בוא לא נפגש בבית המשפט

בוא לא נפגש בבית המשפט

כל עסק שלישי נקלע היום לבעיות של תזרים מזומנים.
מאסתי במאמרי האחרונים לאורך העשור האחרון למנות את הסיבות המביאות עסקים למצבים של תזרים מזומנים שלישי, עובדה היא אחת "השינוי הדרמטי בעולם העסקי ממשיך לתת את אותותיו הן במגזר הציבורי, הבורסאי, העסקי וכ"ד.
במאמר זה אני רוצה להתייחס לצד המשפטי או יותר נכון לרפורמות והשינויים שהוכנסו בחוק ההוצאה לפועל כתוצאה מזרימת פתיחת התיקים בלשכת ההוצאה לפועל, בעלייה המטאורית של עסקים המבקשים פריסה רחבה לחובותיהם ובחברות ואנשים המבקשים בקשות לפשיטות רגל (הבקשות לפשיטות רגל גדלו בעשור האחרון במאות אחוזים)
כאשר נולדה הרפורמה החדשה בתחום תיקי פשיטות הרגל היא התבססה ע"י ועדת שרים ושופטי בית המשפט במינוח "שכתוצאה מזרם ההלוואות שהושטו על לקוחות עסקיים ופרטיים" התוצאה הייתה שיותר ויותר תיקים התווספו למעגל החייבים במדינת ישראל ומכאן נבעה הרפורמה אותה הציעה הועדה שהתקבלה ע"י כנ"ר הראשי הקודם מר דוד דאהן.+
יש בה ברפורמה הזאת הקלות לחייבים אך לא בכל המלצותיה אכן באה רפורמה זאת למען אותם אלה אשר כשלו עסקית ולא רק בגלל ניהולם את עסקיהם אלה גם לאור האקלים העסקי הנוראי אותה עוברת הציוויליזציה בעשורים האחרונים.
אני רוצה רק לציין את הקלות שניתן להיכנס להליך של פשיטת רגל מתוך מטרה ברורה של המחוקק כי "הליך פשיטת רגל" הינו הליך "סוכריה" לחייב מאחר ובתקופה קצובה הוא יכול להיפרד מכל חובותיו, לתת את כל רכושו (הכול) להישאר ערום ועריה, ללא יכולת לפעול באופן עצמאי בתקופת פשיטת הרגל וכל זאת במטרה שיחזור לאחר קבלת ההפטר להליך חיים טבעי, יוצר מבלי שיפול נטל על אוצרות המדינה.
אך לצער רבים כאשר אדם נכנס להליך של פשיטת רגל, מוסר את כל רכושו, מתנתק מעצמאותו, ממלא את מחויבותו ומקבל את ההפטר הנדרש אזי אין הוא יכול לחזור לחיים רגילים כי כל המערכות הפיננסיות במדינת ישראל דוחות אותו מכל בקשה אשר יבקש וכך הוא מוצא את עצמו ללא יכולת שלא ליפול על הקופה הציבורית כי המגזר הפרטי "מחק אותו מאדם שיכול לקבל אשראי, כרטיס אשראי, שיק, משכנתא, הלוואה, או כל פעולה רגילה של אזרח מן השורה.+
למה אנו מגיעים לכל זה 
+שוב לא אחזור לכל המניעים שמביאים אותנו לתזרים מזומנים קשה או לחוסר רווח בעסק היוצר את התזרים הקשה ביחד עם החזר ההלוואות שלקחנו לכיסוי המכירות שאנו לא מוכרים.
+אילו היינו יכולים להגיע להסדרים "נוחים" לא מחויבים (הווה אומר אם יכולנו לפרק חוב ל-24 תשלומים במקום 12 תשלומים אצל הספק שלנו) כמובן מתוך ידיעה ב-80% שלאחר שנעשה תכנית עסקית לעצמנו נהיה בטוחים בהחזר, הרי הדבר לא היה מכניס אותנו למפתני ההוצאה לפועל, אך מאחר ולהרבה ספקים יש את נשק יום הדין דהיינו הכנסת תיקים להוצאה לפועל אם הטלת עיקולים, ובכדי להשביע את רעבונם של חלק מעורכי הדין הרעבים לכל מקרה שכזה ההינו יכולים להמשיך ולעבוד אם הספק (גם בתשלום מזומן) היינו משלמים את חובנו מבלי ללחוץ על העסק, והיינו חוסכים את ההוצאות והעמלות שייגבו מאתנו עורכי הדין המורעבים וכולם היו נהנים.
+אני כבר לא רוצה מלהזכיר כמה בעלי עסקים לא מתמצאים בנושא החוקים, או הסעדים העומדים לטובתו ולכן בקבלת הפנייה הראשונה מטעם ההוצאה לפועל ידיו רועדות, כלי מלאכתו נופל מידיו, ומרגע זה ראשו עסוק רק בזה. ואם ראשו עסוק רק בזה? ברור איזה יחס מקבל העסק ממנהלו. "השבתה"
+במאמר מוסגר יש היום גישה של בתי המשפט לשלוח כל תביעה לפני שהוא מגיע לבית המשפט להליך של "גישור" לא מחייב את הצדדים.
שלוש הערות יש לי בנושא:
+.כבר בתהליך זה הצדדים הוציאו כסף, איסוף החומר, תשלום למומחה, איסוף ראיות, וכמובן תשלום לעו"ד.
+.מאחר ואנו יודעים איך נכנסים לבית המשפט אבל בפירוש לא יודעים איך יוצאים ממנו אני מביא כאן 2 המלצות:
+הראשונה בזמן הפניה לעורך הדין קבעו שכר לנושא עד הגישור.
+נסו לסגור את הנושא כבר בהליך הגישור "על תכנסו לבית המשפט לא רוצים אתכם שם".
המלצות
בואו נסתכל רגע על העסק כעסק שעובד, עסק שמכניס כסף עסק מתפקד אם בעיות או ללא בעיות זה לא משנה כרגע, בעלי עסקים ספק ללקוח או נותן שירותים ללקוח על תרוצו ישר לפי צו האגו שלכם או כעסכם המידי על שלקוח לא שילם או חזר לו תשלום, בואו קודם בגישה של "לפתור את הסוגיה" נסו בכול כוככם 2 הצדדים לראות את הצד הנגדי ולבוא מטעמו, ריצה לבית המשפט תוציא ממכם כספים מיותרים, לא בטוח שתצליחו לגבות את כספיכם וכל צעד כזה רק מגדיל את ההפסד וההוצאה שלכם כאשר ממול אתם יכולים רק להרוויח, להבין את הצד החייב, ללכת לקראתו, להמשיך למכור לו בתנאים אחרים על מנת לא להגדיל את אובליגו, כאשר בתהליך זה אתם יודעים שאתם לא מפסידים.
בתי המשפט "לא רוצים אותנו" הם מלאים עד 0 מקום, הדיונים לא ענייניים, שופטים לא אמורים לדעת את המקצוע שלכם ועד שאתם מספרים לו בכתובים, בהוכחות, בדוגמאות, בהקלטות, בחוות דעת, עדיין לא הגעתם לסיפוק תאוותכם. וותרו על האגו! זו ההמלצה הכי טובה שאני כיועץ עסקי עם המון שעות בית משפט יכול להמליץ לכם.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום

מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

פתיחת עסק

רוצים לפתוח עסק בארצות הברית?

חושבים לפתוח עסק בארצות הברית, רוצים לקבל וחזה E-2 שזאת ויזת עסקים, בואו ניקח קצת חופש מהקורונה, ונראה איך אנחנו מגדילים את עסקינו, אומנם עכשיו נפתח לנו צוהר חדש במדינות המפרץ והאמירויות, אבל עד שדברים יהיו מסודרים ויסוכמו הסכמי הסחר ייקח עוד זמן רב , וכאשר זה יהיה רלוונטי תוכלו להתייעץ איתנו גם בפתיחת עסקים שם.

מגזין עסקי

לעבוד מהבית נכון או לא?

תקופת הקורונה קרבה בין העובד לביתו, מה שעשינו עד היום במשרד חלק מהעובדים עושים את עבודתם מהבית: יש חברות שנותנות שירותים לקהל גדול של לקוחות (שירות לקוחות) במשרדי ממשלה, חברות פרטיות, עסקים קטנים, מכל דכפין נוכל למצוא את אלה אשר עברו לעבוד מהבית.

שיווק באינטרנט

כולם רצים "לגמבו" סליחה לאינטרנט!

אינטרנט, שיווק באינטרנט, קניות באינטרנט, שמתם לב כמה פטריות צצו במהרה בתוך נגיף הקורונה, קצת על המכשולים שבדרך ועוד במאמר הבא

מכירות

האם הלקוח משיג אתכם

בארבעה עשורים אחרונים נהנינו מהטכנולוגיה שסיפקה לנו אפשרויות נרחבות כמעט בכל סקטור עסקי על מנת לייעל את העבודה, להחליף כוח אדם במכשור, ולעשות כל מה שאפשר טכנולוגית ליעל ולקצר תהליכים ומהלכים.

הבנק ואנחנו

האם אנו צריכים את הבנק?

עסק טוב הוא עסק מרויח, עסק טוב הוא עסק שלא צורך אשראי, אם אין לכם עסק כזה תעשו בדק ביית יכול להיות שאתם צריכים לסגור את העסק שלכם. עסק שרוצה מינוף ומציג בטוחות יכול לעשות SHPING אצל כל החברות החוץ בנקאיות המסודרות בארץ

פרסום בדיגיטל
קורונה ועסקים

האינטרנט בשרות העסקים

זהו! הבנו! המגפה שנחתה עלינו לא רק שפגעה באנושות ובאנשים היא גם הביאה עסקים בכל רחבי העולם או לקריסה או לצורך "להמציא" את עצמם מחדש.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום

דילוג לתוכן