במקום תעשיה ומקומות עבודה יבוא זול

במקום תעשיה ומקומות עבודה יבוא זול

 מה אומר לכם הנתון של ירידה דרמטית ביבוא חומרי גלם לתעשייה

לי זה אומר "אבטלה" "קריסה של עסקים" "העברת הייצור לארצות אחרות" ייבוא גודל, מטבע חוץ בורח, הקטנה בגביית המיסים ועוד רשימה ארוכה.

אז למה זה קורה לנו?

זה קורה לנו בגלל שהתעשייה הישראלית גם לשוק המקומי וגם לייצוא נחלשה ונחלשת כבר במשך תקופה ארוכה.

זה קורה כי התעשייה בכלל בעולם במשבר כתוצאה מהמיתון במדינות אירופה וארצות הברית וכתוצאה מההיצף של מדינות המזרח לשוק העולמי כולל ישראל.

זה קורה מכיוון שליצרן הישראלי אין כדאיות לייצר מוצרים בעלות גבוהה פי עשרות עם לא מאות אחוזים שאפשר להשיג את אותם מוצרים, מיוצאים ממדינות המזרח לעולם ולישראל.

וזה יקרה בהרבה מאד ענפים קודם בתחום התעשייה חוצה את תחום ההייטק אל תחום השירותים ובכלל.

זה יקטין את הצורך בידיים עובדות לא מקצועיות או יותר נכון עובדים ללא תארים שמתפרנסים מעמל כפיהם כשכירים בתעשייה הישראלית ההולכת וגוועת.

כ-יועץ עסקי, או מי שנותן ייעוץ עסקי אני נוטה להמליץ לחברות המטופלות על ידי כי יתכוננו להרחבת מוצרים, פיתוח מוצרים חדשים, ניסיונות להיות קבלני משנה ליצרנים אחרים בעולם, או למתוח מותגים בתחום התעשייה וזו מתוך הבנה כי השווקים היצרניים במזרח גוברים על הכלכלה והשווקים האירופאיים והאמריקאים ברמה כזאת שהם מחסלים תעשיות וקטגוריות שלמות.

ישראל מדינה קטנה, התעשיות הגדולות ששולטות בייצור המקומי והייצוא הם התעשיות הביטחוניות, שגם שם המשברים לא קטנים אבל התעשייה בתחום זה שורדת את המשברים .שאנחנו מדברים על מוצרים לייצור אנו מדברים על נייר, מתכת, מתכות שונות, עצים, וכול חומרי הגלם המייצרים מוצרי תעשיה כבדים. מי שעובר היום באזורי תעשייה ותיקים כמו מפרץ חיפה, אזור התעשייה בחולון, אזורי התעשייה בצפון כמו עכו לדוגמא לא יכול שלא להבחין בשינוי התפאורה שבמקום מפעלים יציבים וחרושת רועשת נמצא מרכזי קניות ומרכולים המתחרים על כיסו של הצרכן במחירים זולים.

מה שעובר היום העולם במעבר בין סוציאליזם לקפיטליזם (ועדיין קשה יהיה לשכנע יועץ עסקי או מי שנותן ייעוץ עסקי) שאכן הקפיטליזם הוא דבר נכון בעולם שחיים בו למעלה משישה מיליארד אנשים. אני לא כול כך בטוח שקובעי שיטת הקפיטליזם יכולים לברך על המוגמר הנובע משיטה וזאת ולא אופתע אם בדורי או אחרי תתפתח או יחזור חלק מהעולם הסוציאליסטי שאם לא כן תתפתח כאן מלחמת קיום שתגבה קורבנות רבים.

נכון, לא יהיה ניתן להחזיר את הקדמה אחורה, אבל בעולם שרובוטים אנושיים עושים יותר ויותר עבודה אותה עשו אנשים בשר ודם שמזון מפעיל את גופם הדרך אל מלחמת הכוכבים כפי שחזינו בסרטים הבדיוניים לפני עשרות שנים הולך ומתגשם מול עיננו.

דורון עמית

יועץ עסקי, ייעוץ עסקי,ליווי עסקי

054-8087706

www.doronamit.co.il

doron@doronamit.co.il

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

מגפ]ת דלתא
ייעוץ אסטרטגי

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים

איך תשפיע מגפת דלתא על העסקים   איך תשפיע המגפה על עולם העסקים? איך עסקים צפויים להתנהל? ומה הם סודות ההצלחה גם בתקופה זו של

יבוא מסין
יבוא יצוא

טוב לא ייצא לנו מייבוא מסין

טוב לא ייצא מסין "פלישתים עליך שמשון" (שופטים טז ט) זה בדיוק ההגדרה הנכונה על מעצמת העל "סין" רקע אין אזרח ישראלי או בעלי העסקים

ייעוץ עסקי
יועץ כלכלי

העסק שלכם לפני סכנה

עסקים בשנת 2021 והלאה חייבים להיות הרבה יותר זהירים. השפע הירד עלינו והגלובליזציה גרמה שהעסקים חיים על אדי כסף וזה מסוכן מאד יש לקרוא את המאמר המצורף בזה

פרסום
ייעוץ עסקי

פרסום: האם כדאי לפרסם ברשתות החברתיות

חברת APLE הכניסה אפליקציה המאפשרת ללקוחותיה בעולם לא לאפשר הופעה של פרסומות, ההחלטה דרמטית למפרסם בישראל כאשר הוא מאבד קהל של כמעט מליון איש ואישה, אז מה עושים?

הלוואת

יצירתיות בעסקים

יצירתיות זה מה שדרוש בעסקים בתקופה של תחרות קשה יצירתיות פותרת בעיות

יועץ כלכלי

עסקים! הכינו את עצמכם לתקופה קשה

עסקים הכינו את עצמכם לתקופת האטה כן, לא נעים לי לנבא את זה, ועוד יותר קשה לי להעביר לכם את החשיבה שלי אבל זו האמת.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן