם לתעשייה

לי זה אומר "אבטלה" "קריסה של עסקים" "העברת הייצור לארצות אחרות" ייבוא גודל, מטבע חוץ בורח, הקטנה בגביית המיסים ועוד רשימה ארוכה.

אז למה זה קורה לנו?

זה קורה לנו בגלל שהתעשייה הישראלית גם לשוק המקומי וגם לייצוא נחלשה ונחלשת כבר במשך תקופה ארוכה.

זה קורה כי התעשייה בכלל בעולם במשבר כתוצאה מהמיתון במדינות אירופה וארצות הברית וכתוצאה מההיצף של מדינות המזרח לשוק העולמי כולל ישראל.

זה קורה מכיוון שליצרן הישראלי אין כדאיות לייצר מוצרים בעלות גבוהה פי עשרות עם לא מאות אחוזים שאפשר להשיג את אותם מוצרים, מיוצאים ממדינות המזרח לעולם ולישראל.

וזה יקרה בהרבה מאד ענפים קודם בתחום התעשייה חוצה את תחום ההייטק אל תחום השירותים ובכלל.

זה יקטין את הצורך בידיים עובדות לא מקצועיות או יותר נכון עובדים ללא תארים שמתפרנסים מעמל כפיהם כשכירים בתעשייה הישראלית ההולכת וגוועת.

כ-יועץ עסקי, או מי שנותן ייעוץ עסקי אני נוטה להמליץ לחברות המטופלות על ידי כי יתכוננו להרחבת מוצרים, פיתוח מוצרים חדשים, ניסיונות להיות קבלני משנה ליצרנים אחרים בעולם, או למתוח מותגים בתחום התעשייה וזו מתוך הבנה כי השווקים היצרניים במזרח גוברים על הכלכלה והשווקים האירופאיים והאמריקאים ברמה כזאת שהם מחסלים תעשיות וקטגוריות שלמות.

ישראל מדינה קטנה, התעשיות הגדולות ששולטות בייצור המקומי והייצוא הם התעשיות הביטחוניות, שגם שם המשברים לא קטנים אבל התעשייה בתחום זה שורדת את המשברים .שאנחנו מדברים על מוצרים לייצור אנו מדברים על נייר, מתכת, מתכות שונות, עצים, וכול חומרי הגלם המייצרים מוצרי תעשיה כבדים. מי שעובר היום באזורי תעשייה ותיקים כמו מפרץ חיפה, אזור התעשייה בחולון, אזורי התעשייה בצפון כמו עכו לדוגמא לא יכול שלא להבחין בשינוי התפאורה שבמקום מפעלים יציבים וחרושת רועשת נמצא מרכזי קניות ומרכולים המתחרים על כיסו של הצרכן במחירים זולים.

מה שעובר היום העולם במעבר בין סוציאליזם לקפיטליזם (ועדיין קשה יהיה לשכנע יועץ עסקי או מי שנותן ייעוץ עסקי) שאכן הקפיטליזם הוא דבר נכון בעולם שחיים בו למעלה משישה מיליארד אנשים. אני לא כול כך בטוח שקובעי שיטת הקפיטליזם יכולים לברך על המוגמר הנובע משיטה וזאת ולא אופתע אם בדורי או אחרי תתפתח או יחזור חלק מהעולם הסוציאליסטי שאם לא כן תתפתח כאן מלחמת קיום שתגבה קורבנות רבים.

נכון, לא יהיה ניתן להחזיר את הקדמה אחורה, אבל בעולם שרובוטים אנושיים עושים יותר ויותר עבודה אותה עשו אנשים בשר ודם שמזון מפעיל את גופם הדרך אל מלחמת הכוכבים כפי שחזינו בסרטים הבדיוניים לפני עשרות שנים הולך ומתגשם מול עיננו.

דורון עמית

יועץ עסקי, ייעוץ עסקי,ליווי עסקי

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

מה אתם מצפים לקבל מיועץ עסקי

מה אתם מצפים לקבל מייעוץ עסק. האמת, אנשים לא יודעים כיצד לפנות לייעוץ עסקי אני בוחן שנים את הפניות של לקוחות ל"ייעוץ עסקי" ואת אלא

ייעוץ עסקי
אימון עסקי

להפיק את המקסימום מייעוץ עסקי

מאחר וייעוץ עסקי הוא לא דבר נלמד באקדמיה ההכשרה הנכונה של כזה זה ניסיון וכמה שיותר רחב ועדיף ניסיון של אדם שהיה בעצמו איש עסקים ולא כשכיר אלה כיזם כאן תשיגו עלות מול תועלת

יועץ עסקי שיווקי
הלוואת

יועץ עסקי שיווקי

ייעוץ עסקי מחייב את היועץ להתמחות בעולם השיווק והמכירות שהוא החלק המכניס כסף לעסק או לחברה, בכף ידינו נמצא כלי הפרסום האדיר מכל הדורות וכמי שמקדם חברה חייב שיתמחה מעבר להיותו יועץ עם ניסיון גם הבנה ומומחיות בבמה המרכזית של המכירות

עסק בקשיים
ניהול משברים בעסקים

עסק מדשדש

אלפי עסקים עומדים לקרוס ולא מרגישים את זה, למה? מאחר ומנכ"ל החברה או בעל העסק עסוק בתפעול העסק ולא בניהולו

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן