בכדי לבחור יועץ עסקי צריך לדעת מה מקבלים

המהות של ייעוץ עסקי.

אין ספק כי חוסר הידיעה מהו תפקידו של יועץ עסקי ע"י בעלי עסקים וחברות מרחיק את אלה הצריכים את השירות הכול כך חשוב הזה מעסקים ומחברות.

אדם או קבוצה המנהלים עסקים יודעים כי רואה חשבון תפקידו לנהל את הנהלת החשבונות של העסק ולהתמודד מול מס ההכנסה ואילו התפקיד השני המוכר לבעלי העסקים הוא עורך הדין שהם יודעים בדיוק מה תפקידו ומה צריכה להיות השכלתו או מקצועו שזה עורך דין.

לעומת זאת תחום הייעוץ העסקי לא מוגדר באקדמיה כתחום מקצועי ולכן בעל העסק שיודע את המושג "ייעוץ עסקי" אבל לא יודע כיצד לבחור שואל את עצמו מי מתאים, האם לבחור במשתתף בתכנית ראליטי, האם לבחור בקאוצינג שבא מתחום הספורט, האם פנסיונר או מי שלמד כלכלה ומנהל עסקים שנותן תמיכה ממשרדי מט"י או מקים לו משרד, האם זה סוכן ביטוח לשעבר או מנכ"ל אחת החברות או הבנקים.

כמי שמכיר את עולם העסקים מתוכו ומחוצה לו "יועץ עסקי" הוא בראשית כל עניין חייב לבוא עם המון ניסיון של שנים בתחום העסקים ובטח בתפר הזה של ארבעה עשורים אחרונים בו העולם העסקי התהפך 360 פעם ועדיין לא נעצר.

קראו  איך מחשבים עלות ייעוץ עסקי 

אין הגדרה אחרת ולא תעודה המכשירה מישהו להיות יועץ עסקי ולהוביל חברה ועסקים ממשבר להישרדות, מהישרדות לייצוב, מייצוב לפריחה וכזה שיודע מניסיונו האישי איך מקימים עסקים, כיצד ממתגים עסקים, והכי חשוב כיצד מוכרים את מוצרי העסקים אם זה שירותים או מוצרים ללקוחות בעידן הטכנולוגי העכשווי.

המקצועניות של היועץ חייבת להגיע מהעשייה האישית שלו ולא מתוך היותו עובד שכיר שמה שעשה או לא עשה הוא את משכורתו קיבל ולא סיכן במעשיו את עצמו אלה את מעבידו.

אומנם ממשלת ישראל מתגאה כי המצב הכלכלי בישראל הוא מצוין, יש יותר מיסים יש יותר פעילות אבל בין זה לבין המציאות אין כלום ואיך יכול להיות שהעולם הגלובלי נפתח אנשים נוסעים ארבעה פעמים בשנה לחול, כמובן בעזרת כרטיס האשראי, קונים את מוצריהם בחו"ל או שנכנסים למדוד בגד באחד מרשתות האופנה המוכרות המגיעות מחו"ל ורוכשים את המוצר באינטרנט או באתרים המוכרים.

הגלובליזציה היא ערס עבור מדינה כמו ישראל, המנהיגים אוהבים את הגלובליזציה כי זה הרבה יותר מעניין לטייל בחו"ל ולקדם הסכמים מסחריים, או לערוך מסיבות קוקטייל ולשמור על התאגידים הגדולים מאשר להתעסק אם ערן מתכות שמייצר בתחום ה-CNC אבל פתאום הוא רואה משרדים ישראלים שלוקחים מהלקוחות את השרטוטים ומייצרים אותם שם באיזה עיר נידחת בסין בעלות אפסית, וכך זה לגבי כל מגזר ומגזר.

יעוץ בעסקים וחברות הוא היום יותר מחובה.

אנשים דואגים מהתשלום שהם צריכים לשלם  ליועץ
עסקי
אך לא מבינים שהחיסכון והמכירות שיצמחו להם מעבודה זאת הופכת את ההוצאה להכנסה. יותר מזה מניסיון, אנשי עסקים תחילים תהליך ופתאום נבהלים ובורחים אחורה (לצערי אנשים אלה היה עדיף שיהיו שכירים ולא יתעסקו בעסקים)

כמו כל תחום בישראל גם תחום הייעוץ הפך להיות תחום של שרלטנים כאשר הקורסים של שחקני הראליטי פולטים אנשים שבינם לבין ניסיון בייעוץ הוא אדיר לדוגמא בחורה שעברה קורס ראליטי ניסתה להתקבל למשרדנו כאשר נשאלה מה הניסיון אמרה "אני אוהבת עסקים למדתי מנהל עסקים ועכשיו אני רוצה להיות יועצת עסקית)

אז שלא.

לסיכום, בעלי עסקים חייבים להפנים שבמציאות היום חייבים מישהו לידם שידבר איתם בגובה העניים ולא סתם אדם אלה מישהו עם ניסיון אדיר שעשה מהלכים, שקרס במהלכים, וששעות הטיסה שלו הם מרובות.

 

D5_043_124686532

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

לעשות עסקים עם סעודיה

ממש לאחרונה סעודיה אישרה שטיסות ישראליות יעברו מעל שטחה. נתון לכאורה משני, אך רב חשיבות מבחינת נרמול היחסים בין שתי המדינות, ומי שרק מעורה במעט במערכת היחסים הצוננת, מבין שמדובר במדינה שמאז ומעולם לא הכירה בקיומנו ולא הראתה נכונות ללחוץ ידיים, ואם נזכיר שבין היתר סעודיה היוותה גורם מרכזי בחרם הנפט שסבלנו מממנו בשנת 1973 ושהיא הייתה אחת מהמדינות שביקשו להשעות את מצרים מהליגה הערבית בשל הסכם השלום עם ישראל, הרי שניתן להבין כיצד כל צעד קטן מהווה הבטחה גדולה, וכיוון שלאחרונה נצעד הרבה יותר מצעד קטן, מתבקש להבין מהן המשמעויות – הכלכליות כמובן.

עסקים עם איחוד האמירויות

השוק העולמי לא מיועד רק לעסקים הענקיים

כמי שנמצא בעולם העסקים שנים רבות הן כבעלים ויזם ולאחר מכן בייעוץ עסקי למגוון רחב של חברות, אני מרגיש משהו באוויר שמדרבן אותי לכתוב כמה שיותר על ההזדמנות שנפלה בקרבנו השלום עם דובאי.

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן