בוא לא נפגש בבית המשפט

בוא לא נפגש בבית המשפט

כל עסק שלישי נקלע היום לבעיות של תזרים מזומנים.
מאסתי במאמרי האחרונים לאורך העשור האחרון למנות את הסיבות המביאות עסקים למצבים של תזרים מזומנים שלישי, עובדה היא אחת "השינוי הדרמטי בעולם העסקי ממשיך לתת את אותותיו הן במגזר הציבורי, הבורסאי, העסקי וכ"ד.
במאמר זה אני רוצה להתייחס לצד המשפטי או יותר נכון לרפורמות והשינויים שהוכנסו בחוק ההוצאה לפועל כתוצאה מזרימת פתיחת התיקים בלשכת ההוצאה לפועל, בעלייה המטאורית של עסקים המבקשים פריסה רחבה לחובותיהם ובחברות ואנשים המבקשים בקשות לפשיטות רגל (הבקשות לפשיטות רגל גדלו בעשור האחרון במאות אחוזים)
כאשר נולדה הרפורמה החדשה בתחום תיקי פשיטות הרגל היא התבססה ע"י ועדת שרים ושופטי בית המשפט במינוח "שכתוצאה מזרם ההלוואות שהושטו על לקוחות עסקיים ופרטיים" התוצאה הייתה שיותר ויותר תיקים התווספו למעגל החייבים במדינת ישראל ומכאן נבעה הרפורמה אותה הציעה הועדה שהתקבלה ע"י כנ"ר הראשי הקודם מר דוד דאהן.+
יש בה ברפורמה הזאת הקלות לחייבים אך לא בכל המלצותיה אכן באה רפורמה זאת למען אותם אלה אשר כשלו עסקית ולא רק בגלל ניהולם את עסקיהם אלה גם לאור האקלים העסקי הנוראי אותה עוברת הציוויליזציה בעשורים האחרונים.
אני רוצה רק לציין את הקלות שניתן להיכנס להליך של פשיטת רגל מתוך מטרה ברורה של המחוקק כי "הליך פשיטת רגל" הינו הליך "סוכריה" לחייב מאחר ובתקופה קצובה הוא יכול להיפרד מכל חובותיו, לתת את כל רכושו (הכול) להישאר ערום ועריה, ללא יכולת לפעול באופן עצמאי בתקופת פשיטת הרגל וכל זאת במטרה שיחזור לאחר קבלת ההפטר להליך חיים טבעי, יוצר מבלי שיפול נטל על אוצרות המדינה.
אך לצער רבים כאשר אדם נכנס להליך של פשיטת רגל, מוסר את כל רכושו, מתנתק מעצמאותו, ממלא את מחויבותו ומקבל את ההפטר הנדרש אזי אין הוא יכול לחזור לחיים רגילים כי כל המערכות הפיננסיות במדינת ישראל דוחות אותו מכל בקשה אשר יבקש וכך הוא מוצא את עצמו ללא יכולת שלא ליפול על הקופה הציבורית כי המגזר הפרטי "מחק אותו מאדם שיכול לקבל אשראי, כרטיס אשראי, שיק, משכנתא, הלוואה, או כל פעולה רגילה של אזרח מן השורה.+
למה אנו מגיעים לכל זה 
+שוב לא אחזור לכל המניעים שמביאים אותנו לתזרים מזומנים קשה או לחוסר רווח בעסק היוצר את התזרים הקשה ביחד עם החזר ההלוואות שלקחנו לכיסוי המכירות שאנו לא מוכרים.
+אילו היינו יכולים להגיע להסדרים "נוחים" לא מחויבים (הווה אומר אם יכולנו לפרק חוב ל-24 תשלומים במקום 12 תשלומים אצל הספק שלנו) כמובן מתוך ידיעה ב-80% שלאחר שנעשה תכנית עסקית לעצמנו נהיה בטוחים בהחזר, הרי הדבר לא היה מכניס אותנו למפתני ההוצאה לפועל, אך מאחר ולהרבה ספקים יש את נשק יום הדין דהיינו הכנסת תיקים להוצאה לפועל אם הטלת עיקולים, ובכדי להשביע את רעבונם של חלק מעורכי הדין הרעבים לכל מקרה שכזה ההינו יכולים להמשיך ולעבוד אם הספק (גם בתשלום מזומן) היינו משלמים את חובנו מבלי ללחוץ על העסק, והיינו חוסכים את ההוצאות והעמלות שייגבו מאתנו עורכי הדין המורעבים וכולם היו נהנים.
+אני כבר לא רוצה מלהזכיר כמה בעלי עסקים לא מתמצאים בנושא החוקים, או הסעדים העומדים לטובתו ולכן בקבלת הפנייה הראשונה מטעם ההוצאה לפועל ידיו רועדות, כלי מלאכתו נופל מידיו, ומרגע זה ראשו עסוק רק בזה. ואם ראשו עסוק רק בזה? ברור איזה יחס מקבל העסק ממנהלו. "השבתה"
+במאמר מוסגר יש היום גישה של בתי המשפט לשלוח כל תביעה לפני שהוא מגיע לבית המשפט להליך של "גישור" לא מחייב את הצדדים.
שלוש הערות יש לי בנושא:
+.כבר בתהליך זה הצדדים הוציאו כסף, איסוף החומר, תשלום למומחה, איסוף ראיות, וכמובן תשלום לעו"ד.
+.מאחר ואנו יודעים איך נכנסים לבית המשפט אבל בפירוש לא יודעים איך יוצאים ממנו אני מביא כאן 2 המלצות:
+הראשונה בזמן הפניה לעורך הדין קבעו שכר לנושא עד הגישור.
+נסו לסגור את הנושא כבר בהליך הגישור "על תכנסו לבית המשפט לא רוצים אתכם שם".
המלצות
בואו נסתכל רגע על העסק כעסק שעובד, עסק שמכניס כסף עסק מתפקד אם בעיות או ללא בעיות זה לא משנה כרגע, בעלי עסקים ספק ללקוח או נותן שירותים ללקוח על תרוצו ישר לפי צו האגו שלכם או כעסכם המידי על שלקוח לא שילם או חזר לו תשלום, בואו קודם בגישה של "לפתור את הסוגיה" נסו בכול כוככם 2 הצדדים לראות את הצד הנגדי ולבוא מטעמו, ריצה לבית המשפט תוציא ממכם כספים מיותרים, לא בטוח שתצליחו לגבות את כספיכם וכל צעד כזה רק מגדיל את ההפסד וההוצאה שלכם כאשר ממול אתם יכולים רק להרוויח, להבין את הצד החייב, ללכת לקראתו, להמשיך למכור לו בתנאים אחרים על מנת לא להגדיל את אובליגו, כאשר בתהליך זה אתם יודעים שאתם לא מפסידים.
בתי המשפט "לא רוצים אותנו" הם מלאים עד 0 מקום, הדיונים לא ענייניים, שופטים לא אמורים לדעת את המקצוע שלכם ועד שאתם מספרים לו בכתובים, בהוכחות, בדוגמאות, בהקלטות, בחוות דעת, עדיין לא הגעתם לסיפוק תאוותכם. וותרו על האגו! זו ההמלצה הכי טובה שאני כיועץ עסקי עם המון שעות בית משפט יכול להמליץ לכם.

קטגוריות

תגיות

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב linkedin
לינקדאין

הצטרפו להצלחה פגישת יעוץ ללא התחייבות

מלא את הפרטים ונחזור עוד היום


מעל 1600 תכנים העוסקים בעולם העסקים

עסקים עם איחוד האמירויות

התועלות העסקיות שמאחורי השלום עם איחוד האמירויות

ב15.9.2020 נחתמה עסקת נורמליזציה בין איחוד האמירויות הערביות לישראל. עסקה זו הפתיעה רבים, אם כי קומץ קטן היה מודע לשלל המאמצים שהושקעו לאורך שנים מאחורי הקלעים. מהם הנתונים, מהן ההזדמנויות וכיצד מוטב לפעול?

שיווק ופרסום

הכנסה חדשה ישנה לתקשורת בישראל

סיפור קצר. בעל חברה בתחום מסוים יושב במשרדו, מתעסק בדוחות האקסל, עובר על רשימת הלקוחות ונאנח עמוקות שהוא רואה את רשימת החייבים, בצר לו ניגש

הלוואת

הלוואת הסדר מכירים את זה?

הרבה מאד עסקים ואנשים נכנסו למעגל פושטי הרגל בשנה האחרונה 2020, לא רק כאלה שהם פושטי רגל גם כאלה שהחשבונות שלהם מוגבלים ולא יכולים לקבל "שקל" אשראי או "אסון ענק" שהלקוח נשאר חייב לבנק כסף., יש פעמים רבות שמרגע זה הבנקים או עובדי הבנקים מתייחסים אליך בזלזול וכאן הם חורגים מהפרסום שלהם "אנחנו אנושיים"

עסקים עם איחוד האמירויות

גם עסקים קטנים מייצאים לדובאי

כאשר השם דובאי נזכר אצל אזרחי ישראל ואנשי העסקים שבה, מיד נפתח חלום מול העיניים של "פאטה מורגאנה" מדינה יפה, גורדי שחקים, חופי ים מדהימים, עיר מודרנית, אנשים אינטליגנטים, בתי מלון מפוארים ומפנקים, אנשים מכול העולם, ניקיון סדר ובקיצור שילוב של האיים הקריביים עם לאס ווגאס.

יבוא יצוא

נכון שכדאי לייבא מסין והמזרח

זהו! נכנענו! סוגרים את המפעל, מפסיקים לייבא מאירופה או מארצות הברית, מפסיקים כל ייצור מקומי! כולנו עוברים לייבא מסין, מהמזרח ומהודו. זהו! אין עתיד לייצור בישראל, אין עתיד לייבוא מאמריקה, לייבוא מאירופה . סיו! היא מנצחת!

עסקים עם איחוד האמירויות

ייבוא מדובאי וייצוא לדובאי

דובאי ומדינות המפרץ כולל מדינות המזרח, שוק שעד היום היה שייך רק לחברות הגדולות כאשר ייצאו או ייבוא מוצרים דרך מדינות צד שלישי, ואילו היום נפתחו לכלל היצרנים, הסוחרים והמשקיעים בארץ, וזה הדבר היפה בשלום המדהים שהונחת לפתחנו.

ייעוץ עסקי - דורון עמית

בעל עסק!

פגישת יעוץ ללא התחייבות עם דורון

מלא\י את הפרטים ונחזור עוד היום


דילוג לתוכן